Pristatytas labai lauktas leidinys „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“.
Plačiajai visuomenei skirtą leidinį pristatė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir atsakingasis redaktorius, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas dr. Karolis Aleksa.
Pasak krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, leidinys parengtas atsižvelgiant į naujas saugumo realijas ir su tuo susijusį ypatingą visuomenės dėmesį šalies saugumo ir gynybos klausimams. Ministras taip pat pabrėžė, kad leidinyje pateikiama informacija ir patarimai yra vertingi kovojant su priešu, taikančiu vadinamojo hibridinio karo metodus.
Spausdintas leidinys bus platinamas mokykloms, bibliotekoms, per krašto apsaugą remiančias, jaunimo ir kt. nevyriausybines organizacijas, kitais būdais, informavo Krašto apsaugos ministerija.
Šis leidinys nudžiugino didžiają dalį šalies gyventojų, daugelis norėtų turėti ne tik elektroninę šios knygos versiją, tačiau ir spausdintinį jos variantą.
Ne mažiau ši knygą prašviesino ir svarbiausių Lietuvos institucijų darbuotojų gyvenimus, kurie iki šiol nieko nežinojo, kas tai yra hibridinis karas.
Praėjusių metų gruodžio mėnesio pabaigoje Užsienio reikalų ministerija prisipažino, kad neturi kompetencijos paaiškinti hibridinį karą.
Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė, prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat nieko negalėjo pasakyti apie hibridinį karą ir pasiūlė šiuo klausimu kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD).
VSD išaiškino, kad į piliečių klausimus apie kiekvieną kiekvieną dieną
politikų ir žiniasklaidos minimą hibridinį karą negali pateikti jokių komentarų.
O Krašto apsaugos ministerija į klausimus apie hibridinį karą apskritai neatsakė. Ir tik dabar paaiškėjo kodėl: ministras Juozas Olekas laiko tuščiai neleido ir tiesiog su komanda plušėjo rengdamas Lietuvos žmonėms naująjį leidinį.
Ekspertai.eu leidinio dar neskaitė, tačiau neabejoja, kad jame bus galima rasti atsakymus ir į du konkrečius klausimus, susijusius su svarbiausiais hibridinio karo atributais:
• Ar yra Lietuvoje rimtos ir galingos jėgos, jaunimo organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, finansuojamos ir valdomos Rusijos, kurios galėtų organizuoti gatvinį minios spaudimą valdžiai?
• Ar yra Lietuvos politinio elito jėgos, galinčios inicijuoti perversmą valdžios viršūnėse?
Susiję:
Hibridinis karas kaip valstybinio perversmo priemonė
Užsienio reikalų ministerija informavo, kad neturi kompetencijos atsakyti į klausimus apie hibridinį karą
Informacija apie grėsmes Lietuvai – valstybinė paslaptis