2024 m. liepos 16 d.

 

Asmenims, kurie šmeižia įvairius nacionalinius projektus, siūloma iškelti baudžiamąsias bylas

27
Paskelbta: 2013-03-18 21:51 Autorius: ekspertai.eu
Kokią žalą savo nuostabą keliančia veikla Valstybės kontrolė padaro valstybei, nėra suskaičiuota. Nuotraukoje: dabartinė (kairėje) ir prieš tai buvusi (dešinėje) Valstybės kontrolės vadovės.
Kokią žalą savo nuostabą keliančia veikla Valstybės kontrolė padaro valstybei, nėra suskaičiuota. Nuotraukoje: dabartinė (kairėje) ir prieš tai buvusi (dešinėje) Valstybės kontrolės vadovės.

„Nepasitvirtinus Valstybės kontrolės išvadoms, nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl Valdovų rūmų atstatymo”, – taip pavadintą pranešimą visuomenei šiandien paskelbė Generalinė prokuratūra.

Byla buvo pradėta pagal Valstybės kontrolės audito ataskaitą, kurioje teigiama, kad Valdovų rūmų statybų kaina padidėjo 3,63 karto - nuo 114 mln. 670 tūkst. litų iki 367 mln. 669 tūkst. litų (galutinės kainos). 

Anot Generalinės prokuratūros, bylos medžiagą sudaro 70 tomų, apklausta beveik 60 liudytojų, ekspertai surašė 8 išvadas. 

Po kovo 18 dienos Generalinės prokuratūros pranešimo kyla vienintelis klausimas: ar dar ilgai Valstybės kontrolei bus leidžiama nebaudžiamai siautėti, sėjant visuomenėje destruktyvias nuotaikas ir nepasitikėjimą savo valstybe bei trukdant statyti svarbiausius nacionalinio paveldo objektus, koks, be jokios abejonės, yra Valdovų rūmai. 

Prokurorai neginčijamai įrodė, kad kiekvienas centas iš tų poros šimtų milijonų, išleistų kilniam paveldo statybų tikslui, yra panaudotas absoliučiai skaidriai ir pagal paskirtį, tad šiandien jau galime drąsiai teigti, kad didžiulį rezonansą sukėlusios Valstybė kontrolės išvados yra ne kas kita, kaip nusikalstamos nekompetencijos rezultatas. Arba dar blogiau - piktybinė fantazija, sukurpta siekiant sukelti šalyje chaosą. Budresniam piliečiui net gali kilti įtarimas, ar ši po kontrolės iškaba veikiant įstaiga nėra Lietuvai nedraugiškų jėgų priedangos organizacija.

Prisiminkime: juk tai anaiptol nėra pirmas Valstybės kontrolės akibrokštas, skatinantis šalies visuomenės nepasitikėjimą valdžia ir - nebijokime vadinti daiktus tikraisiais vardais - kurstantis tarp gyventojų revoliucines nuotaikas. 

2009 metų birželio 19 dieną Valstybės kontrolė paskelbė, esą vykdant Nacionalinio stadiono statybas buvo neteisėtai ir neracionaliai panaudota daugiau negu 60 milijonų litų. Praėjusių metų gruodį, kaip pranešė spauda, prokurorai šią bylą nutraukė, nes išlaidos buvo "buhalteriškai pagrįstos", o įtarimai pareikšti tik keliems smulkaus kalibro veikėjams.  

2009 metų rugsėjo 4 dieną Valstybės kontrolė paskelbė, kad kraujo donorystės įstaigos 2006-2008 metais iš Lietuvos išvežė 42 tūkstančius litrų kraujo plazmos, o Nacionalinis kraujo centras, perdirbęs plazmą Vokietijoje, parveždavo tik dalį pigiausių kraujo produktų, o brangiausi ir reikalingiausi nebuvo parvežti. Ikiteisminis tyrimas pradėtas prieš ketverius metus - 2009-ųjų sausio 22 dieną - bet Vytenis Kalibatas ir šiandien vadovauja Nacionaliniam kraujo centrui. Akivaizdu, kad ir čia jokių nusikaltimų padaryta nebuvo.

2010 metų balandžio 30 dieną Valstybės kontrolė paskelbė valstybinio audito ataskaitą "Lietuvos tūkstantmečio programos vykdymas", kurioje išvardijo gausybę šiurkščiausių įstatymų pažeidimų, vykdant nacionalinę programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. Tačiau ir šiuo atveju prokurorams nepavyksta aptikti nė menkiausių piktybinės veiklos ar aferų požymių.

Akivaizdu, kad Valstybės kontrolė sistemingai skelbia išvadas, diskredituojančias įvairias nacionalines statybas, nacionalinius projektus bei nacionalines įstaigas. Ir visos šios išvados, kaip paaiškėja, visiškai neatitinka tikrovės.

Nuolatiniai kontrolierių išsigalvojimai daro ne tik sunkiai įvertinamą moralinę žalą eiliniams piliečiams, bet ir milijoninius nuostolius šalies biudžetui, iš kurio apmokamas visiškai nereikalingas šiuos pramanus priverstų paneigti prokurorų bei kitų specialistų darbas. 

