Birželio 9–12 d. Vokietijos mieste Dresdene, viešbutyje „Taschenbergpalais Kempinski“ sušauktas skubus (apie jį pranešta birželio 7 d.) Bilderbergų grupės susitikimas. Beveik kasmet (1976 m. susitikimo nebuvo dėl „Lockheed“ korupcijos skandalo) jis vyksta vis kitame mieste. Susitikimai yra vykę JAV, Kanadoje, Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje. Šių metų susirinkimo vieta (Dresdeną) vadinama simboline: 1945 m. vasario 13–15 d. vykęs Dresdeno bombardavimas buvo savotiška Europos Sąjungos pradžia, euroatlantistinės filosofijos diegimo pagrindas. Tuomet gimė noras ekonomiškai ir politiškai suartinti Šiaurės Ameriką ir Europą (štai kodėl Bilderbergų susitikimuose dalyvauja tik šių regionų atstovai): buvo sukurtas Maršalo planas, NATO, ES.
Šių metų Bilderbergų susitikime yra 130 dalyvių iš 20 šalių: kai visada, tai bus politikai, pramonininkai, finansininkai, mokslininkai, medijos atstovai. Ketinama aptarti svarbiausias naujienas (galima spėti, kad skandalas dėl „Google“ yra viena jų, taip pat „Brexit“, migrantų krizė), Kiniją, Europos migracijos, augimo, reformos, vizijos ir vienybės reikalus, Artimuosius Rytus, Rusiją, JAV politinį žemėlapį, ekonomiką, jos augimą, skolas, reformą, kibernetinį saugumą, energijos geopolitiką ir prekių kainas, prekariatą („pavojingą proletariatą“) ir vidutinę klasę, technologijos inovacijas. Tai – 64-asis Bilderbergų grupės susitikimas, pirmasis įvyko 1954 m. Du trečdaliai dalyvių yra europiečiai, trečdalis – iš Šiaurės Amerikos, trečdalis – politikai, du trečdaliai – kitų sričių atstovai. Pagal vadinamąją Čethamo namų taisyklę visi susirinkusieji turi teisę naudotis bet kokia susitikime skelbiama informacija, tačiau niekur nebus atskleista kalbančiojo tapatybė. Po susitikimo neskelbiami jokie spaudos pranešimai, išvados, rezoliucijos, visi tiesiog išsiskirsto. Susitikimas visada vyksta saugioje aplinkoje: aplink pastatą, kuriame susirenka paslaptingasis klubas, išsirikiuoja gausios policininkų ir kitų pareigūnų pajėgos.
Įdomiausia tai, kad viskas, kas čia išrašyta, yra paskelbta viešai. Jums dar reikia įrodymų, kad mus, prekariatą (paprasčiau kalbant, tuos, kurie gyvena prasčiausiai, liumpenproletariatą), kažkas valdo nedemokratiniu būdu? Kokią teisę ši grupė turi susitikti? Teisiškai – jokios. Faktiškai – tai privatus susitikimas, nors etikos požiūriu jis absurdiškas.
Tai, kad pažeidinėjama žurnalistų teisė informuoti visuomenę, Bilderbergams nerūpi: žurnalistai suiminėjami, mušami, iš jų atiminėjama aparatūra.
Todėl apie ką tiksliai kalbės susirinkusios ponios ir ponai, nesužinosime. Jei kas ir pasiklausys jų, vargu ar ši informacija nutekės. Ko gero, net Snoudenas bei Asanžas nenori rizikuoti savo vis dar sveikais kailiais.
Tačiau galime paspėlioti pažvelgę į paviešintą svečių sąrašą. Visas jis pateikiamas čia, o mes pažvelkime į pavardes, kurios gali duoti tam tikrų užuominų.
Taigi, šįsyk pirmininkaus „AXA Group“ vadovas Anri de Kastri (Henri de Castries). Tai prancūzų verslininkas, vadovaujantis vienai sėkmingiausių pasaulyje draudimo bendrovių, ėjęs Prancūzijos finansų ministro pareigas, dalyvavęs Žako Širako (Jacques Chirac) privatizavimo procese. Tai – elitinis Bilderbergų grupės narys, 2010 m. vadovavęs šios grupės valdančiajam komitetui.
Tarp kitų 129 pavardžių galime rasti Roterdamo merą arabiška pavarde, Vokietijos banko vadovą, Danijos gynybos ministrą, ispanų korporacijos „Telefónica“ vadovą, Švedijos finansų ministrę, nuolatinę susitikimų dalyvę „Washington Post“ žurnalistę En Eplbaum (Anne Applebaum), buvusį Europos Komisijos prezidentą Žozė Barozą (José Barroso), generolą Filipą Bridlavą (Philip Breedlove), Norvegijos užsienio reikalų ministrą, „NBC News“ korespondentą, istorijos, ekonomikos ir kitų mokslų profesorių, Europos Komisijos viceprezidentę Kristaliną Georgijevą, EP narę Silvi Guliar (Sylvie Goulard), JAV senatorių Lindsį Gremą (Lindsey Graham), astronautą Krisą Hedfildą (Chris Hadfield), „LinkedIn“ įkūrėją ir vadovą, TVF vadovę Kristin Liagar (Christine Lagarde), Vokietijos gynybos ministrę ir vidaus reikalų bei finansų ministrus, Belgijos premjerą, Nyderlandų karalių ir premjerą, generolą Deividą Petreusą (David Petraeus), Radoslavą Sikorskį (Radosław Sikorski), kuris yra E. Eplbaum vyras ir pagarsėjęs savo nuotykiais Afganistane mudžahedas, Turkijos vicepremjeras, buvęs JAV valstybės sekretorius Henris Kisindžeris (Henry Kissinger) ir kt.
Įdomi kompanija šįsyk. Kiek kitokia nei anksčiau (Bilderbergų grupės puslapyje yra surašyti ankstesnių susitikimų dalyviai). Buvęs CŽV ir MI6 vadovai, daugybė profesorių, ypač ekonomikos, vos ne pusė Vokietijos ministrų kabineto, TVF vadovė, daugelis aukštų Skandinavijos šalių politikų, technologijų kompanijų vadovai, „Ryanair“ bosas.
Spėjama, kad migrantų krizė gali būti pagrindinė susitikimo tema, tačiau greičiausiai vis dėlto žvalgybos specialistai, politikai ir technologai kurs kažkokį monstrą, kuris neoficialiai vadinamas „Europos vienybe“. Gal tai ženklas, kad Jungtinės Karalystės išėjimas iš ES – jau suplanuotas, turint galvoje, kad ES buvo sukurta Bilderbergų grupės. Be to, ši grupė, pernai palaikiusi Hilari Klinton (Hillary Clinton), greičiausiai ir dabar ją palaikys. Senatorius L. Gremas nekenčia Donaldo Trampo (Donald Trump).
Susiję:
Bilderbergų susitikimas: kas į jį pateks, o kas ne
Tylos siena atsitvėrusį Bilderbergų grupės susirinkimą nuo protestuotojų saugo tūkstančiai pareigūnų
Ką slaptame susirinkime nutarė Bilderbergų grupė?