Ekspertai.eu yra skelbę, kaip balandžio 8 d. konservatorius Andrius Kubilius dalyvaudamas tiesioginiame populiariame diskusijų šou vienoje Ukrainos televizijoje dėstė visos Lietuvos požiūrį į gėdingą pinigų plovimą per taip vadinamus ofšorus.
Toje pačioje laidoje A. Kubilius įmetė ir dar vieną tritaškį teigdamas, kad Ukrainos milijardeirius, prezidentas Petro Porošenka, kuris „verslą pervedė kažkur juridiškai į ofšorus, na, atrodo nelabai gražiai, bet tai dar nieko nereiškia“.
Taip pat konservatorius ukrainiečiams atskleidė, kad ir Lietuvos verslas dažnai registruojamas ne Lietuvoje, nes verslui tai labai patogu.
„Mūsų verslas labai dažnai registruojamas, pavyzdžiui, Estijoje ar Olandijoje, ar net tame pačiame Kipre, nes jam taip yra patogu. Mes, žinoma, nesame tuo labai patenkinti, bet mes nesakome, kad tai kažkas neteisėta. ES kiekvienas verslas gali registruotis kitoje valstybėje, nes jis galvoja, kad jam tai duoda kokį nors gėrį. Žinoma, aš suprantu visas jūsų emocijas, ir suprantu, kaip žmonės balsuoja, bet iš kitos pusės, jūs taip pat turit įvesti labai paprastą tvarką, kad žmogus, kuris turi kokias nors akcijas, kokį nors turtą, kad jis galėtų ir tapti šalies prezidentu, ir galėtų legaliai savo akcijas pervesti į kokį nors slaptą fondą, kaip tai daro kitose šalyse. Kadangi pats svarbiausias dalykas, kad prezidentas neįtakotų savo veiksmais savo verslo. Kad jo interesai būtų atskirti labai švariai ir aškiai. Kiek aš suprantu, aš tai ir sakiau, kad toje tarptautinių patarėjų taryboje, kurią surinko kaip tik prezidentas prieš dvi ar tris savaites, jis kaip tik apie tai ir kalbėjo. Kad jis turi problemų su savo verslu, kad Ukrainoje nėra tokių teisės aktų, kad būtų sukurtas toks fondas, kad jis turėjo susikurti tokius teisės aktus, ir kad tas pats Rotshild, kompanija, kuri vadovaus tokiam slaptam fondui, ji kaip tik ir pasiūlė jam pervesti jo aktyvus į kokiu tai kitus teisės aktus, kad būtų sukurtas toks slaptas fondas. Tai yra, mes išgirdome štai šitą paaiškinimą iki šitų visų Panamos dokumentų, ir mums pasirodė, kad prezidentas daro tai, ką jis privalo daryti. Todėl aš sakau, kad aš suprantu visas emocijas, kai sakoma, kad prezidento kažkoks ten verslas registruotas ofšoruose, emocijos iš karto atsiranda. Bet aš negirdėjau, kad prezidentas tokiu keliu išvengė mokėti kokiu mokesčius ar kažką kita padarė. Tai, kad jis turėjo verslą, visi apie tai žinojo, kad jis tą verslą pervedė kažkur juridiškai į ofšorus, na, atrodo nelabai gražiai, bet tai dar nieko nereiškia“, - daugiamilijonei rusakalbei auditorijai pamokymus drąsiai dalino A. Kubilius.
Susiję:
LR Seimo narys Andrius Kubilius Ukrainoje atskleidė visos Lietuvos požiūrį į gėdingą pinigų plovimą