2024 m. lapkričio 22 d.

 

Ne pabaiga - TPG su „Delfi“, „Ryanair“ ir Putinu

23
Paskelbta: 2014-02-14 12:22 Autorius: Dr. Rasa Gečaitė | ekspertai.eu

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas (TILS) Sergejus Muravjovas „Žinių radijui“ ​2015 m. rugpjūčio 24 d. sakė, šiuo metu dažnai nežinome, kokias priklausomybes turi Lietuvos žiniasklaida, dėl to TILS ir siūlo skelbti daugiau duomenų apie tai, kas iš tikrųjų valdo žiniasklaidą. Ekspertai.eu siūlo prisiminti archyvines publikacijas susijusias su vienu internetinės žiniasklaidos-propagandos lyderiu Lietuvoje.

Tęsiame pasivaikščiojimą po stulbinančio įdomumo mikroryšių labirintą. Kuris veda nuo „Microlink AS“ ir „Delfi“ per „Telekomą“, „Omnitel“ ir TEO iki „TeliaSonera“ su „Avaya“ ir TPG. Negana to, „Texas Pacific Group“ daugiamilijardinio kapitalo grupės čiuptuvuose aptikome dar vieną TPG žaisliuką – „Ryanair“.

Prisiminti šio labirinto pradžią galima publikacijoje „TPG su „Delfi“, „Ryanair“ ir Putinu. Pradžia”. Su nekalta „Delfi“ prasidėjimo istorija ir netikėtai nutylėtomis „Delfi“ biografijos paklaidomis. Kurias be jokių blogų kėslų paviešino LAWIN 2004 m. sausio 13 d., kad...

„LAWIN teisininkai konsultavo „Texas Pacific Group“ (per dukterinę įmonę „Interinfo Group“) vieno didžiausių Baltijos šalyse interneto portalų „Delfi“ pardavimo akcinei bendrovei „Express Group“ sandoryje. Sandoris apėmė tris jurisdikcijas: Estijos, Latvijos ir Lietuvos, o jo vertė – 55 milijonai eurų.“

Taigi, TPG 2004 m. konsultavosi Vilniuje dėl „Delfi“ pardavimo už 55 mln. eurų, t.y. beveik už 190 mln. litų. Ir pardavinėjo akcinei bendrovei „Express Group“, bet ne estiškajai „Ekspress Group“. Kaip tik pastarąją nurodo „Delfi“ savo biografijoje, kad „2007 metais Estijos žiniasklaidos bendrovė „Ekspress Group“ įsigijo „Delfi“. Tokia ta klaidaus labirinto pradžia su išplėtotų mikroryšių tinklu ir įvairiausiomis domenų metamorfozėmis.

TPG  nuo „Microlink“ iki „TeliaSonera“ su „Omnitel“ ir TEO

Kadangi aštuonkojis turi net aštuonias kojas, tai nuosavybės nutvėrimo galimybės yra tiek pat kartų didesnės nei vienakojų ir keturgubai didesnės nei dvikojų. Šias TPG galimybes ir patyrinėkime mums gimtos Baltijos pakrantėje. Pradėkime nuo pradžių pradžios pagal oficialią istoriją. Pasak „Delfi“, kai...

„1999-ųjų rudenį bendroves „Skaitmeninės komunikacijos“ ir „Taidė“ įsigijusi kompanija „Microlink AS“ jas sujungė (dalį „Taidės“ verslo pardavė kitai įmonei) ir bendrą įmonę pavadino UAB DELFI. Tuo metu DELFI teikė interneto paslaugas – ryšį, tarnybinių stočių priežiūros ir kitas paslaugas.

2004 m. sausio mėn. „Microlink“ pardavė visus trijose šalyse (Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje) veikiančius portalus bendrovei „Findexa“, kuri vėliau dar tais pačiais metais pakeitė pavadinimą į „Interinfo Baltic OU“. Ši bendrovė tuo metu priklausė amerikiečių kontroliuojamai finansinių investicijų kompanijai TPG (Texas Pacific Group).“ Taip pasakoja „Delfi“ tinklalapis.

