2024 m. liepos 13 d.

 

A. Pabrikas: Rusijos propaganda priverstų susigėsti netgi J. Goebbelsą

2
Paskelbta: 2014-04-14 08:39 Autorius: Naujienų redaktorius
Latvijos Saeimos deputatas, buvęs gynybos ministras Artis Pabrikas. Wikipedia.org nuotr.
Latvijos Saeimos deputatas, buvęs gynybos ministras Artis Pabrikas. Wikipedia.org nuotr.

Įvykių Ukrainoje kontekste Rusijos propagandinė mašina nepaprastai galinga, ir toks sėkmingas smegenų plovimas priverstų susigėsti netgi nacizmo ideologą Josephą Goebbelsą. Apie tai pareiškė Latvijos Saeimos deputatas, buvęs gynybos ministras Artis Pabrikas.

J. Goebbelso ir A. Hitlerio propaganda vertinama kaip tiesos iškreipimo, melo ir smegenų plovimo etalonas, bet „jeigu atidžiai patyrinėsime Rusijos kontroliuojamas masinės žiniasklaidos priemones, matysime, kad Rusijos propagandai pavyko pranokti šį etaloną“, – sakė politikas.

„Rusija parodė, kad šiuolaikinėje epochoje sugeba gana sėkmingai kontroliuoti informacinę savo šalies erdvę... visuomenėje, kuri nepakankamai ilgai gyveno demokratijos sąlygomis, kuri nepakankamai gerai moka užsienio kalbas, kuriai prieiga prie kitų šaltinių ribota. Kremlius tuo sėkmingai naudojasi, ir tai priverstų susigėsti netgi J. Goebbelsą“, – sakė A. Pabrikas.

Jis pabrėžė, kad propagandinis Rusijos mechanizmas dirba ir Latvijoje.

„Mes negalime pažaboti šio proceso, todėl lieka alternatyva – investuoti į nacionalinę žiniasklaidą ir siūlyti informaciją rusų, anglų kalba, kad ji pasiektų klausytojus ir žiūrovus Latvijoje, ir nematau nieko bloga, jeigu netgi ir Rusijoje. Juk veikia daugybė įvairių arabų kanalų, kuriuos galima žiūrėti ir Latvijoje. Kodėl mes neturime nieko, ką galėtume pasiūlyti rusų ar angų kalba apie Baltijos šalis?“ – kalbėjo Saeimos narys.

A. Pabrikas neatmeta galimybės, kad ateityje galima tikėtis galingesnės informacinės kampanijos prieš Baltijos šalis, ir tada „įvesti į gatves porą tūkstančių žmonių nebus problema“. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. ruta
(2014-04-14 12:38:22)
(78.62.169.14) Parašė:

Labai panasiai veikia ir Lietuvos LRT , skleisdami vienpuse , tendencinga informacija , nieko bendro neturincia su tiesa . O valdzios propaganda siekent savo , asmeniniu isipareigojimu pries Kapitala ir naudos is to , tikrai jau perzengia padorumo ir proto ribas .Jau panaikinti ir debatai ir diskusijos , kas budinga demokratinem salim , kita nuomone piesema , kaip nusikaltimas , uz zodi -TIESOS rasima vezama i policija .Labai primena Rusijos 'valdimo' modeli , deja .Kaip atsikratyti politiniu tarakonu ir ziurkiu , nenumanome .1. Prašalietis
(2014-04-14 11:07:13)
(92.133.138.254) Parašė:

Užbaigiant išreikštą pagrindinę straipsnio mintį...Tautinių pseudopropogandistų skleidžiami sapaliojimai, nušviečiant rimtesnius pasaulyje vykstančius įvykius,skirti tautiniams eiliniams durniams, priverstų apsikakoti net patį Staliną...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras