„Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, įvertinę Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų surinktus duomenis ir specialistų išvadas, nenustatė faktinių duomenų apie viešosios įstaigos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) apgaulingą ir aplaidų apskaitos tvarkymą, todėl balandžio 15-ąją nutraukė ikiteisminį tyrimą“, - informavo tinklalapis prokuraturos.lt.
Pasak prokurorų, faktiniai duomenys patvirtina, kad VEKS buhalterinę apskaitą tvarkė skirtingi subjektai, tačiau iš esmės ji buvo tvarkoma tinkamai. Asmenų, 2006, 2007 ir 2008 metais tvarkiusių VEKS buhalterinę apskaitą, veikloje nenustatyta tyčinių neteisėtų veiksmų.
Visas prokuratūros pranešimas atrodo taip:
Šįkart atkreipsime dėmesį tik į vieną prokurorų puikiai įvaldytą triuką: burtažodis „buhalterinė apskaita“ jau ne pirmą kartą naudojamas kaip figos lapelis, pridengiant valstybinio masto nusikaltimus. Būtų naivu manyti, kad milijonus vagiantys asmenys būtų nepajėgūs sutvarkyti tokio banalaus dalyko, kaip buhalteriniai popieriai, juk dangstyti aferas kultūros vardu gali tik gana rafinuoti niekšai.
Svarbiausia yra ne tai, ar tinkamai sutvarkyti dokumentai, o tai, ar objektas, aprašomas tuose meistriškai sutvarkytuose popieriuose, egzistuoja realybėje. Ne tik prokurorui, bet ir pradinių klasių moksleiviui turėtų būti akivaizdu, kad namas, nupaišytas popieriuje, nėra tas pats, kaip realus statinys, kuriame galima gyventi. Popieriuje galima pateikti detalų pačių nuostabiausių rūmų brėžinį, apipinant jį įspūdingais paaiškinimais, bet nuo to šie rūmai netaps realiai egzistuojančiu daiktu.
Kaip netapo puikusis interneto portalas www.lietuva.gyvai.eu, pagal dokumentus turėjęs veikti mažiausiai iki 2020 metų ir net septyniomis kalbomis skleisti visam pasauliui gerąją žinią apie Lietuvą. Nors šio portalo, kurio „kūrimui“ išleista 531 tūkstantis litų, paprasčiausiai nėra, tvarkingus popierius pavartę prokurorai tyrimą sėkmingai nutraukė (apie tai rašėme publikacijoje „Galima nesunkiai nuspėti, kaip prokuratūrai vadovaujantys berniukai tiria, pavyzdžiui, milijardinę Snoro aferą“).
Tą patį triuką prokuratūra panaudojo ir nutraukdama tyrimą dėl Nacionalinio stadiono statybos, kuriai, kaip nustatė Valstybės kontrolė, buvo neteisėtai ir neracionaliai išleista daugiau negu 60 milijonų litų. Nors kiekvienas dėl regėjimo sutrikimų nesiskundžiantis pilietis stadiono vietoje mato tik griūvančius betoninius griaučius, prokuratūra jokių rimtesnių nusikaltimų neįžvelgė, nes išlaidos buvo „buhalteriškai pagrįstos“ (daugiau apie nacionalinius projektus, pasižyminčius gerai sutvarkytais dokumentais, rašėme publikacijoje „Asmenims, kurie šmeižia įvairius nacionalinius projektus, siūloma iškelti baudžiamąsias bylas“).
Kitaip tariant, prezidentės statytinio Dariaus Valio vadovaujami prokurorai eilinį kartą šlapinasi mokesčių mokėtojams ant galvų, vadindami šį reiškinį lietumi.
P. S. Dar keli pažintiniai tekstai apie prokuratūros vadovybės vykdomus kasdienius nusikaltimus, apie kuriuos labai gerai informuota šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė:
Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius
Prokuratūra: už kėdę, kurios rinkos vertė 59 litai, valstybinėms įmonėms leidžiama mokėti 535 litus
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]