Taip „Microlink“ 2004-aisiais susitiko su daugiamilijardinio kapitalo TPG. Pagal „Delfi“ oficialią versiją ir LAWIN liudijimus. Nors priklausomybė galėjo prasidėti kur kas anksčiau, pavyzdžiui, 1999-aisiais, kai visa apimančių mikroryšių kūrėjai „Microlink AS“ nupirko, sujungė ir įkūrė pakrikštytąjį „Delfi“. Tačiau kol kas priimkime oficialios istorijos žaidimo taisykles, kurios liudija 2004-ųjų „Microlinko“ susitikimą su TPG perdavinėjant pagal „pardavimo sandorį“ visose trijose Baltijos valstybėse įkurtus „Delfi“ naujiems „savininkams“ Estijoje.

Tvirtai suregzti mikroryšiai nusidriekė ne tik per „baltiškuosius“ Lietuvos, Latvijos, Estijos „Delfi“ portalus, bet ir per visus „Telecomus“, TEO ir „Omnitel“, kurie tiesiogiai priklausomi ir surišti su „TeliaSonera“. O čia jau per „Avaya“ mikroryšiai vėl saugiai atsidūrė TPG glėbyje. Iki šios dienos.

Kad „Microlink Lietuva“ buvo tiesiogiai susijusi su „Telekomu“ visose trijose Baltijos valstybėse, liudija paties „Delfi“ 2005 m. pranešimas. Remiantis šiuo panešimu, „Lietuvos telekomas“ 2005 m. rudenį turėjo parduoti „Microlink Lietuva“ pagal „TeliaSonerai“ priklausančios Estijos „Eesti Telekom“ antrinės įmonės „Elion“ prašymą įsigyti „Microlink“ grupę. O tai paliudija schemą su „Microlink“ priklausomybe „Lietuvos telekomui“ ir šio priklausomybe „TeliaSonerai“. Na, o „Elion“ yra estiškasis atitikmuo lietuviškajam „Omnitel“.

Kaip tik „TeliaSonera“, kurios metinis susitikimas 2014 m. balandį įvyks Stokholme, kur aptars akcininkų reikalus, per teikiamas „Avaya“ paslaugas (ČIA) liudija ryšius su TPG. Kaip ir visų kitų „TeliaSonera“ operatorių (ČIA) įtakos zonose – Šiaurės ir Baltijos šalyse, Ispanijoje ir naujose rinkose Euroazijoje. Pavyzdžiui, „TeliaSonera“ yra akcininkė Rusijos „MegaFon“, Turkijos „Turkcell“ bei teikia mobiliojo ryšio ir interneto paslaugas Kazachstane, Azerbaidžane, Uzbekistane, Tadžikistane, Gruzijoje, Moldovoje ir net Nepale (daugiau ČIA).

O mažai girdėta, bet itin svarbi duomenų rinkėja „Avaya“, kuri saugiai klesti „TeliaSonera“ valdose, yra konsorciumo „Texas Pacific Group" viena iš seniausių valdomų grupių, kuriai vadovauja TPG D. Bondermano partneris Johnas W. Marrenas.

TPG tinklo schema su „Avaya“


„Omnitelio“ priklausomos meilės daiktinis įrodymas yra gražus spalvotas akmenukas, kuris yra broliškai seseriškas „TeliaSonera“ akmenukui (ČIA) ir ČIA.

Na, o „Delfio“ krikštatėvio „Microlinko“ labirintiškas metaforfozes galima stebėti be galo ir su neblėstančiu įdomumu. Pavyzdžiui, 2008 m. kovo 31 d. buvo paskelbta, kad MicroLink Lietuva“ oficialiai keičia pavadinimą į UAB HOSTEX (ČIA), kuri buvo įkurta 1995 m.

