Seimas, 73 parlamentarams balsavus už, 21 buvus prieš ir tiek pat susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“.
Priimtu teisės aktu Seimas pripažįsta, kad migracija yra visuotinis reiškinys ir Lietuva bei tarptautinė bendruomenė nuolat susiduria su masinės, nevaldomos ir nelegalios migracijos iššūkiais.
Kartu pabrėžiama, kad Jungtinių Tautų valstybių narių bendradarbiavimas yra pagrįstas nacionalinio suvereniteto principais, o Jungtinių Tautų Visuotinis susitarimas dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos (Visuotinis susitarimas) patvirtina esminį principą, kad valstybės turi suverenią teisę apsispręsti dėl nacionalinės migracijos politikos ir teisinio šios srities reglamentavimo. Be to šiame susitarime numatoma būtinybė užtikrinti valstybių sienų, bendruomenių ir migrantų saugumą ir kad turi būti efektyviai kovojama su prekyba žmonėmis ir nelegaliu migrantų gabenimu.
Rezoliucijoje pažymima, kad nė viena valstybė negali savarankiškai išspręsti migracijos iššūkių. Taip pat primenama būtinybė reguliuoti migrantų srautus į Europos Sąjungos valstybes nares, efektyviai ir neatidėliojant įgyvendinti Europos Sąjungos išorinių jūros ir sausumos sienų kontrolę.
Priimtame dokumente pabrėžiama, kad migrantai naudodamiesi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, privalo laikytis priimančių šalių įstatymų, gerbti jų tradicijas ir papročius.
Rezoliucijoje išreiškiama Seimo nuomonė, kad pritarimas Visuotiniam susitarimui sudarys galimybę puoselėti visuotinę atsakomybę už migracijos procesus, aktyviai prisidės prie nelegalios migracijos užkardymo ir nepageidautinos migracijos srautų mažinimo.
Atkreipdamas dėmesį į tai, kad pastaruoju metu Jungtinių Tautų valstybėse narėse kyla daug diskusijų dėl Visuotino susitarimo svarbos, poveikio atskirų šalių migracijos politikai, šalių suvereniteto šią politiką įgyvendinant, o taip pat migrantų teisinio statuso apibrėžimo ir jo interpretacijos, Seimas priimta rezoliucija:
konstatuoja, kad Visuotinis susitarimas yra globalus susitarimas dėl migracijos traktavimo nuostatų ir nėra teisiškai įpareigojantis dokumentas, nesukuria jokių teisinių pasekmių Lietuvos valstybei migracijos politikos srityje, taip pat nesukuria jokių naujų teisinių kategorijų ir nesiekia sukurti tarptautinės paprotinės teisės nuostatų;
tvirtai laikosi nuomonės, kad valstybės pačios pasirenka, kaip prisidėti prie minėto susitarimo nuostatų įgyvendinimo;
kviečia Vyriausybę detaliai išanalizuoti diskusijos dėl Visuotino susitarimo eigą bei rezultatus, o pritariant šiam susitarimui, pateikti vienašalę, o formuojantis bendraminčių grupei – daugiašalę deklaraciją, atitinkančią šioje rezoliucijoje išdėstytas nuostatas;
skatina Vyriausybę plėtoti dialogą su visuomene ir Seimu dėl tarptautiniu mastu vykstančių diskusijų aktualiais migracijos politikos klausimais.
Šaltinis: lrs.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
>6. Ukrai sprogdina
IP 84.124.238.181 | 14:31:25
Dauzyk Ukraina rusofašistana kaip tik gali. Kitos kalbos, jie nesupranta......
>komentarui...
IP 84.55.55.186 | 14:23:40
Ačiū! Smagiai pasijuokiau. Ir...pagalvojau, kad jis lyžtelėtų, jeigu gautų nurodymą. ...