Šių metų sausio 13 d. Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė sakydama kalbą Seime prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo, reikalavo pateikti neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.
Prezidentė dar Seimo salėje iš karto į ausį N. Sadūnaitei pašnibždėjo, kad niekada nežinojo ir nežino kas atsitikę su vaiku, o premjeras nurodė, kad N. Sadūnaitė viską melavo.
Seimo pirmininkas kiek vėliau informavo, kad nieko apie tai nežino. Vyriausybė taip pat po kiek laiko patikslino, kad nieko nežino ir persiuntė paklausimą policijai. Policija atskleidė, kad situaciją kontroliuoja ir pradingusį vaiką su jo mama akylai saugo nuo grėsmių.
Taip pat policijos atstovas Rolandas Kiškis pranešė, kad N. Sadūnaitė neturi teisės susipažinti su prašoma informacija, be to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“.
Dar po kiek laiko Prezidentūra perdavė prezidentės žinią, kad į keliamą klausimą jau buvo viešai atsakyta.
Tačiau visuomenė įdėmiai išnagrinėjusi visus tuos atsakingų pareigūnų ir politikų atsakymus nustatė, kad į sausio 13 d. iškeltą N. Sadūnaitės reikalavimą – pateikti neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą, aiškaus atsakymo negavo.
Todėl vis labiau stiprėja įsitikinimas, kad Deimantė Kedytė (šiuo metu jos pavardė Stankūnaitė) yra arba nepataisomai suluošinta, arba nebegyva.
Todėl ir toliau bus siekiama, kad aukščiausia valdžia pateiktų neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – būtų nurodyta jos kapo vieta.
Tuo metu naujienų portalas lrytas.lt priminė, kad D. Kedytės tetą, buvusią teisėją ir Seimo narę Neringą Venckienę prokurorai įtaria pagal trylika Baudžiamojo kodekso straipsnių – jos laukia daugelis metų kalėjime.
Generalinė prokuratūra informavo, kad kreipdamiesi į JAV su ekstradicijos prašymu, Lietuvos teisėsaugininkai nurodė, kad ji įtariama padariusi šias nusikalstamas veikas:
167 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
168 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
313 str. 2 d.: mirusiojo atminimo paniekinimas, viešai paskleidžiant apie mirusįjį melagingus prasimanymus, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
153 str.: jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas, už kurį baudžiama laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
163 str.: piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis, už ką baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
232 str.: nepagarba teismui, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
245 str.: teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
228 str. 2 d.: piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, už ką baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.
231 str. 1 d.: trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
140 str. 1 d.: fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Keli susiję:
Mėginimas išsiaiškinti, kokiose konkrečiose žiniasklaidos priemonėse ir kada buvo atsakyta į N. Sadūnaitės klausimus
Prezidentė pastebėjo, kad į viešai keliamą klausimą jau buvo atsakyta
Tik kokybiškos informacijos portalo žurnalistė: koks jūsų reikalas, ar ji gyva ar negyva
LRT patvirtino: N. Sadūnaitės kalba Seime pataikė į skaudžiausią vietą pedomafijai
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]