„Naujasis bendrovės pavadinimas pasirinktas siekiant geriau atspindėti hostingo, duomenų centrų ir serverių priežiūros verslus bei plečiant kompaniją Rytų Europos regione.“ Be to, „HOSTEX yra vienintelis Lietuvoje hostingo paslaugų teikėjas, turintis nuosavus duomenų centrus“, ir skelbiasi „debesų kompiuterijos lyderiu“. 100 proc. HOSTEX akcijų valdo tarptautinis investicijų fondas „Martinson Trigon“.

Štai tokie mikroryšiai jungia „Microlinką“, „Delfi“, „Telekomą“, TEO, „Omnitelį“, „TeliaSonerą“, „Avaya“, „Hostex“. Su galinguoju TPG, kuris valdo... žemę, dangų ir galvas. Ir toliau...

2014-ųjų naujienos – TEO sinergija su „Omnitel“

2014-ųjų sausio 30 dieną Lietuvoje buvo paskelbta žinia itin įdomiu pavadinimu „TEO naujienos: struktūros pertvarka ir sinergija su „Omnitel“ (ČIA).

Pranešimas skelbia: „Neseniai prie TEO LT vairo stojęs naujas generalinis direktorius Kęstutis Šliužas atskleidė, kur kreips TEO laivą. Planuose – siekti didesnės sinergijos su „Omnitel“, aktyviau dirbti IT rinkoje, toliau investuoti į interneto tinklo plėtrą.“

Pasak K. Šliužo, „kadangi 88 proc. TEO akcijų valdo „TeliaSonera“, kuri valdo ir „Omnitel“, su „Omnitel“ dirbsime kartu daug aktyviau ir labiau organizuotai. Taip siekiama sukurti papildomos vertės klientams. Šiuo metu aktyviai ieškoma tų sinergijų, dėliojamės, kaip bendradarbiausime“. Tačiau kalbų apie galimą abiejų įmonių sujungimą jis pabrėžė nekomentuosiąs. „Tai klausimas akcininkams.“

Tas pats pranešimas skelbia: „Taip pat ketinama toliau plėsti TEO interneto tinklą – tiek WiFi, tiek ir šviesolaidinio, ypatingą dėmesį skiriant tinklo plėtrai individualių namų kvartaluose.“

2014-ųjų sausio 31 d. skelbiama, kad „TEO dirbs petys petin su mobiliąja sesute „Omnitel“ (ČIA). Pasak analitikų, tai gali padėti smarkiai sumažinti abiejų telekomunikacijų banginių sąnaudas. Pranešimas skelbia, kad „TEO pajamos 2013 m. smuko 5,2 %, grynasis pelnas – 6,2 %. Ypač nelengva „Omnitel“: jos pajamos pernai mažėjo 8,8 %, savo pelno ši įmonė niekada neskelbia“.

TPG biografija – delfiškos ekspresijos su „Ryanair“ pasiskraidymais

Susipažinkime artimiau su TPG pagal oficialias žinias. „Texas Pacific Group“ pagrindinės būstinės yra Teksaso Fort Vorte ir San Fransiske, Kalifornijoje, JAV. TPG buvo įkurta 1992 m. Davido Bondermano, Jameso Coulterio ir Williamo S. Price'o III. Turi biurų Europoje, Azijoje, Australijoje ir Šiaurės Amerikoje. Nuo įkūrimo pritraukė daugiau nei 50 milijardų JAV dol. iš investuotojų per daugiau nei 18 privačių akcinių fondų.

