Karšta vasara ateina, partijos rikiuoja savo „kariuomenes“ lemiamiems mūšiams į Seimą. Ir tai gerai. O blogai yra tai, kad tas „kariuomenių“ rykiavimas mūšiui turi atitikti LR Konstituciją, o neatitinka.
Užplanuoti 2016 metų birželio 11d. TS-LKD bendrijos „Lietuvos krikščionys demokratai“ sąskrydis, ir Liberalų Sąjūdžio suvažiavimas. O R. Karbauskis delfi.lt sako: „S. Skvernelis ėjo į mūsų sąrašą žinodamas, kad bus antras. Visi žinojo, kad partijos pirmininkas bus pirmas, jis – antras. Bet po to aš pats, skaičiuodamas, kaip geriau sąrašui, pasakiau: tu būsi pirmas.“
Tai štai kaip, nei daug nei mažai R.Karbauskis skaičiuoja, o buvo raštiškai įspėtas, sąrašai antikonstituciniai. Reiškia R.Karbauskis , kaip ir kiti partijų vadukai vėl „traiškys“ Konstituciją. Socialdemokratai jau turi išrykiuotas „kariuomenes“ tiek vienmandatėse tiek sąrašuose. Valdžioje konstituciniai nusikaltėliai.
Sąrašai yra ANTIKONSTITUCINIAI ir R.Karbauskis tai žino, visos partijos tai žino, nes informavau emailais. Seimas žino, Prezidentūra žino, VRK žino nes informavau emailais. Pradėjau informuoti balandžio 12d. Po to gegužės 15d. Tylėdami kausis iš paskutiniųjų, iki paskutinio kraujo lašo, kad Lietuvoje būtų nelegitymi valdžia. Nors R.Karbauskis ir negeria, tačiau nuo kažko vis tiek yra apsvaigęs, kad nesupranta, kad reikia į valdžią eiti Konstitucijos nurodytu keliu. Galvoti ir manyti galima, kaip norite, kas uždraus, bet prieš darydami planus patekti į Seimą pasiskaitykite Lietuvos Respublikos Konstitucnio Teismo 2008 metų lapkričio 7d. IŠVADA ( Byla Nr. 32/08):
„Konstitucinis Teismas, pabrėždamas atstovaujamųjų institucijų rinkimų svarbą, ne kartą yra konstatavęs, kad konstitucinėje demokratijoje politinių atstovaujamųjų institucijų formavimui yra keliami ypatingi reikalavimai. Šios institucijos negali būti formuojamos tokiu būdu, kad kiltų abejonių dėl jų legitimumo, teisėtumo, inter alia dėl to, ar renkant asmenis į politines atstovaujamąsias institucijas nebuvo pažeisti demokratinės teisinės valstybės principai. Priešingu atveju būtų pakirstas žmonių pasitikėjimas atstovaujamąja demokratija, valstybės institucijomis, pačia valstybe. Demokratiški rinkimai yra svarbi piliečių dalyvavimo valdant valstybę forma, kartu ir būtinas valstybės politinių atstovaujamųjų institucijų formavimo elementas. Rinkimai negali būti laikomi demokratiškais, o jų rezultatai – legitimiais ir teisėtais, jeigu jie vyksta paminant Konstitucijoje įtvirtintus demokratinių rinkimų principus, pažeidžiant demokratines rinkimų procedūras (Konstitucinio Teismo 2004 m. gruodžio 18 d. nutarimas, 2004 m. lapkričio 5 d. išvada, 2008 m. spalio 1 d. nutarimas).
Pažymėtina, kad Seimo – Tautos atstovybės rinkimų principai yra įtvirtinti Konstitucijoje, jų negalima paneigti, iškreipti ar apriboti jokiu žemesnės galios teisės aktu. Pagal Konstitucijos 55 straipsnio 1 dalį Seimo nariai renkami remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.
Aiškindamas Konstitucijos 55 straipsnio 3 dalies nuostatą, kad Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas, Konstitucinis Teismas 2004 m. lapkričio 5 d. išvadoje konstatavo, jog ši konstitucinė nuostata reiškia, kad įstatymų leidėjas turi pareigą įstatymu įtvirtinti Seimo narių rinkimų sistemą, nustatyti rinkimų organizavimo pagrindus ir tvarką, apimančią inter alia kandidatų į Seimo narius kėlimą, rinkimų agitaciją, balsavimo tvarką, rinkimų rezultatų nustatymą, rinkimų ginčų nagrinėjimo procedūras, reguliuoti kitus Seimo narių rinkimų santykius. Tai darydamas, įstatymų leidėjas privalo paisyti Konstitucijos; jis negali nei pats paneigti, iškreipti ar apriboti visuotinės, lygios, tiesioginės rinkimų teisės, slapto balsavimo, nei sudaryti teisinių prielaidų tai padaryti kitiems subjektams, antraip būtų apribojama arba išvis paneigiama Tautos aukščiausiosios suverenios galios raiška per Tautos atstovybę – Seimą.
