Vyriausybė yra numačiusi iki 2020 m. mokyklų, kuriose yra mažiau nei po 120 vaikų, skaičių sumažinti net 80 proc.
„Skandalas. Juk rinkimus laimėję ir Vyriausybę formavę valstiečiai žadėjo, kad švietimui bus skiriamas ypatingas dėmesys. Dabar jau jų lyderiai kalba, esą didesnio dėmesio ir didesnio finansavimo žadėtiems prioritetams skirti negali, nes jų rankos surištos Fiskalinės drausmės įstatymu. Tačiau jis galiojo ir prieš rinkimus, kai pažadais buvo svaidomasi“, - skelbiama tinklalapio respublika.lt straipsnyje „Mokyklų naikinimo kadencija“.
Teigiama, kad „Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius konstatavo, kad tokie Vyriausybės užmojai reiškia mirties nuosprendį keturioms iš penkių mažuose miesteliuose esančių švietimo įstaigų“.
Nors valstiečiai tvirtina, esą tas punktas dokumente yra nesusipratimas, pedagogų profsąjungų atstovai tuo netiki. Pasak A. Jurgelevičiaus, apie planuojamą ugdymo įstaigų uždarymą byloja švietimo ir mokslo viceministro Gražvydo Kazakevičiaus išsakyti teiginiai, kad vietoj dabar esančių 1100 užtektų 600 mokyklų.
„Štai jums ir struktūrinės reformos. Kaip jos paveiks ugdymo kokybę - nežinia, bet bus lengviau skaičiuoti pinigus mokytojų atlyginimų padidinimui jau vien todėl, kad mokytojų bus gerokai mažiau“, - konstatavo A. Jurgelevičius.
Informuojama, kad žaliųju valstiečių lyderis Ramunas Karbauskis sako negalintis nieko komentuoti, nes nežinantis, ką Vyriausybė turi galvoje.
„Galiu užtikrinti, kad taip nebus“, - garantavo R. Karbauskis.
- Tai ką tada reiškia Vyriausybės planas 80 proc. sumažinti mažų mokyklų skaičių ir vietoj to nupirkti 270 geltonųjų autobusiukų?
- Nežinau. Supratau, kad taip gali būti parašyta, tačiau nemanau, kad Vyriausybė turėjo mintyje mokyklų uždarinėjimą. Tai yra neįmanoma. Mūsų įsipareigojimai ir mūsų požiūris į kaimo mokyklas nesikeičia. Geltonieji autobusiukai nėra sprendimas. Tai yra negatyvus veiksmas, sugalvotas daug anksčiau, kai buvo uždarinėjamos mokyklos, o moksleiviai pavežami. Buvo manyta, kad taip klausimas išspręstas, tačiau emigracijos procesai ir visa kita parodė, kad tai buvo klaida.
- Kaip oficialiame Vyriausybės dokumente galėjo atsirasti tokia nuostata, apie kurią net jūs nežinote, nors vadovaujate valdančiajai partijai?
- Manau, kad ne tai turime galvoje, ne uždarinėjimą, o ką nors kita. Aišku, procesas yra neišvengiamas, jei vaikų nelieka. Tačiau, kaip minėjau, po kelerių metų vaikų skaičius mokyklose padidės.
Ekspertai.eu primena apibendrintos biografijos NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, kolaborantė, Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, Konstitucijos garantas, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė bei gerųjų iniciatyvų iniciatorė, LR prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad „geltonasis autobusiukas – tai ne tik gera priemonė greitai ir saugiai pasiekti mokyklą, bet ir puiki galimybė vykti į ekskursijas, pažinti savo šalį, prisiliesti prie jos istorijos ir kultūros“.
Susiję:
Retas nutikimas: fotosesijos metu prezidentė nepalietė nė vieno vaiko
Prezidentė D. Grybauskaitė: „Geltona autobusiukų spalva primena lietuvišką saulę“