Konservatoriai pranešė, kad vasario 10 d. Seimo partijų atstovai pasirašė politinių partijų susitarimą „Dėl bendrų veiksmų dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės“.
„Astravo AE statybų stabdymas tapo visų parlamentinių partijų bendru reikalu“, - sakoma pranešime visuomenei.
Informuojama, kad netoli Vilniaus statoma branduolinė elektrinė Lietuvos visuomenei yra nepriimtina ir valstybė įpareigojama padaryta viską, kas nuo jos priklauso, kad jėgainė nebūtų toliau statoma.
Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio teigimu, svarbiausia, kad į Lietuvos rinką nepatektų Astravo atominėje elektrinėje pagaminta elektros energija.
Pasak G. Landsbergio, tokiu būdu kaimynams siunčiame stiprią ir aiškią politinę žinią, kad Lietuvoje yra ilgalaikė politinė valia priešintis Astravo atominės elektrinės statybai ir nepirkti joje pagamintos elektros, tokiu būdu panaikinant pagrindinį šios jėgainės statymo tikslą – elektros eksportą.
Konservatorius Andrius Kubilius pasakė, jog po šio susitarimo pasirašymo elektrinės statytojai ir finansuotojai gali galutinai palaidoti viltis gauti pajamų iš Europos Sąjungos šalyse parduodamos elektros energijos ir tokiu būdu grąžinti 10 milijardų dolerių dydžio paskolą.
„Dabar Lietuvos Vyriausybė turi nedviprasmiškai pareikalauti, kad Baltarusijos valdžia sustabdytų statybas Astrave. Europoje dar niekam nėra pavykę eksploatuoti branduolinės elektrinės, jei tam priešinasi kaimyninė valstybė, todėl jiems dabar būtų protingiausia nebekišti pinigų į brangios įrangos montavimą suprantant, kad be Lietuvos rinkos ir be tranzito į mūsų šalį, elektrinė negali atsipirkti“, - nurodė konservatorius.
Astravo atominė elektrinės klausimas buvo vienas pagrindinių konservatorių kozirių 2016 m. Seimo rinkimuose, tačiau ši korta nesuveikė ir rinkimai buvo pralaimėti.
Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Astravo AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.
Keli susiję:
Latvija užėmė Kremliui artimą, nesolidarią su Lietuva poziciją dėl Astravo AE
Pavojinga Baltarusijos atominė ar pavojinga Lietuvos užsienio politika
„Kodėl prezidentė nenori dalyvauti „Lietuvos išsivadavimo tąsoje“? Kažkas stabdo“
Konservatorių lyderis: susipakuokit savo elektrinę ir maukit lauk