Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme yra labai aiškiai ir nedviprasmiškai parašyta: „Reklama ir komerciniai audiovizualiniai pranešimai LRT radijo ir televizijos programose draudžiami, išskyrus kultūros ir sporto renginių ir (ar) jų transliacijų rėmimo pranešimus“.
LRT savo radijo ir televizijos programas transliuoja trimis būdais: per radiją, per televiziją ir internetu. Ir nesvarbu per kokias ryšio priemones LRT transliuotų savo programas – įstatymas vienareikšmiškai draudžia LRT transliuoti reklamas ir komercinius audiovizualinius pranešimus.
Ar žmogus žiūri LRT programas per seną tarybinį televizorių, ar klauso per prieštvaninį radijo tašką, ar spokso per moderniausią išmanųjį telefoną, paprastą ar planšetinį kompiuterį – reklama ir komerciniai audiovizualiniai pranešimai LRT programose yra negalimi, tai draudžia įstatymas.
Kaip tik dėl to, kad LRT nesivargintų ieškoti reklamos ir nebūtų nuo sponsorių priklausoma, priimtas įstatymas, kuris garantuoja valstybiniam transliuotojui stabilias pajamas.
Įstatymas buvo sukurtas tam, kad žiūrovai matytų labai kokybišką turinį, objektyvią informaciją, nuomonių įvairovę. Kaip tik dėl to ir buvo nuspręsta, kad komercinė reklama turi išnykti iš LRT eterio bet kokioje formoje.
Tačiau valstybinio transliuotojo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius informavo, kad LRT nėra 100 procentų finansuojama valstybės. Jis pranešė, kad trūkstamų lėšų gauna „iš komercinės veiklos, iš įvairių“.
Nors LRT generalinis direktorius patvirtino, kad reklama LRT yra negalima, nes tai draudžia įstatymas, tačiau internete programų metu galima pamatyti įvairią, kartais net alkoholio reklamą.
Pasak A. Siaurusevičiaus, reklama internete valstybiniam transliuotojui LRT yra nedraudžiama.
LRT vadovo teigimu, tokia komercinė veikla yra teisėta ir nepažeidžia jokių įstatymų.