Kovo 8-ąją Ostino mieste JAV vykusioje interaktyviojoje technologijų konferencijoje SXSW (South by Southwest) „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Paulas Assange‘as, kalbėjęs per skaipą, įspėjo, kad pasauliui gresia naujasis totalitarizmas, nes amerikiečių ir britų šnipai, kas 18 mėnesių dvigubai patobulinantys savo technologijas, netrukus galės šnipinėti kiekvieną Žemės gyventoją, pranešė thestar.com.
Iki Edwardo Snowdeno paviešintų dokumentų apie Nacionalinio saugumo agentūrą (NSA) visuomenė apie ją nieko nežinojo, NSA nevykdė jokios viešųjų ryšių kampanijos, o reporteriai apie ją juokais užsimindavo kaip apie santrumpą iš frazės „no such agency“ („tokios agentūros nėra“), iš Ekvadoro ambasados Londone pasakojo J. P. Assange‘as.
J. P. Assange‘as dabartinę pasaulio galių pusiausvyrą pavadino „totalitarine distopija“, nes „vykdoma visuotinė, totali žvalgyba, niekas nelieka nepastebėtas“.
Vos prieš ketverius metus internetas buvo beveik apolitiška erdvė, dabar – pasitelkus Arabų pavasario ir „Occupy“ judėjimus – jis tapo priemone, skirta politiniams pokyčiams motyvuoti ir organizuoti. Vadinasi, teigė J. P. Assange‘as, tokią galingą priemonę siekia kontroliuoti ir šnipinėti tie, kurie yra valdžioje.
Visi, kurie siekia informuoti visuomenę apie totalitalizmą ir visuotinį sekimą, gyvena tremtyje: J. P. Assange‘as – Edvadoro ambasadoje, E. Snowdenas – Rusijoje, buvęs „The Guardian“ žurnalistas Glennas Greenwaldas – Brazilijoje, britų žurnalistė Sarah Harrison, amerikiečių kino kūrėja Laura Poitrasa ir amerikietis kompiuterių saugumo tyrinėtojas Jacobas Applebaumas – Berlyne.
J. P. Assange‘as įspėjo, kad išvengti visuotinio sekimo labai sudėtinga, nes žvalgybos agentūros savo rankose laiko visas kortas, kontroliuoja visas vyriausybes.
Generolas Davidas Howellas Petraeusas, buvęs Centrinės žvalgybos vadovas, iš jos išmestas 2012 m., kai buvo apkaltintas nesantuokiniais ryšiais. Pasak J. P. Assange‘o, tai vienas pavyzdžių, kaip susidorojama su nepaklusniaisiais naujajam totalitarizmui.
Pats J. P. Assange‘as nuo 2012 m. birželio 19 d. gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone, nes Švedija, kaip pats tvirtino, jam pateikė sufabrikuotus kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo, o tikrasis tikslas esąs JAV noras nuteisti jį dėl „WikiLeaks“.
Jei J. P. Assange‘as, kuriam Švedijos kaltinimų senatis pasibaigs 2022 m., bandytų pabėgti iš Ekvadoro ambasados, jį suimtų kiaurą parą prie jos budintys policininkai.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]