2024 m. lapkričio 8 d.

 

Doleris laipsniškai praranda pagrindinės pasaulio rezervinės valiutos statusą

3
Paskelbta: 2015-07-20 21:26 Autorius: ekspertai.eu

Visą XX a. JAV doleris buvo pagrindinė tarptautinių atsiskaitymų valiuta, tačiau šiuo metu laipsniškai užleidžia savo, kaip pagrindinės rezervinės valiutos, pozicijas Kinijos juaniui, mano Kanados verslo portalas „Visual Capitalist“.

Leidinio duomenimis, doleris užleidžia pozicijas, nes vis daugiau šalių ir organizacijų atsisako vartoti šią valiutą finansiniuose ir prekybiniuose atsiskaitymuose. Pasaulio prekybos epicentre esanti Kinijos Liaudies Respublika vis dažniau sudaro naujas sutartis ne amerikietiška valiuta.

Straipsnio autoriaus manymu, labiausiai dolerio pozicijas paveikė Kinijos valdomo Azijos infrastruktūrinių investicijų banko (AIIB) įsteigimas. Šis bankas yra tiesioginis Pasaulio banko ir TVF konkurentas. Dolerio, kaip pagrindinės pasaulio rezervinės valiutos, statusui neigiamą įtaką taip pat darė ir kitos svarbios sutartys. Viena iš jų yra 30 metų trukmės energetinis aljansas tarp Kinijos ir Rusijos, kurio vertė 400 mlrd. dolerių. Taip pat minimas Kinijos bei Rusijos 284 mlrd. dolerių gamtinių dujų tiekimo sandoris, bei abiejų šalių sprendimas naudoti nacionalines valiutas tarpusavio atsiskaitymuose.

„Visual Capitalist“ mano, kad dvišalių sutarčių, kuriuose nenaudojamas doleris, daugėjimas ir auganti Kinijos finansinės sistemos internacionalizacija gali sudaryti sąlygas juaniui tapti pagrindine pasaulio rezervine valiuta.

Leidinys taip pat pastebi, kad jei ir toliau Kinijos vertybinių popierių rinka kris, doleris gali susigrąžinti savo pozicijas, tačiau straipsnio autoriaus manymu, Kinijos valdžia svarsto juanio internacionalizacijos metodus ir kiekvienas šis žingsnis „artina dolerio hegemonijos pabaigą“.

Šaltinis: visualcapitalist.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. ...
(2015-07-22 17:18:31)
(90.200.240.220) Parašė:

AIIB jau egzistuoja ,BRICS bankas jau egzistuoja ,taigi ,tai netik ketinimai



2. tik kalbos
(2015-07-21 10:43:29)
(213.197.133.150) Parašė:

tos rusu ir kinu 30m sutartys nera sutartys, o tik ketinimai, tksliau memorandumas (tam kad prisiminti) del galimo bendradarbiavimo. Kadangi tas duju pardavimo kinams memorandumas pasirasytas dar 2006m., o nenutiesta nei metro vamzdzio, reiskia, kad jis ir lieka tik ketinimu. O del naujojo silko kelio finansavimo 4 trlj.JAV DOLERIAIS 10-ciai metu jau yra sutarta ir su amerikieciais. Todel dar negreit bus nusispjauta i doleri kaip rezervine valiuta. Bet tai tikrai ateityje bus.



1. yel“l“ow submarine
(2015-07-21 09:20:45)
(88.119.234.132) Parašė:

na ir sėkmės jam (baksui) , tame nelengvame kelyje :))))



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras