Dvidešimt septyni kandidatai sekmadienį dalyvaus Malio prezidento rinkimuose, tarp jų – keli buvę šalies premjerai, taip pat viena moteris. Apie tai informuoja „RIA Novosti“.
Tai pirmieji prezidento rinkimai šalyje po karinio perversmo ir šiaurinių šalies sričių perėjimo islamistų kontrolėn 2012 m. pavasarį.
Balso teisę šiuose rinkimuose turi apie 6,8 mln. piliečių.
Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Pan Gi Munas išsakė viltį, kad rinkimai šalyje vyks taikiai ir jų rezultatus pripažins visos partijos.
Vakarų žiniasklaida praneša, kad tarp penkių pagrindinių rinkimų favoritų yra buvęs premjeras Ibrahimas Bubakaras Keita. Kandidatui 68-eri ir jis yra politinės šalies scenos veteranas.
Malio vyriausybės vadovo pareigas I. B. Keita ėjo 1994-2000 m., nuo 2002 m. jis yra parlamento pirmininkas. Kandidatas į prezidentus šiuo metu laikomas vienu turtingiausių šalies piliečių.
Dar vienas realus kandidatas į prezidento postą yra 60-metis Modibas Sidibė. Jis mokėsi Prancūzijoje ir jaunystėje dirbo konsultantu Malio gynybos ministerijoje. Dešimtajame dešimtmetyje M. Sidibė ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas, vėliau buvo užsienio reikalų ministru. 2007-2011 m. M. Sidibė užėmė Malio premjero postą.
Dar vienas rinkimų favoritas – Šeikas Modibas Diara. 2012 m. balandį jis buvo paskirtas pereinamosios Malio vyriausybės pirmininku. Pagal išsilavinimą astrofizikas, 2011 metais jis įkūrė partiją „Judėjimas už Malio plėtrą". Kaip rašo Malio spauda, jau tuomet Š. M. Diara neslėpė ambicijų tapti prezidentu. Tų metų gruodį Š. M. Diara atsistatydino kartu su visu savo kabinetu, kai buvo sulaikytas dėl kaltinimų įpareigojimų viršijimu.
Laikinasis premjeras 1991–1992 m. Sumana Sako, kaip skelbia žiniasklaida, taip pat turi galimybių laimėti rinkimus. S. Sako atstovauja partijai „Nacionalinė konvencija už Afrikos solidarumą“.
Dar vienu rinkimų favoritu laikomas 63-ejų Sumaila Sisė. 2002 m. politikas jau dalyvavo prezidento rinkimuose, tačiau antrajame ture pralaimėjo Amadu Tumaniui Turė.
Tarp prezidentinės kovos dalyvių yra ir viena moteris – Aisata Haidara Sisė. Ją palaiko garsi Malio moterų organizacija. 54-erių kandidatė kilusi iš šiaurinės šalies dalies, yra dirbusi Malio parlamente, kur buvo atsakinga už moterų ir vaikų problemas.
Eltos inf.