KLAUSIMŲ CIKLAS VALDŽIOS INSTITUCIJOMS „KODĖL LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMA NETAPO NACIONALINE?“ (3 dalis)
1 dalis, 2 dalis, 3 dalis, 4 dalis, 5 dalis, 6 dalis, G.Ilgūnui
(Klausimų ciklas „Kodėl Lietuvos tūkstantmečio programa netapo nacionaline?”, 3 dalis)
Vieši klausimai LR Ministrui pirmininkui, nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) ir Lietuvos tūkstantmečio programos (TŪKSTANTMEČIO) stebėsenos komisijos pirmininkui p. Andriui Kubiliui,
VšĮ "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" steigėjams LR kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui ir Vilniaus miesto savivaldybės merui Viliui Navickui, LR finansų ministrui Algirdui Šemetai
Lietuva - katalikų kraštas. Nuo seno žmonės vaikščiojo į bažnyčią, kitus renginius.
VEKS – tai viena iš kultūrinio tikėjimo išraiškų, kuri apsprendžia ne tik kiekvieno piliečio nuotaikas, bet ir mūsų visos bendruomenės vystymosi tendencijas.
Išaugusioje Europos Sąjungoje tai pirmoji programa, aktualizuojanti ES rytinės dalies kultūrų problematiką. Tai programa, žadanti kokybinį kultūros infrastruktūros lūžį – 2009 m. atidaroma Nacionalinė galerija, kūrybinių industrijų centras „Menų spaustuvė“ bei Vilniaus dailės akademijos Dizaino ir inovacijų centras „Titanikas“, atnaujinami įvairūs teatrai, koncertų ir parodų salės, viešosios miesto erdvės.
Klausimų ciklas „Kodėl Lietuvos tūkstantmečio programa netapo nacionaline?”, prisideda prie to, jog padeda kuo sėkmingiau plėtoti nacionalinę programą VEKS.
Vilnius – ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.
Pagarbiai,
ekspertai.eu
KLAUSIMAI:
1. Pasižiūrėjus į LR Vyriausybės nutarimo DĖL LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS PATVIRTINIMO 2003 m. liepos 18 d. Nr. 971, 3 priedo, 1 punktą (jį galima pamatyti čia) kuris skelbiamas pasauliniame internetiniame tinkle visiems piliečiams prieinamame variante patogioje elektroninėje formoje, nelabai aišku kas ten prie ko:
a) Ar galite tiksliai atskirti ir išdėstyti LR Vyriausybės nutarimo DĖL LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS PATVIRTINIMO 2003 m. liepos 18 d. Nr. 971 trečio priedo pirmą punktą?
b) Ar minėtame nutarime tiesiog bet kuris vykdytojas gali imtis bet kurios priemonės ir už bet kokią nurodytą pinigų sumą?
______________________________________________________
2. 2008 m. lapkričio 24 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1231 skubos tvarka buvo pakeistas 2008 m. vasario 6 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 150 „Dėl Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ patvirtinimo“ priedo 4.1.3 punktas. Šiuo punktu VEKS programos vykdytojai Vilniaus dailės akademijai 2009 metams vietoje 4 mln. 400 tūkst. jau skiriama daugiau nei penkis kartus didesnė suma - net 22 mln. 572 tūkst. litų. Tai yra šiuo nutarimu buvo skirti papildomi 18 mln. 172 tūkst. litų VEKS programos vykdytojai Dailės akademijai (pasirašė l. e. Ministro Pirmininko pareigas Gediminas Kirkilas ir l. e. kultūros ministro pareigas Jonas Jučas).
2008 m. vasario 6 d. Vyriausybės nutarime Nr. 150 iš viso 1–4 punktų priemonėms 2008–2010 metais numatyta suma 294 mln. 274 tūkst. litų. Kai 2008 m. lapkričio 24 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1231 skubos tvarka VEKS programos vykdytojai Dailės akademijai buvo skirti papildomi 18 mln. 172 tūkst. litų - iš viso 1–4 punktų priemonėms 2008–2010 metais numatyta suma liko ta pati 294 mln. 274 tūkst. litų:
a) Visi supranta, jog daugiau nei 18 milijonų litų, tai ne adata šieno kupetoj. Kaip atsitiko, kad ženkliai padidėjus vienos VEKS priemonės finansavimui bendra suma liko nepakitusi, jei visi kiti punktai pagal šiuos abu dokumentus (išskyrus punktą 4.1.3.: organizuoti ir įgyvendinti Vilniaus dailės akademijos mokomojo korpuso Vilniuje, Maironio g. 3, rekonstravimą) irgi nepakito?
b) Ar ši matematinė klaida atsitiktinė ar ne?
c) Ar jau įvardinti kaltieji dėl šios matematinės (jei tai matematinė) klaidos itin svarbiame valstybės dokumente ir kokios jiems pritaikytos nuobaudos?
d) Ar buvo Vyriausybės 2008 m. lapkričio 24 d. nutarimo Nr. 1231 projektas derintas su atitinkamomis institucijomis (pavyzdžiui, LR finansų ministerija ir kt.) ar Vyriausybės padaliniais? Jeigu taip, pateikite visus šio nutarimo derinimo dokumentus.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]