Ir vėl Lietuvoje įsisuko tuščias vandens malimo malūnas dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo. Žiniasklaida gina valstybines struktūras ir rengia propagandines laidas, politikai mėgina užsidirbti taškų ir atstatę krūtines lenktyniauja, kurio vardas liaudžiai bus mieliausias, gi pati liaudis tenkinasi mitingais ir raudonais balionėliais.
Kaip naujasis įstatymo variantas buvo priimtas ant emocijos bangos, sulaukus vaiko žūties ar tyčia ją išprovokavus, lygiai taip dabar mėginama įstatymą pakeisti, kartojant tas pačias mantras apie vaikų kančias, kurias jie patiria nuo smurtaujančių pareigūnų.
Per kasdienių diskusijų ir protestų sumaištį liko visiškai pamiršti jau beveik prieš mėnesį įvairiomis formomis užduoti esminiai klausimai aukštiems politikams ir valstybės tarnybų vadovams.
„Šiuos klausimus pakartojame Jums asmeniškai. Į visus pateiktus klausimus prašome atsakyti ne urmu, o į kiekvieną atskirai“, - sakoma ekspertai.eu kreipimesi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį.
Štai šie klausimai:
• Kokių valstybių gerąja patirtimi ir specialistų tyrimais buvo remtasi atsirenkant ir keičiant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą? Pateikite sąrašą valstybių ir visų svarstymų protokolus.
Vieta atsakymui:
• Kiek vaikų atimta iš šeimų per paskutinius penkis metus ir kiek iš jų negrąžinta tėvams?
• Kiek atimtų vaikų gyvena su artimiausiais ar tolimesniais giminaičiais?
• Kiek atimtų vaikų gyvena su globėjais?
• Kiek atimtų vaikų įvaikinta Lietuvoje? Kiek – užsienyje?
• Kiek iš atimtų vaikų yra ne lietuvių tautybės, o, pavyzdžiui, žydų, romų, lenkų, rusų? Pateikite sąrašą
• Kiek žmonių Lietuvoje dirba globėjais? Koks jų išsilavinimas, amžius, kokiuose darbuose dirba?
• Nurodykite argumentus, kodėl netiko Gruzijoje galiojanti Vaiko gerovės tvarka? Kokie jos minusai?
• Lietuvos dainininkė Justė Arlauskaitė Džiazas pranešė, kad kasmet Lietuvos šeimos nužudydavo 20 - 30 vaikų, o po reformos šeimose nežuvo nė vienas vaikas. pateikite paskutinių bent penkių metų statistiką, patvirtinančią šiuos teiginius.
• Šių metų spalio pabaigoje prezidentės Dalios Grybauskaitės įšventintas į teisėjus buvęs laikinasis Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovas Jan Maciejevskij viešai pareiškė, kad tarnyba negali pateikti statistinių duomenų apie per tam tikrą laikotarpį iš tėvų paimtų ir negrąžintų vaikų likimą, nes statistika niekam nėra žinoma. Tai tiesa ar melas?
„Taigi, kaip gerai supratote, reikia visiškai sausų, bet labai tikslių duomenų, kad mes visi, tiek piliečiai, tiek politikai, tiek pačios tarnybos susidarytų aiškų vaizdą, kas vyksta vaikų atiminėjimo ir jų gerovės srityje.
Nes kol nėra žinoma tiksli statistika, visos kalbos ir diskusijos yra beprasmės – jos tik suka emocijų malūnus.
Tikslūs duomenys sudarys galimybes visoms oponuojančioms pusėms bendrauti konstruktyviai ir siūlyti bei rasti sprendimus vardan visų mūsų vaikų ateities.
Sulaukus išsamių ir konkrečių atsakymų į šiuos klausimus, galėsime Jums pateikti kitus klausimus ar pasiūlyti vienokius ar kitokius sprendimo būdus.
Iš anksto dėkojame už operatyvius atsakymus“, - sakoma laiške ministrui.
Keli susiję:
Reikalaujama nedelsiant atsakyti į iki šiol neatsakytus klausimus dėl atiminėjamų iš šeimų vaikų
Ministras L. Kukuraitis ragina pensininkus ne nieko neveikiant sėdėti, o pradėti dirbti
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]