N. Sadūnaitės kalbos įdėmiai klausėsi geri pedofilijos ir žudymų istorijos žinovai: prezidentė Dalia Grybauskaitė (antroje eilėje pirma iš dešinės), Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius (antroje eilėje antras iš dešinės), buvęs generalinis policijos komisaras, dabartinis premjeras Saulius Skvernelis (pirmoje eilėje pirmas iš kairės), buvęs generalinis prokuroras, dabartinis teisėjas Algimantas Valantinas (viršutinėje eilėje trečias iš dešinės). Nuotr. prezidentas.lt |
Kaip jau buvo skelbta, Laisvės premijos laureatės Nijolės Sadūnaitės sausio 13 d. pasakyta kalba atskirai Seimo tinklalapyje nebuvo skelbta, nes prarado aktualumą.
Apie tai sausio 16 d. yra informavęs Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vyriausiasis specialistas Rimas Rudaitis išaiškinęs, kodėl minėta kalba nebuvo skelbiama Seimo internetinėje svetainėje atskirai, taip kaip buvo skelbiamos visos kitos iškilmingame Sausio 13-osios Laisvės gynėjų minėjime pasakytos kalbos.
Tiems, kad norėjo paskaityti šią kalbą, Seimo specialistas R. Rudaitis rekomendavo pabandyti jos paieškoti teisės aktų, projektų ir susijusių dokumentų paieškos sistemoje.
Dėl nepaskelbtos N.Sadūnaitės kalbos vasario 16 d. kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį taip pat kreipėsi ir signataras Zigmas Vaišvila.
Sausio 19 d. Z. Vaišvila buvo informuotas, kad jo kreipimasis į Seimo pirmininką perduotas Lietuvos Respublikos Seimo kanclerei Daivai Raudonienei.
Sausio 22 d. buvo sulauktas atsakymas, kad N. Sadūnaitės kalba pagaliau Seimo tinklalapyje paskelbta. Tačiau paskelbta ne tos dienos data kada ji realiai buvo įkeliama į Seimo svetainę, t.y. sausio 22 d., tačiau patalpinta bendrajame sausio 13 dienos naujienų sraute…
Apie tai Seimo kanclerės pavedinimu informavo Seimo kanceliarijos darbuotojas Artūras Zeleniakas.
Dėl kokių priežasčių taip elgiasi Seimo kanceliarija nėra žinoma.
Primename N. Sadūnaitės kalboje pasakytą reikalavimą valdžiai, kuris pastarąją ir jos žiniasklaidą labai sudirgino – iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo, reikia pateikti neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.
Tai lygiai tas pats, jei prieš mėnesį vykusiame kokiame renginyje pasakytą ir neskelbtą, pavyzdžiui, Vytauto Landsbergio ar Lino Linkevičiaus kalbą publikuotų ne tada, kai ji būtų iššifruota ir suredaguota, t. y. į aktualijų ir naujienų pirmuosius puslapius, o įdėtų į mėnesio senumo archyvą. Įdomi praktika. Išradinga.
Keli susiję:
Laisvės premijos laureatės N. Sadūnaitės kalba atskirai Seimo tinklalapyje nebuvo skelbta, nes prarado aktualumą
Lietuvoje tyčiojamasi ne tik iš partizanų, svarbių simbolių, bet ir iš disidentų
Valstybinis-komercinis transliuotojas LRT patvirtino: N. Sadūnaitės kalba Seime pataikė į skaudžiausią vietą pedomafijai
Istorinė Nijolės Sadūnaitės pasakyta kalba Seime sausio 13 dieną, bei jos replika prezidentei, pašnibždėjusiai į ausį