Žinia, į šią savaitę Klaipėdoje organizuojamą forumą „Etnonacionalizmas – grėsmė saugumui ir stabilumui pasaulyje, kurį organizavo Lietuvos rusų sąjunga, Baltijos jaunimo asociacija „Juvenis“ ir Klaipėdos veteranų organizacijų koordinacinė taryba, buvo pakviesti svečiai iš Latvijos. Tai europarlamentarės, atstovaujančios Latvijai, padėjėjas, socialinių mokslų magistras, teisininkas Aleksandras Kuzminas (Aleksandrs Kuzmins), „Latvijos antinacistinio komiteto“ narys Josifas Korenas (Josifs Korens) ir organizacijos „Rusų bendruomenė Latvijoje“ narys Aleksandras Ržavinas (Aleksandrs Ržavins). Lietuvos pasieniečiai šiuos žmones sulaikė ir paprašė nedelsiant išvykti iš šalies, nes jie yra nepageidaujamų asmenų sąraše. Tokių nepageidaujamų asmenų, kurie yra ES piliečiai, Lietuvos sąraše nėra daug, bet dažniausiai jie yra rusai ar baltarusiai.
Nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida iš karto pakalbino konservatorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narį Arvydą Anušauską, kuris operatyviai išreiškė nuomonę apie į Lietuvą neįleistus tris Latvijos piliečius. Reaguodamas į ES piliečių išsiuntimą iš šalies, A. Anušauskas delfi.lt teigė: „Dabar kaip tik analizuoju viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir jau galima daryti prielaidą, kad tokie kovotojai pasiekė, jog Baltijos šalys yra vaizduojamos kaip nacistinės valstybės. Tokie kovotojai yra ne kas kita, kaip propagandistai, dezinformatoriai ir jie visiškai pagrįstai buvo išprašyti iš Lietuvos“.
Kitaip apie šį precedentą pasisakė Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas. Jo manymu, „jei iš valstybės ištremia žmones, kurie kovoja su fašizmu, nacizmu, vadinasi, tokia valstybė yra fašistinė“.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas dėl aukščiau cituoto V. Titovo pasisakymo kreipėsi į Etikos komisiją. Liberalas dar svarsto, ar jam nederėtų kreiptis ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu išnagrinėti, ar Tarybos narys savo viešais pasisakymais galimai nepažeidė duotos Tarybos nario priesaikos.
Klaipėdos tarybos narys V. Titovas pasakė dar ir tokius žodžius: „Tie žmonės kitose užsienio valstybėse yra gerbiami už savo darbus, o mes juos išvijome. Labai „draugiškai“ pasirodėme. Aišku, kad apie tai rašys visi Rusijos portalai“.
Ir jis yra teisus. Rašys. Rodys. Turės pretekstą kalbėti apie Lietuvą kaip apie nacistinę, fašistinę, diskriminacinę, antirusišką, pažeidžiančią žmogaus teises ir dar visko galės priskaldyti kaip tik dėl to, kad Lietuva to norėjo. Lietuvai, kuriai atstovauja konservatoriai, liberalai, kiti patriotai ir jų leidiniai, labai svarbu save reklamuoti, eskaluojant konfliktą su rusakalbiais. Nes jei Lietuva to nebūtų norėjusi, niekas Lietuvoje net nebūtų sužinojęs apie kažin kokį forumą Klaipėdoje, apie kažin kokius svečius iš Europos Sąjungos valstybės Latvijos. Akivaizdu, kad minėtas renginys nė minimaliausios grėsmės nacionaliniam Lietuvos saugumui nekėlė ir negalėjo kelti.
Ir tikrai ne minėtasis V. Titovas siekė sukelti skandalą bei parodyti, jog Lietuva yra fašistinė valstybė, kaip skelbia nepriklausoma Lietuvos žiniakslaida. Tai Lietuvos valdžios struktūros, pasitelkusios ir nepriklausomą Lietuvos žiniakslaidą plačiai nušvietė sukeltą incidentą ir išreklamavo rusakalbius latvius, kurie neva kelia grėsmę šalies saugumui.
Beje, jei jau tie piliečiai kelia grėsmę mūsų šalies saugumui, tai jie turėtų kelti grėsmę ir visos ES saugumui. Kodėl apie grėsmes nekalba ES parlamentas, kurio parlamentarės padėjėju dirba vienas išprašytųjų iš Lietuvos? Tai galėtų būti puiki nauja tema europarlamentaro, konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio firmos projektams, kuriuos remia socialdemokratų valdoma KAM, o morališkai palaiko prezidentė, senelis, bei visas labai naudingai ir stropiai Rusijos reakcingoms jėgoms tarnaujančių konservatorių būrelis.
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:383c:bbea:265d:7bd4 | 11:56:22
Nr.6-am: situacija pasikeitė, o tu dainuoji pasenusias dainas....
Imperijos nebėra,Vladimirai
IP 84.124.238.181 | 11:23:59
Buvęs JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas apibūdino Kremliaus diktatoriaus bandymus atgauti buvusių sovietų teritorijų kontrolę.
Duodamas interviu Estijos žurnalistui britų politikas kalbėjo kalbėjo apie rusijos diktatorių, norintį atgaivinti žlugusią imperiją. Johnsonas taip pat pažymėj...
arthur
IP 88.222.107.223 | 10:23:16
Kur nėra konstitucinių teismų, tai ten, kad į valdžią pastatyti ką reikia atplaukia lėktuvnešiai ir prieš tai valdžiusius subombina. Antras variantas maidainai ir visokios "revoliucijos". "Demokratijų" gamybos vakarietiškos technologijos irgi nestovi vietoje,"tobulėja"...