Sakote, nesąmonė? Žvelkite į faktus. Birželio 13-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Karalienę Elžbietą II oficialios gimimo dienos proga, pranešė Prezidentūra.
Prezidentūros pranešime rašoma: „Šalies vadovės teigimu, glaudžiai dirbdamos kartu Lietuva ir Jungtinė Karalystė sukūrė tvirtus abipusiu pasitikėjimu ir parama grįstus santykius, tampa vis artimesnės partnerės ir sąjungininkės sprendžiant bendrus politinius, ekonominius ir saugumo iššūkius Europos Sąjungoje ir NATO. „Tikiu, kad artimiausiais metais išliksime vieningi ir toliau sėkmingai bendradarbiausime, siekdami užtikrinti abiejų valstybių ir visos Europos piliečių gerovę ir saugumą“, – sakoma šalies vadovės sveikinime. Šalies vadovė palinkėjo, kad visavertis ir įvairus abiejų šalių žmonių bendradarbiavimas bei naujų iniciatyvų meno, švietimo ir inovacijų srityse plėtojimas skatintų dar geresnį tarpusavio pažinimą ir supratimą. Karalienei Elžbietai II ir visai Karališkajai Šeimai Prezidentė palinkėjo pačios geriausios sveikatos ir daug laimės, o Jungtinės Karalystės žmonėms ir britams visame pasaulyje gerovės, klestėjimo ir džiugios šventės.“
Pasak vikipedijos, iš tikrųjų karalienė Elžbieta II (Elizabeth II, Elizabeth Alexandra Mary) gimė 1926 m. balandžio 21 d., tačiau oficialus gimtadienis Fidžio saloje švenčiamas birželio 12 d., o Londone birželio 13 d. (kitos šalyse kurią nors kitą dieną), nes balandį oras šventimui lauke Londone balandį dar prastas.
Elžbieta II yra 16 iš 53 vadinamosios Tautų Sandraugos (anksčiau – Britų Sandrauga, Britų Tautų Sandrauga) karalienė. Dabar tai, kaip teigia vikipedija, yra savanoriška nepriklausomų valstybių asociacija, tačiau dauguma valstybių narių anksčiau buvo valdomos Jungtinės Karalystės, buvo šios valstybės kolonijomis.
Karaliene Elžbieta II tapo 1952 m. vasario 6 d.
Tautų Sandrauga užima didžiausią pasaulyje plotą kaip valstybė ar valstybių sąjunga, sandrauga – 31,5 mln. kv. km (21 proc. pasaulio žemės ploto). Joje gyvena ir didžiausias pasaulyje žmonių skaičius – 2013 m. duomenimis, jų buvo 2,3 mlrd., t. y. trečdalis pasaulio gyventojų.
Tautų Sandraugos šalys yra visuose šešiuose kontinentuose. Tiesa, 94 proc. sandraugiečių gyvena Azijoje ir Afrikoje: daugiausia jų Indijoje (1,3 mlrd.), Pakistane (180 mln.), Nigerijoje (170 mln.), Bangladeše (156 mln.), Jungtinėje Karalystėje (63 mln.), Pietų Afrikos Respublikoje (52 mln.).
Iš Tautų Sandraugos 2013 m. dėl neokolonialistinės britų politikos išstojo Gambijai, 1949 m. – Airija, 2003 m. – Zimbabvė.
Įstoti į Tautų Sandraugą ketina Somalilendas, Sudanas, Pietų Sudanas, Surinamas.
Visko gali būti, kad to užsinorės, o gal slapta jau ir nori bei derina dokumentus ir Lietuva. Kodėl gi UAB „Monetų namai“ Niujės saloje nukaldino aukso monetą „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui 25-eri“?
Pati bendrovė „Monetų namai“, kaip ekspertai.eu informavo šios bendrovės kolektyvas, „yra skirta ne tik Lietuvos, tačiau ir pasaulio rinkai, taip pat yra kaldinta užsienyje – Niujės saloje, todėl yra pasirinktas Karalienės Elžbietos portretas ir 2 dolerių nominalas“.
Šis mįslingas „Monetų namų“ atsakymas uždavė dar didesnę mįslę – ar neketina tik Lietuva, vedina konservatorių, kartu su Deivido Kamerono (David Cameron) po 2017 m. referendumo dėl Jungtinė Karalystės išstojimo iš ES pasitraukti iš dabartinės sąjungos. Tuomet Lietuva darsyk keistų santvarką.