Bet kokie Europos politikų bandymai tartis, kad būtų nutrauktas karas Rytų Ukrainoje, yra didelė Lietuvos, tiekiančios ginklus Ukrainai, nesėkmė.
Vien faktas, kad į teroristinės valstybės sostinę Maskvą su naujais taikaus plano pasiūlymais atvyko Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francua Ollandas ypatingai siutina Lietuvos politikus, jų žiniasklaidą bei politologus.
Vasario 5 d. LRT laidoje „Dėmėsio centre“ buvo reiškiamas tik vienas noras – kuo daugiau pinigų skirti karo reikmėm ir kuo skubiau apginkluoti Ukrainą. Bet kokie tarimaisi dėl taikos buvo įvardijami kaip nuolaidžiavimas Putinui.
„Blogiausias scenarijus, jei Angela Merkel ir Fransua Ollandas yra išsigandę galimo totalinio karo ir vyksta į Maskvą su nuolaidžiavimo strategija“, – sakė drąsios ir karingos šalies analitikas Laurynas Kasčiūnas.
Visą vertą dėmesio laidą žiūrėkite LRT mediatekoje.
Konservatorius Vytautas Landsbergis atvirai klausia – „kas įpareigoja ponią Merkel ir poną Olland'ą derėtis su Putinu?“.
„Tai labai panašu į obuoliavimą su velniu. Kas gali vykti derėtis su diktatoriumi? Taikos taip pasiekti nepavyks. Žinote, su žudikais susitarti labai sunku“, - nurodė V. Landsbergis.
Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, tas pats kuris neseniai yra paskelbęs, kad šalia Vilniaus Rusija jau ruošiasi invazijai į Lietuvą, patvirtino, kad būtinybę tiekti ginklus Ukrainai atspindi daugelio amerikiečių nuomonę.
„Tikimės, kad toks sprendimas pagaliau bus įgyvendintas“, - teigė jis.
Šaltinių duomenimis, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė leidimo derėtis su Vladimiru Putinu niekam nedavė, todėl konservatoriaus V. Landsbergio iškeltas klausimas – kas įpareigojo derėtis? – yra vietoje ir laiku.
PAPILDYTA
Blogos žinios Lietuvai
Vokietijos ir Prancūzijos vadovai visą penktadienio vakarą kalbėjosi su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu. Derybos Maskvoje truko net penkias valandas. Jau po vidurnakčio Maskvos laiku V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas susirinkusiems žurnalistams pranešė, kad derybos oficialiai baigtos, ir jas pavadino „konstruktyviomis ir vaisingomis“.
Teigiamai derybas įvertino ne tik Kremlius, bet ir Vokietijos bei Prancūzijos vadovai.
Skelbiama, kad NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį pranešė, kad „visiškai palaiko“ Vokietijos ir Prancūzijos vadovų iniciatyvą rasti politinį sprendimą konfliktui Ukrainoje.
Susiję:
Merkel ir Ollandas: Naujas taikos planas Maskvai ir Kijevui
Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Ž. Pavilionis – Lietuvą kompromituojantis provokatorius
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:7c9c:d17c:301f:705a | 22:54:07
Nr.12-am: kas tėvas, gali pasakyti tik motina, o patvirtinti tik mokslinis tyrimas. Būna daug netikrų tėvų....
Lora
IP 78.58.59.215 | 20:44:13
10.Darijus, viltis...yra durnių motina, o kas jų tėvas? Tikėjimas? :) Profams tinka abu :)...