2024 m. vasario 22 d.

 

Dėl Baltarusijos atominės jėgainės Žmonių partijai viskas klostosi pagal numatytą planą

6
Paskelbta: 2020-10-14 08:44 Autorius: ekspertai.eu
Tautos gudručiu tituluojamas, dievinantis pinigus Žmonių partijos patriarchas, Lietuvos prezidentas Vytautas Landsbergis.


Po mėnesio Baltarusijos atominė elektrinė (BAE) pradės gaminti elektrą, tačiau aiškėja, kad į Lietuvą ir toliau tekės elektra iš Baltarusijos.

„Jei pavyks esamas planas, trys šalys galės pirkti tik rusišką elektrą, o kad ji ne baltarusiška – įrodys kilmės dokumentas. Politikai ir netgi reguliatorius abejoja, ar taip pavyks įgyvendinti „anti-Astravo“ įstatymą. Tačiau Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas turėjo sunkų pasirinkimą – geriausias įmanomas scenarijus, kad trys Baltijos valstybės nefinansuotų Baltarusijos, kiti scenarijai dar prastesni“, - skelbiama nepriklausomo Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partijos portalo publikacijoje „Lietuva priremta prie sienos: Astravo elektros nepirksime, bet vartosime“.

Informuojama, kad spalio 9 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ant stalo rado padėtą tvirtinti naują metodiką, dėl kurios ietys laužytos dvejus metus – tai nulems, kaip bus prekiaujama elektra po BAE gamybos paleidimo lapkričio 7 d.

„Kas būtų toliau? Pagal šį planą, Lietuva su kaimynėmis nebepirks baltarusiškos elektros. Bet elektros prekybos „aikštelė“ iš Lietuvos kelsis į biržą Latvijoje, ir čia elektrą galės laisvai pardavinėti rusiškos elektros pardavėjai. Kad elektra ne iš Astravo, turėtų įrodyti sertifikatas, bet šios sistemos dar nėra – jei ir būtų, neaišku, ar tai patikima. Elektra realiai ir toliau keliaus mažiausio pasipriešinimo keliu – per Baltarusijos sieną į Lietuvą. Nors uždėtas apribojimas kiekiui, jo pakanka, kad importas nemažėtų“, - nurodoma straipsnyje.

Ekspertai.eu primena, kad milžinišką finansinę naudą dėl elektros energijos nepirkimo tiesiogiai iš BAE turės tautiniai tarpininkai – aršiausi šios jėgainės priešininkai – Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija bei jos satelitai.Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva daro viską, kad ši atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose. Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Tiesa, dabar yra visos galimybės, kad Žmonių partija laimės 2020 m. Seimo rinkimus ir tada įgyvendins savo planus sukurti klestinčią Lietuvą.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Kovodama su Baltarusijos atomine Lietuva gina ne tik savo, bet visos Europos Sąjungos gyvybinius interesus

Energetikos ministras Ž. Vaičiūnas mandagiai perspėjo ES institucijas  

Seimas vieningai kirto Baltarusijos atominei – priėmė rezoliuciją dėl elektrinės keliamos grėsmės  

Tris su puse valandos vykusio pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavimas – santrauka per 10 minučių

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

Liberalas ragina pasirašyti peticiją prieš Baltarusijos atominę

Naujasis Sąjūdis nuo pirmos dienos susidūrė su skeptišku požiūriu: tai apsunkina sėkmingos bangos perspektyvas

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Taigi,
(2020-10-15 13:40:17)
(46.251.56.169) Parašė:

Senas pirdila su anuo pasauliu šneka.5. Lietuviai
(2020-10-14 23:04:34)
(84.15.188.172) Parašė:

Musu kariuomene juk gali susprogdinti stulpus prie Baltarusijos. Ir pirkimo problemos neliktu.4. U-2
(2020-10-14 12:40:51)
(185.220.102.251) Parašė:

Nenoriu buti blogu pranasu bet labai panasu, kad visiems fotkes personazams, ju kova pries Baltarusijos atomine jėgaine darniai ir naturaliai pereis y kova uz nuolaidas del lyties ketimo operacijos ir kiekvieno landzberginio prigimtine teise vadintis "vienaragiu".3. tautietis tam 2
(2020-10-14 09:49:51)
(78.58.26.62) Parašė:

tikriausia slankioji oziui is paskos ir lauki kol prades byreti spiros is siknos.geriau papasakok ar labai skanios2. o
(2020-10-14 09:38:10)
(90.142.183.11) Parašė:

balsavau ir balsuosiu uz landsbergi, man visiskai nesvarbu kaip jis ten kraunasi turtus, tai jo asmeninis reikalas, man svarbu lietuva ir laisve, runkeliai to nesupranta deja1. Bleka
(2020-10-14 09:24:19)
(78.58.223.54) Parašė:

Kam lošiat durnių:iki 2025 elektra kap tekejo taip tekes,tik pirksime is Rusijos!Cirkas ,kaip ir Rinkimai.Ekspertai= smirdintis popiergalis!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras