Lietuvos Tūkstantmečio vardo minėjimo programos vienu pagrindiniu akcentu turėjo tapti ilgai laukto vaidybinio istorinio filmo "Žalgiris - Geležies diena" sukūrimas. Tačiau taip neatsitiko.
Valstybės kontrolė, savo 2010 m. balandžio 30 d. audito Nr. VA-P-50-3-9 ataskaitos dalyje "Istorinio filmo sukūrimas" nurodė, kad neva Kultūros ministerija neužtikrino efektyvaus 600 tūkst. Lt. biudžeto asignavimų panaudojimo.
Tačiau rezonansinių bylų prokurorė Sigutė Malinauskienė yra paneigusi visas Valstybės kontrolės skandalingas išvadas.
"Buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi praktiškai yra nustatyta, kad lėšos skirtos ir panaudotos, nei pasisavintos, nei iššvaistytos. Ir nenustatyta kad būtų kažkokių tai pareigūnų tarnybinių nusižengimų", - stebėdamasi eiliniu Valstybės kontrolės darbo broku 2010 m. rugsėjo 9 d. Vyriausybės antikorupcinės darbo grupės posėdyje kalbėjo S. Malinauskienė.
Taip pat S. Malinauskienė nurodė priežastį, kodėl tolesnė ilgai laukto filmo gamyba užstrigo.
"Toliau nebuvo tęsiamas finansavimas, kadangi iškilo ginčas dėl autorystės, ten dėl Banionio man atrodo, dėl scenarijaus autorių ten kilo konfiliktas, kieno čia <<...>> kad tai plagiatas, apkaltino. Iki šiolei vyksta teismas. Toliau faktiškai šitas projektas nors scenarijus ir <<...>> paruošta, tačiau toliau finansavimas sustabdytas", - tąkart patikslino prokurorė.
EKSPERTAI.EU žiniomis tarp scenarijaus autorių nevyksta jos teisminis procesas, prokurorė šiuo atveju tiesiog pasakė netiesą.
Tačiau pavyko sužinoti kitą svarbų dalyką. Ilgą laiką kultūros atstovus bei visą visuomenę kankino klausimas - kokios buvo šiame istorinio filme dalyvavusių asmenų vardai ir pavardės?
Visą laiką Kultūros ministerija teigė, kad tai komercinė paslaptis, ir šių pavardžių jokiu būdu negalima skelbti. Šiuo klausimu į pagalba atėjo Vyriausioji administracinių ginčų komisija (VAGK). Ir Kultūros ministerija, vykdydama VAGK 2010 m. gruodžio 13 d. sprendimą, pagaliau atskleidė projekte "Žalgiris - Geležies diena" dalyvavusių asmenų vardus ir pavardes.
Jas iš karto ir skelbiame:
Dialogų autorius - Diana Gancevskaitė
Scenaristai - Raimundas Banionis, Marius Daškus, Arnoldas Andrius Daškus, Raimondas Paškevičius
Filmo istorikai konsultantai - Rimvydas Petrauskas, Inga Baranauskienė
Konsultantai kino scenarijaus ir kt. - Alejadro de la Fuente (Atacama films, Italija), Marijonas Giedrys, Vytautas Vilimas, Kenneth Basford
Prodiuseris - Kęstutis Petrulis Direktorius - Arūnas Stoškus Vadybininkas - Goda Rūpeikaitė
Projekto buhalteris - Loreta Petronytė Režisierius - Raimundas Banionis Operatorius - Kęstutis Plevokas Antrasis režisierius - Kęstutis Petrulis
Režisierius aktoriams - Inga Banionytė Gedgaudienė
Dailininkas statytojas - Augis Kepežinskas
Kostiumų dailininkas - Daiva Petrulytė
Dailininkas dekoracijoms - Sergejus Bocculo
Pristatomojo video treilerio režisierius - Raimondas Banionis
Pristatomojo video treilerio montažo režisierius - Raimundas Gedgaudas
Pristatomojo video treilerio atlikėjai - Zalevski Kamil, Basford Kenneth, Jevgenijus Bočiarovas, Rimantas Bagdzevičius
Pristatomojo video treilerio garso montažo režisierius - Ričardas Matačius
Daugiau informacijos apie peripetijas susijusias su šiuo filmu galima rasti temoje "Žalgiris 600". Įdomu ir tai, kad filmo įgyvendintojas VšĮ "Studija 2" pasauliniame tinklapyje "Youtube" užblokavo filmo "Žalgiris - Geležies diena" reklaminio treilerio demonstraciją. Tačiau čia galima pasimėgauti ištraukomis iš šio istorinio UAB "Litnek" ir VšĮ "Studija 2" kurto filmo:
Naujausi
Naujausi komentarai
teisus buvo
IP 88.150.230.46 | 14:34:01
stukacius pavadines litvynus kurdupeliais ir runkeliais,kaip paziuri tai tikru tikriausia debilu kolonija...
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c2b7:d505:4d0d:27fc:8a1:2acf | 13:51:48
Pirmas išties autentiškas Šakalienės padarytas "darbas" karo ministrės pareigose instrukcija "Kaip teisingai pūdyti lavonus grioviuose kad gera trąša gautųsi"....