Vasario 17 d. Laisvės premijos laureatei Nijolei Sadūnaitei bei visuomenei nesulaukus valdžios atsakymo į pateiktą reikalavimą, grupė piliečių kreipėsi į prezidentę, premjerą ir Seimo pirmininką.
Po piliečių kreipimosi iš karto paaiškėjo, kad Vyriausybė atsakymo nežino, nors šiuo klausimu į aukščiausią šalies valdžią viešai iš Seimo tribūnos N. Sadūnaitė kreipėsi dar sausio 13 d. Todėl Vyriausybė piliečių paklausimą persiuntė policijai. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Prašymą dėl Deimantės Kedytės Vyriausybės kanceliarija pagal kompetenciją persiuntė policijai“.
Prezidentė bei Seimo pirmininkas kol kas iš viso niekaip nesureagavo į piliečių raštą.
Primenama, kad piliečių rašte buvo klausiama to paties, ko šių metų sausio 13 d. iš Seimo tribūnos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio reikalavo N. Sadūnaitė: iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo buvo prašoma pateikti neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.
Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis pateikė piliečiams atsakymą.
„Informuojame, jog L. ir D. Stankūnaitėms apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės yra taikomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme nurodytais pagrindais ir tvarka“, - sakoma policijos rašte.
Pasak viršininko R. Kiškio „pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatas detali informacija apie saugomų asmenų apsaugos oprganizavimą sudaro valstybės ir tarnybos paslaptį yra įslaptinama“.
„Su įslaptinta informacija gali susipažinti asmenys, turintys šio įstatymo nustatyta tvarka jiems išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija bei vadovaujantis šio įstatymo įtvirtintu principu – „būtina žinoti““, - nurodė R. Kiškis.
Kadangi, pasak policijos, N. Sadūnaitė neturi leidimo susipažinti su įslaptinta informacija, bet to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“, nėra galimybių suteikti jai tokį leidimą susipažinti su įslaptinta informacija – valstybės paslaptimi.
Susiję:
Tik kokybiškos informacijos portalo žurnalistė: koks jūsų reikalas, ar ji gyva ar negyva
Naujausi
Naujausi komentarai
S
IP 109.79.38.17 | 22:34:14
https://youtu.be/NINjbwY364E?si=60auZTXv1kkgPx6r - sena Istorija...nu idomu....
Trigrašis
IP 88.222.180.47 | 21:44:06
Nejaugi galima buvo tikėtis ko kito?Visi dabar esantys valdžioje per debatus kalbėjo tik ,- karas ,karas,karas iki pergalės.Net R.Žemaitaitis,dabar ieškantis užuojautos, giedojo tą patį.O tie,kurie kalbėjo apie taiką,apie savarankišką,suvenerią Lietuvą,- apšaukti Kremliaus pakalikais.O veršis yra ve...
ateis laikas
IP 109.169.52.134 | 21:16:58
tai bus Putleriui šakės,nes dauguma šio karo ginklų iš roSSiejos....
Manau ateis laikas
IP 78.63.65.94 | 21:02:09
Kai šitos dvi tautos paduos viena kitai ranka ir tada apkaltins tuos,kurie tiekė ginklus ir juos žudė Pagalvokite apie tai ...