Bet kurioje civilizuotoje šalyje šiandienis Generalinės prokuratūros pareiškimas taptų paskutine vinimi į šios atvirai kenkiamąja veikla užsiimančios institucijos karsto lentas.

Todėl ekspertai.eu ragina prokuratūros vadovą Darių Valį vienu ryžtingu smūgiu pabaigti Valstybės kontrolės auditorių siautėjimą:

Pone Valy, reikalaujame nedelsiant išaiškinti auditorių sąmokslą, surasti kaltuosius ir nubausti juos visu įstatymų griežtumu. Tai, kad asmenims, kurie savo išvadomis jau ne vienerius metus šmeižia įvairius nacionalinius projektus, iki šiol nėra iškeltos baudžiamosios bylos, galime paaiškinti tik Jums būdingu kuklumu. Tačiau nedera kuklintis, kai šalį terorizuoja po Valstybės kontrolės priedanga veikianti gerai organizuota nusikaltėlių gauja. Tad išdrįskite, iškelkite šiems kenkėjams baudžiamąsias bylas, o kompetentingiems asmenims pasiūlykite visai panaikinti jų niekinę organizaciją.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
27. antanas
(2014-03-07 23:29:54)
(78.63.141.44) Parašė:

Sunku patikėti, kad straipsnyje paminėtose bylose, kuriose galimai iššvaistyti ar pasisavinti milijonai, tos bylos buvo nutrauktos pagrįstai? Pav. skaitant 2010 m. gegužės 26 d.VALSTYBINIO AUDITO ATASKAITA DĖL LIETUVOS NACIONALINIAME OPEROS IR BALETO TEATRE ATLIKTO FINANSINIO(TEISĖTUMO)AUDITO REZULTATŲ, kurioje aprašyta aibė finansinių pažeidimų, tačiau prokurorai nerado jokių pažeidimų? Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre nepagrįstai ir piktnaudžiaujant naudojamos teatro rekonstrukcijai iš valstybės biudžeto ir privatizavimo fondo skirtos biudžeto lėšos – 36 mln. 600 tūkst. litų. Straipsnyje visais paminėtais atvejais milijoninės bylos galėjo būti vilkintos tam, kad po to aistroms aprimus jas būtų galima nutraukti? Gal tokiose bylose, kuriose galimai išplauti ar pasisavinti milijonai, esama pagrindo įtarti, kad įtariamieji, neteisėtai praturtėję ir papildę asmenines pinigines milijonais, gali samdytis geriausius advokatus, kurie padeda sukčiams išsisukti nuo atsakomybės. Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius teisingai teigia, kad šiandien nežinau daugiau dviejų prokurorų, kurie teigiamai vertintų generalinio prokuroro D.Valio Seimui pateiktą Generalinės prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitą. Nuolat kalbuosi su daugeliu prokurorų, jie pasakoja apie vis didėjantį chaosą prokuratūros sistemoje… Pav. kai pateisinti faktą, kai pas prokurorus iš Medininkų bylos dingsta įkalčiai - vaizdo įrašai ir dėl to nėra kaltų?26. Sim sid
(2013-04-02 21:02:23)
(78.62.177.229) Parašė:

Parašė ekspertai triedalus, o avinų banda ir patikėjo. Uždaryti šitą mėšlo krūvą, nes labiausiai kas kenkia Lietuvai ir jos interesams, tai jūs su savo straipsniais kenkėjiškais ir visa ką niekinančiais. Teatrališkos rytų žiurkės...25. Veronika
(2013-03-21 08:50:39)
(217.9.247.77) Parašė:

Baisu Lietuvoj gyventi.Maudomės melo ir netiesos liūne24. tam nedemonizuokit
(2013-03-19 22:17:58)
(62.212.204.59) Parašė:

Žinai vagių šaukly,nekokia ta istorija,jei žmonės prisimins,kad didingų kinigaikščių atminimu prisidengę ,valdžiukai apvogė tautą.23. suvalkas
(2013-03-19 21:32:52)
(77.87.13.251) Parašė:

Kas dalinasi tas jau ginasi, o jei turi kuo ir su kuo dalintis tai jokie puolimai nebaisus.Galioja tik imant milijonus!22. Česlovas
(2013-03-19 19:10:24)
(78.62.164.7) Parašė:

Tarybiniais laikais buvo tokia juoku istaiga kaip kreivu veidrodziu karalyste, o dabar kreivu langu.Gal laikas tuos pajacus perkelti i jiems tinkama vieta sniego gatvej.21. kol prokurorams
(2013-03-19 16:09:43)
(78.60.88.213) Parašė:

nebus keliamos bylos ir jie nebus teisiami, už padarytus nusikaltimus, nieko gero čia nebus. Be to reikia kažką daryti su mirtinai suaugusiais teismais ir prokuratūra ar įstatymiškai juos sujungti jeigu jie taip stipriai suaugo !20. !!!!!!
(2013-03-19 15:47:45)
(84.240.47.123) Parašė:

N E B E G A L I U, MAN BLOGA NUO TO "VSIO ZAKONNO".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras