Pokyčių valstybėje reikia. Pokyčiai pokyčiams nelygūs ir nevisada pokyčiai gali būti į gerą. Kartais pats pokyčių metodas yra pakankamai kenksmingas, netenkama stabilumo visuomenėje. Kiek mes čia valstybėjė darėmė pokyčius, reformavomės, persireformavome ir vėl pasirengę persireformuoti įvairiose srityse, kad žmogui pasidaro aišku, kad laiko gyventi kaip jau ir neliko, vis reformuotis ir persireformuoti reikia. Todėl siekiant pokyčių reikia aiškiai matyti kokie tie tų pokyčių tikslai. Devynis kartus matuok, dešimtą kirpk. Kaip buvo su tuo alkoholio įstatymu, 130 kartų „karpė“, o pamatuoti ir užmiršo. Tai vėl R.Karbauskiui reiks „karpyti“, tik neaišku ar nors kartą pamatuos? Tai čia vėl norisi pakalbėti apie tuos pačius LR Seimo rinkimus gal jau trečią dešimtį kartų, kurie jau septynis kartus įvyko antikonstituciniu būdu ir visą laiką buvo formuojama neteisėta antikonstitucinė Seimo sudėtis. O neteisėta Seimo sudėtis reiškia, kad tokio Seimo priimti įstatymai, nutarimai, sprendimai ir kita yra neteisėti, nes iš neteisės teisė neatsiranda. Neatsiranda nors tu ką, nes tai teisės principas. Jei teisės principo atsisakoma, tai ir pačios teisės yra atsisakoma ir kuriama jau tyčiniai nebe teisinė ir nebe demokratinė valstybė. Todėl tie, kurie skuba atsisakyti teisės principų yra valstybės nusikaltėliai, jos priešai. Ir štai viena iš didžiausių Valstybės problemų, kaip surasti nors vieną Seimo narį, kuris suprastų, kad Seimas privalo būti išrinktas tik tai taip, tik pagal tai, kaip yra parašyta LR Konstitucijoje ir labai tiksliai. Kaip surasti nors vieną Seimo narį, kuris sugebėtų būti atsakingu taip, kad gerbtų tą įstatymą, tą Konstituciją kuriai prisiekia. Kol kas tokių ir naujame Seime neatsiranda. Ar ne paradoksas? Visi nori būti Seime antikonstituciškai, bet ne konstituciškai. Tai kaip valstybė gali judėti pirmyn su sugriautais teisiniais ir demokratiniais pagrindais?
Atkreipė dėmesį Justino Argusto 2016-11-19 straipsnis Lietuvos žiniose „Valstiečių“ taikinys – Konstitucija“. Jame aptariami platūs naujai antikonstituciškai neteisėtai išrinkto Seimo užmojai. O juk visa tai galėtų būti teisėta, jei pats Seimas būtų išrinktas teisėtai. Neteisėtai, antikonstituciškai išrinkto Seimo pastangos radikaliems pokyčiams Konstitucijoje tikrai gali ne vieną išgąsdinti. Tuom labiau, kad ir tie pokyčiai tampa neteisėtais. O juk niekas negali pasiskųsti, kad nebuvo pakankamai informuoti. Apie tai galima detaliai pasiskaityti 2016-9-11 straipsnyje „ULTIMATUMAS Seimui dėl LR pagrindų griovimo“.
Apie tai, kokia saviveikla užsiiminėja antikonstituciniai Seimo nariai yra rašoma M.Langaičio 2017-02-05 straipsnyje „Saviveikla Rinkimų kodekso belaukiant“.
Seimo konstitucinių nusikaltėlių tikslai?
Naujasis 2016-11-14 Seimas praktiškai yra atsidūręs nepavydėtinoje antiteisinėjė situacijoje ir pirmiausiai už tai jie turi būti “dėkingi” valstybės nusikaltėliams išvardintiems dokumente „ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo“, kurio neužregistravo sinchronizuotai nė viena valdžios šaka, nei Seimas, nei Vyriausybė, nei Prezidentūra. Kas sinchronizuoja šitą nusikalstamą veiklą? Ir tai parodo to dokumento ypatingą svarbumą. Nė vienas Seimo narys tinkamai nesureagavo ir įrodė savo nelojalų nusistatymą prieš Lietuvos valstybę, savo priesaiką išniekino. Apie tai, kad naujasis Seimas senų Seimo konstitucinių nusikaltėlių asmenyse jau įregistravo Rinkimų įstatymo projektą reg. Nr. XIIIP-20, reg. data 2016-11-17 “Rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinio įstatymo projektas + rinkimų kodeksas” parodo, kad Seimo konstituciniai nusikaltėliai tikrai nesiruošia snausti ir tuščiai laiko gaišti. Seimas darbą pradėjo 2016-11-14 ir jau po trijų dienų 2016-11-17 Seimo konstituciniai nusikaltėliai Seimo narys Valentinas Bukauskas, Seimo narė Rima Baškienė, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Seimo narys Arvydas Anušauskas, Seimo narė Rita Tamašunienė ir Seimo narys Vytautas Kamblevičius įregistravo tokį svarbų Rinkimų kodekso projektą liečiantį pačius demokratijos ir teisės pagrindus valstybėjė. Tai yra įstatymą - kodeksą apie tai kaip, kokių būdu yra formuojama valdžia valstybėjė įvairiuose lygmenyse. O juk elementaru ir paprasta, turi būti niekaip kitaip, kaip yra parašyta LR Konstitucijoje. Nors truputį kitaip, reiškia ne pagal Konstituciją, o pagal kažką kažkieno sugalvotą būdą ir tikrai tai yra neteisėta. Nes tik Konstitucijoje nurodytas būdas yra teisėtas formuojant valdžią.
Rinkimų kodeso projekto I skyrius: BENDROSIOS NUOSTATOS
1 straipsnis. Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso reglamentuojami santykiai
1. Lietuvos Respublikos rinkimų kodeksas nustato Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą tvarką.
2. Šiuo kodeksu įgyvendinami Europos Sąjungos teisės aktai, nurodyti šio kodekso priede.“
Kalbant apie šio Rinkimų kodekso 1 str. 1 dalį matome, kad į vieną Kodeksą yra patalpinami įvairūs rinkimai ir iš pirmo žvilgsnio atrodo visai neblogai, nes kam reikia tų daugybės įvairių rinkimų įstatymų, kai galima padaryti vieningus rinkimų principus ir turėtume mažiau vargo juos taikydami. Deja vaizdas atidžiai pažiūrėjus atrodo visiškai priešingas, čia sujungiami įvairių rinkimų principai ir norėdamas pravesti, tarkim Seimo rinkimus, iš viso Kodekso vėl turi išsirinkti tuos straipsnius, kurie yra tinkami Seimo rinkimams. O tai gerokai apsunkina tokio Kodekso vartojimą praktiškai. Taigi atrodytų gera idėja, o iš tikro jo realizacija yra NESĄMONĖ. Tai sudėkite į vieną knygą visus esamus įvairius rinkimų įstatymus ir pavadinkite tai Rinkimų kodeksu. Darbas bus užbaigtas. Kai skirtinguose skyriuose viskas sumaišyta, tai ir pats velnias čia kojas gali susilaužyti. Tai gal pabandykime surasti tą tikslą, kurį Seimo Konstituciniai nusikaltėliai siekia užkoduoti Rinkimų kodekse, kurį užregistravo greitai po rinkimų 2016-11-17. Iš karto, jau po trijų dienų, kai tik 2016-11-14 tapo Seimo nariais.
Šio Rinkimų kodekso projekto 1 str. 2 dalis sako „2. Šiuo kodeksu įgyvendinami Europos Sąjungos teisės aktai, nurodyti šio kodekso priede.“
Tie Europos Sąjungos teisės aktai reglamentuoja kaip ES valstybėse turi būti renkami europarlamentarai ir kaip ES piliečiai, nebūdami konkrečios valstybės piliečiais gali būti renkami į vietos savivaldas.
Labai keistai atrodo, kad vieni teisės šaltiniai nurodomi, o kiti nenurodomi, tai atrodo, kad tik pacituoti teisės šaltiniai yra įgyvendinami Rinkimų kodekse. O iš tikro pačiu pagrindiniu teisės šaltiniu privalo būti Lietuvos Respublikos Konstitucija. Tai kur padėjote LR Konstituciją, ar LR Konstitucijai prisiekę už trijų dienų ją jau išmetėte? Pasirodo, kad IŠMETĖTE. Kodėl taip niekinate LR Konstituciją? Dar gražiau, kai pamiršo paminėti netgi Seimo rinkimų įstatymą, kurį plagijuodami perkelia į Rinkimų kodeksą. Plagijuodami perkelią tą įstatymą, kuris padaro juos antikonstitucinius Seime. Tai kur protą padėjote? Ką, jau nieko padoraus nė sukurti negalite?
Rinkimų kodekso projekto 2 straipsnis. Rinkimų sistemos
1. Lietuvos Respublikoje rinkimai organizuojami pagal proporcinę rinkimų sistemą ir daugumos atstovavimo (mažoritarinę) rinkimų sistemą.
2. Lietuvos Respublikos Seimo nariai (toliau – Seimo nariai) renkami ketveriems metams. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse rinkimų apygardose pagal daugumos atstovavimo (mažoritarinę) rinkimų sistemą. 70 Seimo narių renkama daugiamandatėje rinkimų apygardoje, apimančioje visą Lietuvos Respublikos teritoriją, pagal proporcinę rinkimų sistemą preferenciniu balsavimu.
3. Lietuvos Respublikos Prezidentas (toliau – Respublikos Prezidentas) renkamas penkeriems metams vienmandatėje rinkimų apygardoje pagal daugumos atstovavimo (mažoritarinę) rinkimų sistemą.
........ ir t.t.“
Ką gi čia matome? Matome keisčiausius dalykus. Kai rinkimų sistemose teigiama, kad „1. Lietuvos Respublikoje rinkimai organizuojami pagal proporcinę rinkimų sistemą ir daugumos atstovavimo (mažoritarinę) rinkimų sistemą.“, tai reiškia, kad visi iki vieno rinkimai, ar tai Seimo rinkimai, ar tai savivaldybės rinkimai, ar europarlamentarų rinkimai privalomai, nes toks įstatymas, turi būti organizuojami pagal proporcinę ir mažoritarinę rinkimų sistemas. Taip teigiu todėl, kad teisiškai sakinyje panaudotas jungiamasis žodelis „IR“. O tai reiškia, kad visuose rinkimuose turi buti ir tas ir tas, o ne vien tas arba tas, kas toliau detalizuojama 2 ir 3 punkte. Taigi 1 punktas yra nereikalingas, nes prieštarauja 3 iš pacituotų punktų, o ir kitiems nepacituotiems. Todėl galima teigti, kad kūrėjai „nukūrėjo“, iš didelio rašto išėjo iš krašto.
Kai kurie Rinkimų kodekso rinkimų principai
„5 straipsnis. Lygi rinkimų teisė
1. Kiekvieno rinkėjo balsas yra lygiavertis kiekvieno kito rinkėjo balsui.
2. Kiekvienas rinkėjas tuose pačiuose rinkimuose turi vieną balsą vienmandatėje rinkimų apygardoje balsuoti už vieną kandidatą.
3. Kiekvienas rinkėjas tuose pačiuose rinkimuose turi vieną balsą daugiamandatėje rinkimų apygardoje balsuoti už vieną kandidatų sąrašą.
4. Kiekvieno rinkėjo pirmumo balsai yra lygiaverčiai kiekvieno kito rinkėjo pirmumo balsams.
5. Visi kandidatai turi lygias teises.“
Ką gi čia matome? Visiškai aišku, vienareikšmei pasakyta 5 str. 1 dalyje, kad „Kiekvieno rinkėjo balsas yra lygiavertis kiekvieno kito rinkėjo balsui.“. Tai reiškia, kad panaudota yra vienaskaita ir tai reiškia, kad rinkėjas turi vieną vienintelį balsą, nes jeigu būtų kitaip, tai tada teisinis sakinys skambėtų taip „Kiekvieno rinkėjo balsai yra lygiaverčiai kiekvieno kito rinkėjo balsams.“ Tai čia akivaizdžiai daroma teisinė afera, nes iš tolimesnio 5 str. turinio aiškiai matome, kad rinkėjas turi NE VIENĄ BALSĄ, o jų turi mažiausiai žymiai daugiau: vienas vienmandatėjė, vienas daugiamandatėje ir dar pirmumo balsai, kurie vėliau apibrėžiami kaip 5 balsai. Taigi aiškiausia afera. Padaryta tiksliai taip kaip antikonstituciniame, antidemokratiniame, antiteisiniame idiotiškame Seimo rinkimų įstatyme. Reiškia Rinkimų kodekso kūrėjų tikslas įtvirtinti antikonstitucnius IDIOTIŠKUS rinkimus ilgam laikui. Ponai antikonstituciškai išrinktieji Seimo nariai, ar to Jūs norite Lietuvai? Kiek laiko tęsite tą idiotišką, signatarų priimtą ir Lietuvos stratego Vytauto Landsbergio pasirašytą antidemokratišką, antikonstitucišką Lietuvos teisinių pagrindų griovimą. Kiek dar laiko nuo 1992-07-09?
Kaip Rinkimų kodekse pasityčiota iš LR Konstitucijos?