2000 m. TPG investavo 450 mln. JAV dol. į „Gemplus S.A.“, 250 mln. JAV dol. į „Seagate Technology Inc.“, 40 mln. JAV dol. į „Quantum Bridge Communications Inc.“, taip pat į „Interlink Group Inc.“. Ir tai ne viskas. 2001-aisiais TPG įsigijo norvegų kompaniją „Telenor Media“ už 660 mln. JAV dol. Iškart po to įsigijo trečio didžiausio silikono lakštų gamintojo kontrolinį valdymą „MEMC Electronic Materials“. 2003-iųjų lapkritį TPG pateikė pasiūlymą iš „Enron“ pirkti „Portland General Electric“. Nurodoma, kad TPG kartu su „Goldman Sachs Capital“ partneriais vykdo bendrus daugiamilijardinius įsigijimus (daugiau skaityti ČIA).

2010 m. rudenį TPG ir Davidas Bondermanas labai pradžiugino CAA – pasaulyje didžiausią Kūrybinę menininkų agentūrą (Creative Artists Agency). Nes TPG į CAA investavo 500 mln. JAV dolerių su pažadu atverti dar didesnes investicijas iš TPG valdomų 47 milijardų JAV dolerių. CAA prezidentas Richardas Lovettas ta proga kalbėjo apie agentūrai atsivėrusią naujos strategijos ateitį. Puiki naujiena visiems CAA nariams menininkams, beje, ir sportininkams. Nes CAA nuo 2006 m. įsitraukė į sporto verslą ir dabar CAA atstovauja 650 pasaulinio garso sporto žvaigdžių, tarp kurių yra Novakas Djokovičius, Cristiano Ronaldo, Chelsea FC etc. (CAA ir TPG sutartis 2010 m.).

Ir tik LAWIN savo veiklos duomenų bazėje tyliai paskelbė, kad 2004 m. sausio 13 d. TPG nusprendė pasikonsultuoti dėl „Delfi“ pardavimo sandėrio kažkokiai „Express Group“ už 55 mln. eurų. Galbūt skubaus dūminio pardavimo priežastis buvo tikrai svarbi, nes, 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvai, Latvijai ir Estijai įstojus į Europos Sąjungą, „Delfi“ negalėjo likti priklausoma nei JAV TPG kompanijai, nei bet kuriai kitai trečiajai šaliai. Reikėjo kūrybiškai TPG valdymą perskirstyti ir ištirpdyti Europos Sąjungos tinkluose. Sutvarkyta buvo paprastai ir greitai, įkūrus lojalią „Express Group“ Estijoje. Turbūt D. Bondermanas turi puikų humoro jausmą, greitam valdymo virsmui radęs tinkamiausią pavadinimą „Express“, kuris reiškia „greitai“. Apie Estijos „Ekspress Group“ veiklą pasmalsauti galima ČIA. O apie 2013 m. paskutinį „Ekspress Group“ akcininkų neeilinį susirinkimą Taline paskaityti galima ČIA.

TPG vadovas D. Bondermanas (centre) su „Ryanair“


Tačiau didžiausias skandalas yra susijęs su pigių skrydžių bendrove „Ryanair“, kuri – kaip išaiškėjo – priklauso tai pačiai daugiamilijardinio kapitalo TPG grupei ir jos įkūrėjui Davidui Bondermanui.

2011-aisiais pasaulio žiniasklaidoje buvo pagarsinta, kad Lietuvoje gerai pažįstamas airis Michaelis O'Leary yra tik D. Bondermano „burna“. O 2013 m. rugpjūčio 6 d. interneto erdvėje buvo paskelbtas Johno Foley pareiškimas, kad „RYANAIR nėra valdomas Michaelio O'Leary, kaip daugelis galvoja, o yra valdomas amerikiečio Davido Bondermano (Texas Pacific Group)“. Visą Johno Foley interviu galima rasti ČIA.

Tačiau TPG aštuonkojis toli gražu neapsiriboja tik „Ryanair“. Jei valdyti, tai nuosekliai visas oro linijas ar bent tas, kurios jungia visus žemynus. TPG yra investavusi į Brazilijos „Azul", „American Airlines" (Amerikos oro linijos), „Midwest Airlines", „America West", „Japan Airlines" (Japonų oro linijos), Australijos „Qantas", Ispanijos „Iberia", Italijos „Alitalia", „Air Canada", „South African Airways" (Pietų Afrikos oro linijos). Daugiau skaityti ČIA.

