2024 m. liepos 14 d.

 

Anušauskas: mūsų, sąjungininkių, parama kovojančiai Ukrainai turi išlikti sutelkta

2
Paskelbta: 2023-11-21 07:23 Autorius: ekspertai.eu

Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas praėjusią savaitę dalyvaudamas Halifakso tarptautiniame saugumo forume Kanadoje susitiko su šių metų vasarą paskirtu Kanados gynybos ministru B. Blairu.

Susitikimo metu buvo aptartas Kanados indėlis į Baltijos šalių saugumą ir gynybą bei dvišalis bendradarbiavimas. Kanados gynybos ministras patvirtino, kad Kanada pasiruošusi investuoti daugiau pajėgumų į NATO rytinio pakraščio sąjungininkių saugumą.

Anot Kanados gynybos ministro B. Blairo, Kanada, kaip viena iš NATO aljanso įkūrėjų, tvirtai laikosi įsipareigojimo kolektyvinei gynybai, todėl daugiau nei dvigubina nuolatinio buvimo karių skaičių Latvijoje, bendradarbiauja kibernetinio saugumo srityje.

B. Blairas pabrėžė, kad Kanada dėl NATO rytinio pakraščio saugumo turi padaryti ir padarys dar daugiau, nes NATO sąjungininkių bendradarbiavimas šiandien yra svarbus kaip niekada.

Pasak Kanados gynybos ministro, nepaisant to, kad sąjungininkes skiria Atlanto vandenynas, Kanada iliuzijų neturi ir tvirtai žino, jog Europos saugumas yra ir Kanados saugumas.

Susitikimo metu A. Anušauskas pabrėžė, kad sąjungininkių – Kanados, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos indėlis į Baltijos šalių saugumo stiprinimą neabejotinai reikšmingas ir prisideda prie atgrasymo, tačiau taip pat atkreipė dėmesį, jog būtina spartinti Vilniaus viršūnių susitikimo metu pasiektus susitarimus dėl regioninių gynybos planų, o ypač – dėl oro gynybos rotacinio modelio įgyvendinimo.

„Šiandien Halifakso tarptautiniame saugumo forume daug dėmesio skiriama karui Ukrainoje. Nors pasaulį krečia vis nauji konfliktai, kyla daug saugumo iššūkių, tačiau mūsų, sąjungininkių, parama kovojančiai Ukrainai turi išlikti sutelkta, nuosekli ir vedanti pergalės link. Turime kartu palaikyti Ukrainos siekį tapti NATO nare“, - atskleidė A. Anušauskas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. vyks karai pasaulyje tol
(2023-11-21 07:42:39)
(78.58.203.16) Parašė:

kol nebus nukirsta Izraelio rėžimo gyvatės galva1. Biden gilioje duobėje
(2023-11-21 07:34:28)
(78.58.203.16) Parašė:

Netanyahu kuria populiarią vidaus paramą tyliam naujam ultimatumui Gazos ruože: „emigracija arba sunaikinimas“. Tai yra Bideno komandos, Amerikos Artimųjų Rytų diplomatijos dešimtmečiai „smuko žemyn, nugrimzdo į pražūtį“. Kai kurie teigia, kad sprendimas paprastas: pagrasinti nutraukti ginkluotės tiekimą ar finansavimą, kuris plūsta į Izraelį. Skamba paprastai. Tai būtų galinga „grėsmė“; Tačiau, kad tai įvyktų, Bidenui reikės susidoroti su visagaliu „lobizmu“ ir jo tvirtu valdymu prieš Kongresą. Ir tai nėra konkursas, kurį jis greičiausiai laimėtų. Kongresas tvirtai laikosi Izraelio.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras