Nacionalinis kibernetinio saugumo centras informuoja apie birželio 27 d. pastebėtą naują didelio masto žalingos programinės įrangos ataką „Petia“ (Petya), kuri išnaudoja tuos pačius operacinės sistemos pažeidžiamumus, kaip neseniai naudotojus puolęs „WannaCry“.
Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos parengė informacinį saugos biuletenį, kuriame informuojama apie atakos „Petia“ pobūdį ir pateikiamos rekomendacijos kaip išvengti kylančių kibernetinių grėsmių.
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras atidžiai stebi situaciją, o įvykus incidentui ragina nedelsiant informuoti centrą. Šiuo metu stebimas „Petia“ išpirkos reikalaujančio viruso (angl. Ransomware) plitimas pasauliniu mastu. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras neturi duomenų apie paveiktas Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus institucijas ar Ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros atstovus.
Pradiniai pranešimai apie viruso plitimą gauti iš Ukrainos ir Rusijos organizacijų, kurių kompiuterių tinklai tapo pirmosiomis aukomis. Tinklo kompiuteriai užkrečiami naudojantis atrastu SMB pažeidžiamumu Microsoft Windows operacinėse sistemose („Windows“ operacinės sistemos spraga užtaisoma atnaujinimo paketu MS17-010), naudotojų duomenys yra užšifruojami, o tada reikalaujama išpirkos.
Kenksmingas kodas „Petia“, patekęs į sistemą, stengiasi paplisti tinkle prieš tai atlikęs tinklo įrenginių numeraciją ir įvertinęs pažeidžiamų sistemų kiekį.
Kenksmingo kodo plitimui galimai yra naudojama keletas plitimo vektorių:
- Pažeistame kompiuteryje perimama administratoriaus paskyros prieiga (naudojami įrankiai panašūs į Mimikatz, kurie perima duomenis iš lsass.exe proceso), kuri vėliau panaudojama kodo platinimui tinkle (PSEXEC ir WMI pagalba).
- Nauja EternalBlue įrankio versija (ankstesnė versija buvo naudojama WannaCry).
- Nuotolinis kodo vykdymas pasinaudojant pažeidžiamomis Windows sistemomis (prievadai 445 ir 139).
- Ataka per trečių šalių programinės įrangos atnaujinimo mechanizmus (pvz.: Ukrainos programinės įrangos gamintojo produktas MeDoc).
- Elektroniniai laiškai su priedais, kuriuos atidaręs naudotojas apkrečia savo sistemą.
Šaltinis: kam.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Į dešimtuką
IP 79.139.244.195 | 23:36:11
Amerikiečių milijardierius Elonas Muskas Justiną Trudeau pavadino mergina ir teigė, kad Kanados premjero žodžiai apie Kanados neįsijungimą į JAV nebeturi reikšmės, nes jis palieka savo postą. „Mergaite, tu jau nebe Kanados gubernatorė, todėl nesvarbu, ką tu sakai“, – socialiniame tinkle X Kanados mi...
>9
IP 95.24.30.58 | 23:21:13
Žiūrėkit strateginiu lygiu, tada nesuklysite. Europoje išliko vienintelė Rusijos imperija, toliau per TSRS metamarfozę, per Rusijos federaciją išsaugojo savo imperišką mastą, galią ir valią. O kur kitos ?...
Zudiko pirkinys
IP 84.15.176.67 | 22:16:49
Zelenskis įsigijo vilą „milijardierių saloje“, kuri randasi Karibų jūroje. Tenai kur šiuo metu statomas požeminis bunkeris.
Vilą, kurios plotas yra 436 kv.m. jis nusipirko „Kipro offshore Company Zelensky Aldorante Ltd“ už 17,8 milijono eurų, o Svetlana Pischanskaya pasirašė sandorį.
Chuntos žini...