2023 m. kovo 25 d.
 

 

Dėl esminių pažeidimų VAE viešuosiuose pirkimuose kreipsis į Generalinę prokuratūrą

2
Paskelbta: 2013-10-21 08:56 Autorius: Naujienų redaktorius

Dėl galimų esminių teisės aktų pažeidimų įgyvendinant Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto viešuosius pirkimus ir dėl viešo intereso gynimo Seimo laikinoji tyrimo komisija, kuri aiškinasi ankstesnės vyriausybės darbus energetikoje, nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Valstybės kontrolę ir Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT).

Toks sprendimas priimtas penktadienį Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje dėl 2007 metų nacionalinėje energetikos strategijoje suformuluotų siekių įgyvendinimo rezultatų įvertinimo ir situacijos energetikos sektoriuje išsiaiškinimo. Jame „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas pristatė pirkimų valdymo audito 2010–2012 metų ataskaitą.

Komisija, išklausiusi generalinio direktoriaus pranešimą dėl ataskaitos ir „teisinių, konsultacinių ir viešųjų paslaugų“ pirkimo „Visagino atominėje elektrinėje“, nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Valstybės kontrolę ir VPT dėl esminių teisės aktų pažeidimų bei viešo intereso gynimo.

„Uždaroje akcinėje bendrovėje „Lietuvos energija“ 2010–2012 metais negaliojo ir nebuvo laikomasi Viešųjų pirkimų įstatymų nuostatų, o pareigūnai galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi viršydami jiems suteiktus įgaliojimus, net sugebėjo prarasti viešųjų pirkimų dokumentus.

Komisijos narius šokiravo, kad milijonai litų buvo išleisti advokatų kontoroms už teisės aktų pataisų parengimą bei konsultantams už investuotojų identifikavimą ir susitikimų su jais organizavimą“, – sakė komisijos pirmininkas Artūras Skardžius.

2013 metais buvo išleista apie 80 mln. litų.

A. Skardžiaus teigimu, visuose sandoriuose rasta pažeidimų: „Šališkumas, pirkimai nesilaikant viešųjų pirkimų įstatymo, (...) Valstybės kontrolė neatliko audito, matėme ataskaitoje – kažkodėl nematė reikalo ir nematė rizikos“.

„Tai yra buvusių vadovų darbo brokas arba nusikalstama veika. Turės atsakyti prokuratūra“, – pažeidimus viešuosiuose pirkimuose komentavo D. Misiūnas.

„Žinių radijo“, Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

 
Komentarai

 
2. petras
(2013-10-28 10:19:02)
(81.167.27.233) Parašė:

Politine korupcija kol kas nebaudzema klesti ,istatymai tik paprastiems piliecems ...Net baudzemajame kodekse straipsnio nera tokio...Niekas uz issvaistytus milijardus per 23 metus nenese ir nenes atsakomybes...1. balsas
(2013-10-21 16:38:13)
(78.63.73.141) Parašė:

Kai pavogta virs milijardo, kreipkis nesikreipes. . . . . . .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras