Kovo 11-osios nepriklausomybės priešininkė, Mykolo Burokevičiaus bendražygė, po Nepriklausomybės Akto paskelbimo drauge su šiuo komunistu plušėjusi Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje, oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, savo biografijos klastotoja, neegzistuojančio fondo skirto kovai su koronavirusu tarybos pirmininkė, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė (kairėje). Nuotr. facebook.com |
2020 m. balandžio 20 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio LR Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencijos Seime „Kodėl karantino metu įstatymai negalioja valdžiai“.
Spaudos konferenciją galima žiūrėti čia:
Ekspertai.eu taip pat viešina visus Finansų ministro Viliaus Šapokos balandžio 9 d. atsakymus, pasirašytus saugiu elektroniniu parašu, dėl neegzistuojančio D. Grybauskaitės vadovaujamo fondo, nes skaitytojai negalėjo patikėti, kad ministras galėjo surašyti tokius atsakymus - su dokumentu galima susipažinti ČIA.
Pranešimas spaudai
Žiniasklaidoje mirga pranešimai apie Lietuvos žmonių baudimus dėl karantino metu valdžios nustatytų reikalavimų pažeidimų. Tačiau kaip elgiasi pati valdžia, kuri, visų pirma, atsakinga dėl nepasiruošimo šiai situacijai, medikų pakišimo neaprūpinus juos laiku apsaugos priemonėmis ir net neleidžiant jiems tikrintis dėl šios ligos, pajutus jos požymius. Turime ką turime. Tačiau ar tik tai?
2020 m. balandžio 15 d. spaudos konferencijoje Seime pranešėme, kad kreipėmės į FNTT dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl plačiai reklamuojamo finansų ministro Viliaus Šapokos įkurto COVID-19 pasekmių mažinimo fondo (toliau – Fondas), kurio tarybai vadovauja buvusi Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o lėšas skirsto Fondo valdyba. V. Šapoka, atsakydamas į Ekspertai.eu klausimą dėl šio fondo patvirtino, kad „Juridinio asmens statusą turintis Fondas nėra įsteigtas.“, tačiau paaiškino, kad šio neegzistuojančio Fondo valdytoja ir tvarkytoja yra Finansų ministerija. Juridinių asmenų registre COVID-19 pasekmių mažinimo fondas taip pat neregistruotas, dėl ko negali vykdyti veiklos. Fondas neegzistuoja, bet veikia – renka ir skirsto gautas lėšas! Kas šie mūsų valdžios „didvyriai“, kuriems nusispjauti, kad šventvagiškai neegzistuojančio Fondo vardu renka mūsų lėšas koronaviruso pretekstu?
Apie Fondo veiklą skelbia Finansų ministerija. Prezidentė D. Grybauskaitė patvirtino, kad ji vadovauja Fondo tarybai. Neegzistuojantis Fondas gauna paramai skiriamas lėšas, už jas perka prekes, kurios skirtomos, viešai skelbiamos Fondo nupirktų ir paskirstytų lėšų ataskaitos. Neegzistuojančio Fondo tarybos nariais be vadovės D. Grybauskaitės skelbiami Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas Rimvydas Baltaduonis, o Fondo valdybos, kuriai vadovauja finansų ministras V. Šapoka, nariais skelbiami jo pavaduotojas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Inovatyvios medicinos centro Biofarmacijos skyriaus vedėjas Vladas Bumelis, MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus, UAB „Termo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius Algimantas Markauskas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantis partneris Rolandas Valiūnas, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis.
Neegzistuojančio Fondo vardu lėšos renkamos Finansų ministerijos Lietuvos banke atidarytoje sąskaitoje Nr. LT561010000008532407 ir gavėjo TRANSFERGO LTD sąskaitoje Jungtinėje Karalystėje Nr. GB73IFXS23229035487641. 2020-03-20 d. Finansų ministerija įregistruota kaip paramos gavėja - institucija, skirstanti valstybės surinktus mokesčius, prašosi sušelpiama!.. Tačiau Labdaros ir paramos įstatymas nesiteikia teisės finansų ministerijai būti labdaros ir paramos teikėja. Tad dalyvaudama neegzistuojančio Fondo nusikalstamoje veikloje, finansų ministerija dar ir vykdo neteisėtą paramos ir labdaros teikimą! Negana to, finansų ministras V. Šapoka neįvykdė 2020 m. kovo 16 d. Vyriausybės nutarimo steigti tokį Fondą – Fondo neįsteigė, o veiklą vykdo neegzistuojančio Fondo vardu, t.y. nusikalstamai!
