Aktyviai socialiniame tinkle facebook veikianti ir nuosekliai Rusijos interneto portalus propaguojanti konservatorė Rasa Juknevičienė sulaukė komentatorių klausimo dėl sovietinių skulptūrų Vilniuje ant Žaliojo tilto.
„Juk buvote valdžioje, kodėl nenuėmėt tų balvonų tiesiog taip, paprastuoju budu?“, - Seimo narei uždavė visiškai elementarų ir atsakymo nereikalaujantį klausimą vienas pilietis.
Konservatorių garsiakalbis Juknevičienė atsakė taip:
„Blogai, kad nenuėmėme. Labai blogai. Bet ne konservatoriai dirbo toje ministerijoje. Tačiau tai nereiškia, kad dabar nereikia jų nuimti. Tuo labiau, kad akivaizdžiai pasikeitė visuomenės suvokimas. Prieš dvejus-trejus metus daugeliui atrodė, kad visa tai jau praeitis, istorija. Vargu ar būtų toks nusiteikimas, koks yra dabar. Iššūkių prioritetai per didžiulę finansinę krizę buvo visai kiti.“
Nekomentuosime konservatorės tipinės konservatoriškos logikos, kad nesvarbu, kas buvo valdžioje, svarbu, kad valdantieji toje ministerijoje tuo momentu nedirbo.
Įdomesnis kitas logikos vingis.
Jeigu paklaustume tų, kurie nukentėjo nuo sovietų – ar jums yra kažkoks aktualus ir neaktualus nukentėjimo laikotarpis?
Gal jie atsakytų, kad tos skulptūros prieš du-tris metus skausmo nekėlė? Tik dabar ėmė skaudinti? Tik dabar atėjo tinkamas metas jas nugriauti, kai siautėja Putinas, o konservatoriai neturi realios valdžios sunaikinti balvonus?
Kita vertus, dėl ko atėjo laikas juos nuversti – dėl žmonių, patyrusių sovietinio režimo represijas, ar dėl Putino, su kuriuo taip norisi pakariauti konservatoriams?
Sumanioji konservatorių skardžiabalsė turbūt galėtų šūktelti, kad ir svastika žydui aktuali tik kažkokiais konkrečiais metais. O tais metais, pavyzdžiui, kai žydas savo buityje susiduria su finansine krize, tuomet svastikos galėtų plevesuoti bet kuriame miesto kampe ir tai jam būtų nė motais, nes tuo metu jis turi kitų, svarbesnių – finansinių iššūkių?
Esate šlykštynė, ponia Rasa.
arba
Esate veidmainė, ponia Rasa.
Susiję:
Politinių debiliukų klestėjimo era
Neskubėkime griauti: balvonai įgavę naują prasmę ir simbolizuoja ne tik sovietinę okupacinę praeitį