Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad „Gedimino kalnas sunkiai serga, bet per pusę metų likviduota krizinė situacija“.
Ministrė drauge su premjeru Sauliumi Skverneliu ir Aplinkos ministru Kęstučiu Navicku aptarė Gedimino kalno situaciją ir susitiko su į Vilnių atvykusiais Lenkijos hidrogeologijos, hidrotechnikos ir geologijos specialistais.
Paaiškėjo, kad Gedimino kalne yra susiformavusios dvi kritinės vietos: šiaurės vakarų pusė, kurioje yra didžioji nuošliauža, ir pietrytinė pusė, kurioje taip pat formuojasi kelios nuošliaužos.
„Per pusę metų pavyko padaryti kelis esminius dalykus: likviduota kritinė situacija – sutvirtinti iškrypę rostverkai ir įrengta geologinės stebėsenos sistema“, - teigė Liana Ruokytė-Jonsson.
Šiuo metu jau sudaryta sutartis su rangovais ir realiai pradedamas Gedimino kalno šiaurės vakarinio šlaito tvarkybos procesas.
„Darbai prasideda šiandien – šiaurės vakarų šlaitą planuojama sutvarkyti iki 2018 m. antros pusės. <...> Delsti negalima, nes artėjant rudeniui nuošliaužų tikimybė ten padidės. Reikia suprasti, kad Gedimino kalnas yra sudėtinga geologinė sistema, kuri per daugelį metų buvo išnaudojama ir transformuojama įvairiausiais būdais. Gedimino kalnas sunkiai serga ir iš esmės mes prie jo dirbame kaip prie sunkia liga sergančio ligonio – reikia pasiruošti tam, kad projektas yra tęstinis“, - pasakė Kultūros ministrė.
Numatomų darbų vertė 2 milijonai 860 tūkst. eurų (beveik 10 milijonų litų). Tačiau prognozuojama, kad tokių pinigų gali būti per mažai. Pinigų gali prireikti dvigubai, trigubai, o gal ir dar žymiai daugiau.
Kalno tvarkymo darbai gali užtrukti dešimtmetį, o gal ir žymiai ilgiau.
Šaltinis: lrv.lt
Keli susiję:
Užfiksuotas Gedimino kalno griūties kaltininkas
Gedimino kalnas pataisytas bus, tik truputį pailgėjo remonto terminas
Gedimino kalnas bus tvarkomas kompleksiškai
Nerandami Gedimino kalno tvarkymo dokumentai
Gedimino kalnas turėtų būti pataisytas iki vasario pabaigos
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]