TPG ir Putinas. Dažnai ir įspūdingai

Investicijas reikia plėsti ir sutvirtinti. Pavyzdžiui, su Vladimiru Putinu. TPG vadovo D. Bondermano susitikimų su V. Putinu būta ne vienas ir ne du. Pavyzdžiui, 2009 m. rugsėjo 17 d. pasaulio žiniasklaida paskelbė, kad „Putinas susitiks su Davidu Bondermanu, steigėju-partneriu vienos iš didžiausių pasaulio privataus kapitalo bendrovių“ (ČIA ir daugiau ČIA )

2011 m. balandžio 20 d. „Bloomberg.com“ žinios paskelbė ypač vaizdingą tekstą apie Rusijos vyriausybės susitikimą Sankt Peterburge ir Putino susitikimą Sočyje su TPG atstovais, pagarbiai paminint TPG steigėją Davidą Bondermaną (ČIA).

„Keliolika vyrų juodais rūbais saugo Sankt Peterburgo hypermarketo operatoriaus „Lenta LLC“ buveines. Jie primena, kokio dydžio raumenis turi „TPG Capital“, kuris valdo kompanijos didžiąją dalį, įkurtą Rusijoje. 100 milijonų JAV dolerių investicijos 2009 metais į „Lenta“, bendradarbiaujant su valstybės kontroliuojama „VTB Group“, sušvito rugsėjo mėnesį. Janas Dunningas, palaikomas TPG ir apsuptas kūno sargybinių /... /, visa tai yra transliuojama per nacionalinę televiziją. Rusijos vyriausybė, siekianti diversifikuoti savo ekonomiką nuo energetikos, ieško pritraukti tarptautinių privataus kapitalo įmonių, net jeigu investuotojai žvalgosi naujų atsirandančių rinkų.“

TPG steigėjas D. Bondermanas yra kaip tik tas asmuo, apie kurį kalba žiniasklaida ir kurio laukia V. Putinas. „Putinas susitiks su atsakingais asmenimis Rusijos Juodosios jūros kurorte Sočyje, kuriame vyks investuotojų forumas“ (daugiau ČIA).

D. Bondermano susitikimas su V. Putinu 2013 m.


2013 m. įvyko vienas naujesnių V. Putino susitikimų su „vienos iš didžiausių pasaulio privataus kapitalo bendrovių“ TPG steigėjų ir daugiamilijardinių investicijų valdytoju D. Bondermanu. Apie susitikimą praneša oficialus Rusijos Federacijos vyriausybinis tinklalapis.

„Ministras pirmininkas Vladimiras Putinas surengė susitikimą su „Texas Pacific Group Investment Fund“ prezidentu Davidu Bondermanu.“ Štai taip V. Putinas ir D. Bondermanas – jau kaip seni pažįstami – buvo įamžinti 2013-aisiais. Sakyčiau, jaukiai ir su abipuse simpatija.

Valstybiniai klausimai apie TPG su „Delfi“ ir „Ryanair“

Ir vis dėlto, kuo mums tikėti? Ar tiesą apie savo biografiją rašo „pagrindinis naujienų portalas Lietuvoje, savo kokybe bei apimtimi pranokstantis daugelį kitų Lietuvoje veikiančių naujienų portalų“ DELFI? Tada labai klysta „aukščiausiai tarptautiniu mastu vertinama Baltijos šalių verslo teisės advokatų kontora“ LAWIN. O gal atvirkščiai? Nes šių dviejų teiginiai apie „Delfi“ pardavimą iš esmės prieštarauja vieni kitiems.