2020-04-15 el. laišku Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipėsi į LRT Tarybos pirmininką Liudviką Gadeikį ir LRT Generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, pateikė jiems informaciją apie neegzistuojančio Fondo veiklą, paprašė nutraukti jo reklamą LRT eteryje ir paskelbti LRT žiūrovams bei klausytojams, kad toks paramos ir labdaros fondas neegzistuoja. LRT atsakymo negavome, tačiau neegzistuojančio Fondo reklamą LRT tęsia. Paaiškėjo, kad šioje nusiklastamoje veikloje dalyvauja ir Lietuvos bankas - Rūtos Janutienės „Facebook“ paskyroje paskelbta, kad Lietuvos bankas sudarė 2020-04-15 Paslaugų pirkimo sutartį Nr.41.26-47 su Pauliumi Martinkumi dėl šio neegzistuojančio Fondo valdymo ir organizacinės struktūros projekto sukūrimo. Lietuvos bankas už tai moka 3000 EUR šiam buvusiam Roko Masiulio vadovautos Susisiekimo ministerijos viceministrui.
Šiandien A. Nakas ir Z. Vaišvila FNTT direktoriui A. Mikulskiui pateikė šią papildomą informaciją ir paprašė ištirti ir LRT bei Lietuvos banko vadovų dalyvavimą šiame nusikalstamame susivienijime. Kreipiamasi ir į retkarčiais karantino metu susirenkančio Seimo valdybą dėl finansų ministro V. Šapokos apkaltos bei LRT ir Lietuvos banko dalyvavimo šioje nusikalstamoje veikloje, o į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį – dėl kreipimosi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą dėl atvirai nusikalstamas veikas vykdančio V. Šapokos atleidimo iš atsakingų finansų ministro pareigų, Vyriausybės veiklos diskreditavimo.
Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipiasi ir į Respublikos Prezidentą G. Nausėdą su reikalavimais:
- atleisti iš užimamų pareigų finansų ministrą Vilių Šapoką;
- dėl dalyvavimo nusikalstamoje neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikloje ir dėl jo reklamavimo valstybės skiriamomis LRT lėšomis atšaukti iš LRT Tarybos pirmininko pareigų Liudviką Gadeikį ir kitus LRT Tarybos narius, deleguotus į LRT Tarybą Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, bei skirti kitus Respublikos Prezidento atstovus LRT Taryboje, taip pat siūlyti LRT Tarybai atleisti LRT Generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę – Budrienę iš šių pareigų;
- dėl dalyvavimo nusikalstamoje neegzistuojančio COVID-19 pasekmių mažinimo fondo veikloje ir dėl Lietuvos banko vardo tokiu būdu diskreditavimo įstatymo nustatyta tvarka atleisti iš užimamų pareigų Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską.
Lietuvos valdžia, karantino metu raginanti Lietuvos piliečius laikytis įstatymų ir dėl jų nesilaikymo baudžianti juos, tačiau pati nesilaikanti įstatymų ir net valstybės institucijų vardu krizėje atvirai vykdanti nusikalstamas veikas, visiškai diskredituoja valstybę ir teisingumo sampratą valstybėje.
Respublikos Prezidentas, Ministras Pirmininkas, nedirbantis Seimas, Generalinis prokuroras ir FNTT turi tinkamai ir žaibiškai reaguoti – atleisti iš užimamų pareigų šiuos asmenis ir užkardinti šias atvirai vykdomas nusikalstamas veikas.
Keli susiję:
LRT lyderės prašoma nutraukti prezidentės D. Grybauskaitės vadovaujamo neegzistuojančio fondo reklamą
FNTT veiklos grimasos ir tikslai COVID-19 grėsmės suvaldymo metu
Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė toliau rodo pavyzdį visiems, kaip reikia kautis su koronavirusu
Siūloma prezidentei Daliai Grybauskaitei imtis atsakomybės vadovauti laikinajai Vyriausybei
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]