Italijos premjeras Mateo Renci paprašė Rusiją padėti spęsti didėjančią krizę Libijoje, praneša „The Financial Times“. „Tai rodo naują politinį požiūrį į Maskvą po to, kai ES ištisus mėnesius spaudė Rusiją, jog šioji pažabotų savo veiksmus Ukrainoje“, - rašo žurnalistai Džeimsas Politis (James Politi), Katerina Hille (Kathrin Hille) ir Borzu Daragachi (Borzou Daragahi).
Šis Rencio žingsnis rodo, kad Italijos vadovybė ir visuomenė vis labiau nerimauja dėl Islamo Valstybės kovotojų veiksmų Libijoje. IS vykdoma prievarta grasina itališkoms kompanijos, dirbančioms Libijos energetiniame sektoriuje, negana to, Italija pajuto iki tol neregėtą imigrantų antplūdį.
„Mums reikalinga veiksminga tarptautinė reakcija, Rusija galėtų suvaidinti svariausią vaidmenį, jei turėsime omeny jos istoriją ir padėtį JTO Saugumo taryboje”, - teigė Renci spaudos konferencijoje po derybų Maskvoje su prezidentu Vladimiru Putinu. „Be Rusijos žymiai sunkiau surasti pusiausvyros tašką“, - pridūrė jis.
Tačiau kai kurie Vakarų diplomatai nerimauja, jog Renci pastangos pakenks ES vienybei dėl ekonominių sankcijų Rusijai.
„Deja, šiuo klausimu nėra vieningo fronto“, - teigė neįvardintas Vakarų diplomatas, dirbantis Maskvoje. Tačiau kitas diplomatas pastebėjo: duoti Rusijai konstruktyvų vaidmenį konfliktų sureguliavime, žinoma, ne Ukrainos, – tai šansas sureguluoti Vakarų ir Rusijos santykius arba nors „išsaugoti tai, kas iš jų liko“.
Rusija, kartu su Egiptu ir JAE, laikoma viena svarbiausių Libijos vyriausybės globėjų, kuri šiuo metu bazuojasi Torbruke, rašo žurnalistai.
„Susidurdama su Vakarų kritika dėl Krymo aneksijos ir Rusijos karių dalyvavimo Ukrainos konflikte, Maskva kaltina NATO, JAV ir visus Vakarus viso pasaulio destabilizacija, kuri vykdoma kišantis į kitus konfliktus“, - rašo leidinys, pažymėdamas, jog Rusijos valdžia dažnai užsimena apie Libijos konfliktą.
Putinas spaudos konferencijos su Italijos premjeru metu teigė, kad derybos vyko „draugiškoje ir konstruktyvioje atmosferoje“, o dvišalius santykius, kaip ir ryšius su ES, reikia vystyti.
Rencio vizito metu Rusijos tiesioginių investicijų fondas pranešė apie bendro Italijos ir Rusijos fondo sukūrimą.
„Libijos krizės diplomatinis sureguliavimas – itin sudėtinga užduotis“, - baigia straipsnį leidinys.
Šaltinis: ft.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Gluodenas
IP 178.250.38.118 | 09:32:02
"Iki kur tu mane nuvedei, beprotiška fantzija !" /Migelis de Unamunas. MIGLA/...
Trigrašis
IP 88.222.180.47 | 08:37:00
Iš pradžių pagalvojau,pasikvietė dar vieną pridurką.Gerai,kad išklausiau įrašą iki galo,- gerai jis ,su stipriu sarkazmu,čia paaiškino,kas mūsų laukia su tuo ganderizmu,su tom 72 lytim.Švarus oras ir žemė be žmonių....
sapožnik
IP 2405:8100:8000:5ca1::1:364c | 07:56:28
kol seimo chunveibinai save ir kitus gasdina rusais, lietuvos žmonėms patiems reikia paskelbti karą amerikai ir kuo greičiau jiems pralošti. o wycką su jo šaiką ir valdeliu už išpirką parduoti rusams...
yell...NATO go NACHO
IP 2001:67c:2660:425:3617:ebff:fee4:63bd | 07:55:36
degradų šaikos vertas vadas :)))) - išgamų partija verta būti vadovaujama tokio kretino ......