Ne mažiau įdomus klausimas ir dėl pigių skrydžių „Ryanair“ bendrovės sutarčių su Lietuva. Ar iš tiesų iki šiol niekas nežinojo, kad „Ryanair“ nėra vien tik airių valdoma bendrovė? Pavyzdžiui, tas pats „Delfi“. Nes iki šiol lietuvių žiniasklaida sutartinai „Ryanair“ vadina airių bendrove. Tačiau jeigu daugiamilijardiniam konsorciumui „Texas Pacific Group“, kuris valdo „Ryanair“, suteikiamos Lietuvoje kažkokios išimtinės nuolaidos, tada lietuvių sutartys su šia skrydžių bendrove, kurios „burna“ yra milijardieriaus D. Bondermano pasamdytas airis Michaelis O'Leary, atrodo daugiau nei juokingos ir apgailėtinos.

Jau 2012 m. sausį „Reuters“ tinklalapyje apžvalgininkas Jeffrey Goldfarbas paskelbė, kad nedidelė 1996 metais investicija į airių oro linijas „Ryanair“ D. Bondermanui ir TPG davė didžiulę grąžą, o 2012-aisiais D. Bondermanas buvo jau 16 metų „Ryanair“ valdybos pirmininkas (daugiau skaityti ČIA).

Davidas Bondermanas. Nuotr. iš Jewish Business news

Tiesa, 2013 m. birželio 18 d. buvo paviešinta ir kita žinia, kad 2013 m. birželio pradžioje D. Bondermano valdoma TPG pardavė daugiau nei 10 mln. eurų akcijų vertės dalį, susijusią su „Ryanair“ (daugiau skaityti ČIA).

Talino Delfai, antikos žyniai ir Filadelfija

Gal kokiam vienam ar kitam smalsesniam lietuvaičiui bent kartelį smilktelėjo klausimas, kodėl tie estai nei iš šio, nei iš to sugalvojo gana svetimą šiuose šiaurės kraštuose graikiškai imlų pavadinimą internetinių žinių dienraščiui...

Nebent vieną ankstyvą nepriklausomybės dieną estai ėmė ir užsisvajojo Taliną pasauliui pristatyti kaip legendinius antikinės Graikijos Delfus, kuriuose tarpo garsioji žynių buveinė. Kodėl gi ne, juk lietuviai Vilnių irgi bandė ir tebebando Šiaurės Atėnais vadinti? Taigi, protingieji ir dainingai muzikalūs estai staiga ėmė ir pagavo netikėtai ore atvilnijusius įdomiai senovinio pavadinimo semantinius sąskambius – kažkaip itin darniai persipynusių „Delfi“ ir antikinių Delfų paralelių žaismę.

Pavadinimų DELPHI galima lengvai surasti paguglinus plačiame žiniatinklio vandenyne. Gal kas lankėsi ir JAV rytinės pakrantės mieste Filadelfijoje. Tiesa, pasaulyje yra du miestai tokiu pavadinimu. Vieną 1930 m. įkūrė Rusijos menonitai Paragvajuje. Kitas yra JAV rytinės pakrantės miestas Filadelfija (Philadelphia), kuriame 1776 m. buvo pasirašyta JAV Nepriklausomybės deklaracija ir 1787 m. paskelbta Konstitucija, taip pat čia buvo laikinoji JAV sostinė, kai buvo statomas Vašingtonas. Šis graikiškos kilmės miesto pavadinimas amerikiečių verčiamas kaip „brolybės meilė“, nors galima versti ir kaip „meilė Delfams“. Kaip žinoma, antikinės Graikijos Delfų mieste gyveno garsieji žyniai-pranašai.

Filadelfijos pavadinimas tuo ir žavus, kad lingvistiškai sukonstruotas iš graikiškų žodžių „meilė Delfams“ su lyg ir potekste „meilė žyniams“. Šiuolaikiniame internetinio žinių perdavimo „skaidrumo“ ir visuotinio žinojimo su E. Snowdeno padažu kontekste Filadelfija būtų puikus pavadinimas žiniatinkliui.