Konstitucinio Teismo 2004 m. lapkričio 5 d. išvadoje pabrėžta ir tai, kad įstatymų leidėjui iš Konstitucijos kyla pareiga įstatymu nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kuris užtikrintų Seimo rinkimų proceso sąžiningumą ir skaidrumą – būtinas Tautos pasitikėjimo savo atstovybe prielaidas; jeigu įstatymų leidėjas nepaiso minėtų iš Konstitucijos kylančių reikalavimų, nenustato demokratiškų, laisvų, sąžiningų rinkimų užtikrinimo mechanizmo, visuomet gali kilti abejonių dėl Seimo narių išrinkimo teisėtumo.“
Taigi LR KT jau 2004 m. lapkričio 5d. išvadoje pabrėžė, kad „jeigu įstatymų leidėjas nepaiso minėtų iš Konstitucijos kylančių reikalavimų, nenustato demokratiškų, laisvų, sąžiningų rinkimų užtikrinimo mechanizmo, visuomet gali kilti abejonių dėl Seimo narių išrinkimo teisėtumo.“
Ar partijos ir Seimas sugebėjo suprasti, ką KT čia parašė daug metų atgal. O parašė iš esmės paprastą dalyką: Seime, žiūrėk ką darai: paisyk iš Konstitucijos kylančius reikalavimus ir taisyk Rinkimų įstatymą. O ką Seimas per 12 metų.... nė bū, nė mę.... priiminėja nelegitymius įstatymus, nes kitokių priimti, kaip nelegitymi įstatymų leidžamoji valdžia negali. Visos vyriausybės nelegitymios. KT nelegitymus.
Kur Jūs partiniai pasiuntę į Seimą savo partijos draugus buvote, kur esate? Kur Jūs Seimo nariai buvote ir esate, kad niekaip nesuprantate, kad į valdžią turite būti renkami LR Konstitucijoje numatytu būdu, o ne partinių gaujų, susidedančių iš sukčių sugalvotų taisyklių būdu ir taip 24 metus. Esate valdžioje nelegitymūs. Netikite? Skaitykite KT išvadą: „Rinkimai negali būti laikomi demokratiškais, o jų rezultatai – legitimiais ir teisėtais, jeigu jie vyksta paminant Konstitucijoje įtvirtintus demokratinių rinkimų principus, pažeidžiant demokratines rinkimų procedūras (Konstitucinio Teismo 2004 m. gruodžio 18 d. nutarimas, 2004 m. lapkričio 5 d. išvada, 2008 m. spalio 1 d. nutarimas).“
Jeigu ir dar neaišku, tai tada vėl skaitykite LR KT išvadą: „... įstatymų leidėjas privalo paisyti Konstitucijos; jis negali nei pats paneigti, iškreipti ar apriboti visuotinės, lygios, tiesioginės rinkimų teisės,....“ O gal yra nesuprantams žodis „PRIVALO“? O gal būt Jums partiniai ir Seimo nariai yra nesuprantama, kad nevykdant Konstitucijos reikalavimų formuojant valdžią Jūs pasidarote NELOJALŪS Lietuvos valstybei, sulaužę priesaiką antivalstybiniai elementai. Ponai Seimo nariai, ne laikas miegoti, ne laikas svajoti apie Seimo narių privilegijas, ne laikas laukti, gal kas nors sieks įtakoti Jūsų sprendimus už 100000 atlygį. PRIVALOTE nedelsiant rinktis ir priimti LR Rinkimų įstatymą be partinių sąrašų.
Kviečiu partijas ar šiaip žmonių grupes pasisakyti šiuo klausimu viešai ir paraginti Seimo narius tiesiog energingai griebtis iniciatyvos pakeisti Rinkimų įstatymą taip, kad atitiktų Konstituciją. Kitų atveju Jūs tampate valstybiniais nusikaltėliais agresyviai nelojaliais Lietuvai jau 24 metus. Jau tokiais ir esate, na gal per sąrašus patekę pagal vadukų malonę nesuprantate ką darotę? Kviečiu Lietuvos žmones, jei partinės sukčių aferistų gaujos ir toliau niekins Lietuvos valstybę, jos Konstituciją, Jūsų valią, tai tokius visus sąrašinius, o jų didžioji dauguma, ateinačių rinkimų metu VISUS ištrinti iš Lietuvos politinio gyvenimo. Nelegitymios, neteisėtos valdžios Lietuvai nereikia.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]