Rinkimų kodekse yra vienas prie vieno perneštas antikonstitucinio Seimo rinkimų įstatymo principai ir šio įstatymo antikonstituciškumas įrodytas 2016-9-11 publikacijoje „Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo“.
Dvigubo kandidatavimo draudimas – leidimas
Palyginkime Rinkimų kodekso 72 straipsnį. Dvigubo kandidatavimo draudimas, jo 3 dalis skamba taip: „3. Asmuo tuose pačiuose rinkimuose, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę būti kandidatu ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.“. Palyginkime dabar galiojančio antikonstitucnio Seimo rinkimų įstatymo 42 straipsnis. Draudimai vienam asmeniui būti kandidatu keliose rinkimų apygardose arba keliuose kandidatų sąrašuose 2 dalį: „2. Asmuo, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę tuo pat metu būti iškeltas kandidatu į Seimo narius ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje”.
Palyginus abu straipsnius matome, kad tarp jų jokio skirtumo nėra. O tai reiškia, kad kuriant Rinkimų kodeksą buvo plagijuojamas antikonstitucinis Seimo rinkimų įstatymas, jo nenurodant Rinkimų kodekso įgyvendinamų teisės aktų sąraše, o pasakyta Rinkimų kodekso 1 str. 2 dalyje „Šiuo kodeksu įgyvendinami Europos Sąjungos teisės aktai, nurodyti šio kodekso priede“. Kaip tūlas gudras pasakytų, atsikabinkite, mes įgyvendiname Europos teisę., o iš tikro atvirkščiai. Tai tas gerai, kai turime reikalą su europarlamentarų rinkimais. O Seimo rinkimams galioja LR Konstitucija. Tai aferistiškai norima apgauti neatidų skaitytoją ir Rinkimų kodekso naudotoją. Taip gaunasi, kad tokį Rinkimų kodeksą kūrė aferistai. O kaip, Lietuvoje teisininkų nerandate? Ar juos po „blatu“ į darbą priimate?
Idomiausiai atrodo tai, kad abu palyginami straipsniai yra dvigubo kandidatavimo draudimas, o straipsnio turinys parodo, kad tas pats asmuo gali kandidatuoti tiek daugiamandatėje apygardoje ir kartu vienmandatėjė apygardoje, kas ir yra esmėje dvigubas kandidatavimas. Taigi draudimas dvigubam kandidatavimui yra pakeičiamas leidimu dvigubam kandidatavimui. Tai ką tai reiškia praktiškai. Praktiškai tai reiškia, kad daugiamandatėjė jau išrinktas Seimo narys po dviejų savaičių vėl skuba į tuos pačius rinkimus vienmandačių rinkimų antrą turą, kad dar kartą būtų išrinktas į tą patį Seimą per tuos pačius rinkimus tam, kad jo neišrinktas sąraše kolega patektų į Seimą. Taip Seime atsiranda dvigubai išrinkti ir visai neišrinkti Seimo nariai. Tokio idiotizmo pasaulyje niekur NESURASITE. Tai silpnapročiams skirtas Rinkimų kodeksas, kuris su teise, demokratija neturi nieko bendro, tai aferistų kūrybos rezultatas. Tai tas pats „kūrybos“ rezultatas, kurį priėmė LR signatarai ir pasirašė Lietuvos strategas Vytautas Landsbergis dar 1992-07-09.
Biuletenių pildymas
Pasižiūrėkime, o kaip gi rinkėjas turi užpildyti biuletenį. Tai regalametuota Rinkimų kodeso „144 straipsnis. Rinkimų biuletenių pildymas
1. Pildydamas rinkimų biuletenį (biuletenius) rinkėjas:
1) pažymi kandidatą arba kandidatų sąrašą, už kurį balsuoja už;
2) turi teisę pareikšti valią dėl sąrašo kandidatų, specialiai pirmumo balsams nurodyti skirtuose rinkimų biuletenio laukeliuose įrašydamas penkių pasirinktų šio sąrašo kandidatų rinkimų numerius.
