FIFA, reaguodama į įvairių pasaulio politikų raginimą dėl įvykių Ukrainoje atimti iš Rusijos teisę organizuoti 2018 metų Pasaulio futbolo čempionatą, išplatino pranešimą.
Jame sakoma, kad sporto renginys gali regione atnešti taiką: „Mes palaikome bet kokius taikius ir demokratinius debatus. Mes apgailestaujame dėl smurto pasaulyje ir toliau naudosime Pasaulio futbolo čempionatą kaip galimybę užmegzti dialogą ir atnešti taiką.“
Pasak organizacijos, istorija rodo, kad boikotai neatneša nieko gero.
„Pasaulio futbolo čempionatas susilaukia labai daug dėmesio, todėl gali išspręsti nesutarimus ir įkvėpti socialinius pokyčius. FIFA yra įsitikinusi, kad futbolas gali atnešti pozityvių pokyčių, bet negali išspręsti visų problemų, ypač tų, kurios yra susijusios su pasauline politika. Mes jau pamatėme, kiek daug gero pasaulio čempionatas gali atnešti ir tikimės, kad tai įvyks ir Rusijoje“, - skelbiama portale fifa.com.
Kalbintų Lietuvos sporto ir politikos žinovų vertinimu, šis FIFA sprendimas nuvylė daugybę žmonių. Tačiau tam tikra išeitis yra. Nors FIFA ir neatima iš Rusijos čempionato organizavimo teisės, tačiau boikotuoti būsimą čempionatą gali kiekviena šalis atskirai.
Lietuva šiuo atveju turi galimybę parodyti gerą pavyzdį kitoms pasaulio valstybėms, jei nieko nelaukiant pirmoji paskelbtų, kad 2018 metų Pasaulio futbolo čempionate Rusijoje ji atsisako dalyvauti ir ten nevyks.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]