Ką padarysi, meilę kažkas (sakykim, kol kas estai) apdairiai ištirpdė. O mums paliko grynąjį žinojimą, t. y. žynius su jų legendine buveine Delfuose. Be jokių emocijų ir sentimentų. Kaip toliaregiška ir apdairu, sakyčiau.

***

Tęsinyje – smalsumui ir laisvalaikiui – bandymas su nuorodomis pavaizduoti gerokai apibendrintą visų šių mikroryšių schemą. Aštuonkojo labirintas vertas dėmesio, nes durų daug, o išėjimų dar daugiau. Pasirinksime artimiausią įėjimą – pro mums geriausiai pažįstamas „Delfi“ duris. O tada belieka tikėtis sėkmės surasti išėjimą.

Susiję:

TPG su „Delfi“, „Ryanair“ ir Putinu. Pradžia

Las Vegaso sandėriai – TPG ir N. Cooperis iš Lietuvos

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
23. > 19 pagarba Rasai Gečaitei
(2023-12-26 00:53:16)
(45.82.33.163) Parašė:

Rasa Gečaitė drąsi moteriškė. Dar 2009 - tais parašė štai šitą: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rgecaite-isniekinta-lietuvos-karalyste-ir-karaliai.d?id=20758150



22. Man patiko
(2015-08-25 14:38:18)
(158.129.152.186) Parašė:

Labai patiko vieno komentatoriaus sakinys: "kad kai noriu paskaityti, kaip Lietuvoje gyventi gera, o rusams tuoj tuoj ateina galas - skaitau delfi, 15min., ir lrytą", na o jeigu nori sužinoti, kas realiai vyksta pasaulyje - skaitau ekspertai.eu, laisvaslaikrastis.lt., komentaras.lt, sarmatas.lt, alkas.lt ir dar tiesos.lt bei respublika.lt.



21. Nu jo...
(2015-08-25 11:59:37)
(188.69.197.162) Parašė:

Jau senokai neteko skaityt info kur atvirai vardijama kas yra kas. Manau, jog tai pozityvus virsmas, nes tik apsivalius nuo melo galima bandyti gelbėti savų išverstaskūrių sugriautą valstybę



20. Nu jo...
(2015-08-25 11:57:52)
(188.69.197.162) Parašė:

Jau senokai neteko skaityt info kur atvirai vardijama kas yra kas. Manau, jog tai pozityvus virsmas, nes tik apsivalius nuo melo galima bandyti savų išverstaskūrių sugriautą valstybę



19. pagarba Rasai Gečaitei
(2014-03-27 12:01:09)
(78.61.153.109) Parašė:

už objektyvę informaciją - galingiausią šiandienos piliečių ginklą kovoje už mūsų ir LT valstybės išlikimą. Ačiu.



18. money money
(2014-02-24 18:51:26)
(193.219.130.163) Parašė:

o taip, nuostabiausia yra parsiduoti milijardams bet kokia forma. O visų geriausia yra parduoti valstybę su visais jos piliečiais ir būsimomis jų kartomis. Money money



17. Pinigai - nuostabu
(2014-02-21 15:29:27)
(68.200.125.38) Parašė:

gerbiu miijonierius, dar labiau gerbiu milijardierius.



16. Gal
(2014-02-20 16:27:00)
(193.219.130.163) Parašė:

E.masiulis galėtų deklaruoti visas jo kaip ministro 2009-2012 pasirašytas sutartis su Ryanair. Turbūt neblogai prasigyveno jo partija, o aštuonkojis buvo laimingas apdovanoti prieš valstybės interesus dirbusią koaliciją konservų su liberalais. Tačiau ką veikia STT, VSD, FNNT, kurios išlaikomos už visų gyventojų pinigus..



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 



Naujausi