......... ir t.t.“
Tai pasirodo, pagal tokią logiką , kai rinkėjas pildo biuletenį, kitaip tariant balsuoja tai : „1) pažymi kandidatą arba kandidatų sąrašą, už kurį balsuoja už;“ . Tai reiškia, kad naudojant jungtį „arba“ negalima balsuoti ir už kandidatą, kuris suprantama turi būti vienmandačiame biuletenyje, kai balsuoji už kandidatų sąrašą, o kai balsuoji už kandidatą, tai negali balsuoti už kandidatų sąrašą. Todėl, kai balsuoji vienmandatėjė NEGALI balsuoti daugiamandatėjė, nes panaudota jungtis ARBA. Tai Seimo rinkimų atveju, bus labai daug nepažymėtų vienmandačių arba daugiamandačių biuletenių. Jeigu jie būtų atspausdinti kiekvienai apygardai atskirai, tai negaliojančių biuleteniu būtų tas, kuris pažymi ir kandidatą ir kandidatų sąrašą. Man toks variantas patinka, nes atitinka Europos teisę, kai turime „vienas rinkėjas – vienas balsas“. Balsuoji arba už sąrašą arba vienmandatėje. Problema Seimo rinkimuose atsiranda iš karto, jokių sąrašinių rinkimų negali būti, nes taip yra nustatyta LR Konstitucijoje, turi būti renkama tik 141 Seimo narys tiesiogia ir lygia teise. Apie ką detaliai, nuosekliai yra įrodyta 2016-9-11 straipsnyje „Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo“. Taigi matome dar vieną Rinkimų kodekso kūrėjų aferizmą, jų pristatytojų tiksluose. Matau kritiką dėl to, kad Rinkimų kodekso projeto 5 str. 2, 3 ir 4 dalyse sumoje turi du balsus plius plius pirmumo balsai. To Europos teisė nenumato, tai išaiškino ir LR Konstitucinis Teismas.
Nepasiklyskime, Rinkimų kodeksas, kaip matėmė aukščiau suteikia rinkėjui daug balsų: vieną vienmandatėjė, vieną daugiamandatėjė ir 5 pirmumo arba reitingavimo balsus. Taigi matau Rinkimų kodekso tikslas - įtvirtinti griežtai ir ilgam ANTIKONSTITUCINĘ Lietuvos valdžią, kitaip tariant Lietuvą laikyti antikonstitucinių jėjų okupacijoje.
Gal buvau ir neatidus, niekaip nesuradau kaip yra įstatymiškai apibrėžamas balsavimo biuletenis, tarkim Seimo rinkimuose. Kas jame yra? Jeigu turime du biuletenius, vieną vienmandačiams rinkimams, o kitą daugiamandačiams rinkimams, tai nėra galimybės sukontroliuoti ar rinkėjas panaudojo du savo balsus, vieną vienmandatėje ir vieną už kandidatų sąrašą. Nes aiškiai.... jungtukas ARBA neleidžia panaudoti dviejų balsų. O pagal prielaidą, kad Rinkimų kodekso kūrėjas nenurodydamas plagijuoja antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, tai rinkėjas gavęs du biuletenius, juos abu atitinkamai ir pažymės ir tai bus Rinkimų kodekso 144 str. 1 d. 1 punkto „pažymi kandidatą arba kandidatų sąrašą, už kurį balsuoja už“ pažeidimas. Nes čia aiškiai parašyta, rinkėjas turi VIENĄ balsą ir negali panaudoti dviejų balsų. Suprantama, kai balsavimo procedūrą formuluoja skirtingų sistemų rinkimams, tai ir gauna tą jovalą, kurį ir turime.
Europos teisės ir LR Konstitucinio Teismo pozicija
Tai čia man belieka tik pacituoti kas jau teisiškai privalomai turi būti žinoma Seimo nariams, kurie apie tai jau daug kartų yra informuoti ir viskas yra publikuota 2016-9-11 straipsnyje „Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo“.
Visa reikalo esmė telpa viename sakinyje:
„2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.”
Jeigu norite ką nors gero Valstybei sukūrti, tai pasinaudokite mano Seimo visiems nariams, Prezidentei ir visoms kanceliarijoms senai išsiuntinėtais Seimo rinkimų įstatymo projektais, kurių koncepcijas galite trumpai pasiskaityti 2016-07-15 straipsnyje „Besiblaškančiam Seimui – teisėtą rinkimų sistemą“.
Matau, kad Rinkimų kodekso projekto kritikai gali neužtekti ir pačio didžiausio jaučio odos, todėl pasitenkinu tik aukčiau pateiktomis keliomis pastabomis.
Išvada: Rinkimų kodekso 2016-11-17 projektas XIIIP-20 yra nevykęs bandymas apjungti įvairių sistemų rinkimus į vieną dokumentą, prieštarauja LR Konstitucijai ir savo esme dėl Seimo rinkimų yra idiotiškas, antikonstitucinis, antidemokratinis jovalas.
Atkūrkime Lietuvos nepriklausomybę nuo antikonstitucinių jėgų okupacijos.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]