Kovojant su koronaviruso pasekmėmis ekonomikai, visuomenės sveikatos apsaugai ir šalies ekonomikai Vyriausybė ketina skirti 5 milijardus eurų.
Verslo atstovai tai įvertino palankiai, tačiau išreiškė nuogąstavimą, kad to gali neužtekti, jei sudėtinga situacija su virusu užsitęstų ne mėnesį kitą, o iki rudens.
Pati Vyriausybė informuoja, kad ši penkiamilijardinė paskata – tai beprecedentė Vyriausybės injekcija šalies ekonomikai.
„Šie pinigai bus nukreipti tiek į gyventojų užimtumo, tiek sveikatos, tiek saugumo užtikrinimą – ir, žinoma, tai bus pagalba verslui bei ekonomikos skatinimas“, - teigia premjeras Saulius Skvernelis.
Finanso ministro Viliaus Šapokos teigimu, sukurtas veiksmingas planas, „kurio priemonės pirmiausia skirtos gyventojų sveikatos saugumo užtikrinimui, pagalbai smulkiam ir vidutiniam verslui, darbuotojų užimtumo ir ekonomikos skatinimui“.
„Situacija yra neeilinė, todėl tik nuo tarpusavio supratimo, bendradarbiavimo ir ryžtingų veiksmų priklausys mūsų šalies ekonomikos ateitis. Atidžiai stebėsime situaciją, įsiklausysime į siūlymus ir pildysime priemonių planą. Tiek valdžios institucijos, tiek verslo atstovai, visuomenė – turime solidarizuotis, veikti išvien tam, kad ekonomikai ir socialinei aplinkai neigiamą poveikį galėtume sušvelninti tiek, kiek yra įmanoma“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.
„PressJazz TV“ ir ekspertai.eu laidoje „Globali Lietuva“, ne centro ekspertas iškėlė daug klausimų, kurie kelia nemažai abejonių, ar ši Vyriausybės iniciatyva suveiks taip, kaip norėtųsi pačiai Vyriausybei, jei jai iš tiesų to norisi.