2024 m. liepos 25 d.

 

Dėl Teisingumo ministrės Dobrowolskos vengimo pateikti informaciją, „ekspertai.eu“ kreipiasi į teismą

19
Paskelbta: 2022-12-21 12:53 Autorius: ekspertai.eu
Teisingumo ministrė E. Dobrowolska (galvutė pažymėta violetiniu apskritimu).


Lapkričio 24 d. ekspertai.eu kreipėsi į LR Teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, prašydami pateikti informaciją ir atsakyti į klausimus.

„Lietuvos nepriklausoma žiniasklaida skelbia, kad reaguodama į nuteistojo Šnipų tinklo įkūrėjo Algirdo Paleckio veiklą, Vyriausybė pritarė Bausmių vykdymo kodekso pakeitimo projektui.

Mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomas valstybinis transliuotojas informuoja, kad Teisingumo ministerijos „sprendimas inicijuoti pakeitimus kilo reaguojant į tai, kad už šnipinėjimą nuteistas Algirdas Paleckis, net ir būdamas už grotų, skambučiais toliau skleidė Kremliaus propagandą“. Apie tai pranešama publikacijoje „Reaguodama į nuteistojo Paleckio veiklą, Vyriausybė pritarė Bausmių vykdymo kodekso pakeitimo projektui“.

„Siekdamos efektyviau užtikrinti nusikaltimų prevenciją, užkardyti psichiką veikiančių medžiagų perdavimo, telefoninių sukčiavimo atvejų, taip pat stiprindamos kovą su radikalizacija ir ekstremizmu, karo propaganda, daugelis Europos valstybių, pavyzdžiui, Skandinavijos šalys, Estija, Prancūzija ir kitos, yra įtvirtinusios įkalintųjų bendravimo su kitais asmenimis draudimo ar ribojimo galimybes ir atvejus, šiuo keliu žengia ir Lietuva“, - naujienų agentūra ELTA cituoja Teisingumo ministerijos perduota komentarą.

Ekspertai.eu žiniomis, minėtas A. Paleckis iš kalėjimo dešimt kartų yra skambinęs į „PressJazz TV“, visi pasisakymai paviešinti vaizdo įrašų platformose bei interneto portaluose.

Visi minimi A. Paleckio pasisakymai jūsų patogumui chronologine tvarka (nuo naujausio iki seniausio) sudėti į vieną vietą publikacijoje „Šnipų tinklo Lietuvoje įkūrėjas toliau šokdina valstybę – verčia keisti Bausmių vykdymo kodeksą“.

Nėra abejonių, Lietuvos žmonės privalo žinoti, kiek ir kokius konkrečiai priešo naratyvus skleidė A. Paleckis naudodamasis savo teise telefonu skambinti iš kalėjimo, dėl ko Teisingumo ministerija dabar turi tiek daug vargo. Nes pasakyti kad kažkas kursto karą, tačiau nenurodyti, kaip konkrečiai kas kursto karą ar skelbia kitas draudžiamas mintis, tai nieko nepasakyti.

Tad prašome jūsų išsamiai atsakyti į žemiau pateiktus prašymą ir klausimus (vieta atsakymui pažymėta raudonai).

PRAŠYMAS. Prašome jūsų nurodyti sekundžių tikslumu visas vietas vietas ir išskirti konkrečias citatas, kuriose A. Paleckis skleidė karo propagandą, Kremliaus propagandą ar bet kuriuos kitus draudžiamus dalykus Lietuvoje.

Vieta atsakymui:

KLAUSIMAS.Kaip vertinate mokslinį oficialios Rusijos Federacijos valstybės paslapties, prezidentės Dalios Grybauskaitės moksliniame darbe išsakytas tezes apie Lietuvos partizanus (miškinius), esą „ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“, neva dėl tos klasių kovos žuvo tūkstančiai nekaltų Lietuvos žmonių (plačiau su D. Grybauskaitės moksliniu darbu, už kurį 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą, galima susipažinti publikacijoje „D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“).

Vieta atsakymui:

KLAUSIMAS. Ar jau baigtas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo Lietuvai, dėl prezidento Valdo Adamkaus slaptojo kankinimų kalėjimo, vertimo šlifavimas į valstybinę lietuvių kalbą. Kaip žinoma, Lietuvos institucijos minėtą teismo sprendimą į lietuvių kalbą verčia jau penktus metus iš eilės, nors tam, pagal įstatymus, turėjo daugiausia tik 180 dienų. Taip nurodykite, kas, kokiais grafikais dirba prie šio vertimo, kokie asmenys ar įmonės.

Vieta atsakymui:

Laukiame jūsų atsakymų įstatymo nustatytais terminais ir tvarka, bei linkime, kaip sakoma, powodzenia i wielkiego szczęścia w życiu osobistym“, - buvo rašoma ekspertai.eu rašte E. Dobrowolskai.

Lapkričio 29 d. Teisingumo ministerijos Strateginio planavimo ir stebėsenos grupės vadovas, atliekantis Teisingumo ministerijos kanclerio funkcijas Artūras Dembskis atsiuntė atsakymą, kad „Teisingumo ministerija įvardintų aplinkybių nevertina ir negali pateikti atsakymo į menamus klausimus“ (apie tai plačiau ekspertai.eu publikacijoje „Teisingumo ministerija atskleidė, kad A. Paleckio skleidžiama propaganda ir karo kurstymas yra tik menamas“)

Gruodžio 19 d. į ekspertai.eu atstovą Audrių Naką kreipėsi Kauno apskrtities kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos tyrėja Viktorija Vintytė, kuri informavo, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Paleckio padarytų skambučių turinio.

Todėl ekspertai.eu tą pačia gruodžio 19 d. dar kartą kreipėsi į Teisingumo ministrę E. Dobrowolską.

„Gruodžio 19 d. į ekspertai.eu atstovą Audrių Naką kreipėsi Kauno apskrtities kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos tyrėja Viktorija Vintytė, kuri informavo, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Paleckio padarytų skambučių turinio.

Pasak tyrėjos, ji nori apklausti liudytoją A.Naką dėl A. Paleckio skleidžiamos informacijos, kurioje yra karo kurstymas ir karo propaganda.

Kadangi ekspertai.eu ir „PressJazz TV“ yra vienintelės žiniasklaidos priemonės, kurios ištransliavo A. Paleckio pasisakymus, o jūs, E. Dobrowolska, teigiate, kad tuose pasisakymuose yra karo kurstymas ir karo propaganda, tokiu atveju jūs teigiate, kad ekspertai.eu ir „PressJazz TV“ transliuoja pasisakymus, kuriuose yra karo kurstymas ir karo propaganda.

Tai yra netiesa, tai yra šmeižtas, jūsų darbuotojo A. Demskio atsakymas tai patvirtina.

Todėl prašome dar kartą atsakyti į lapkričio 24 d. jums, Teisingumo ministrei pateiktą klausimą.

PRAŠYMAS. Prašome jūsų nurodyti sekundžių tikslumu visas vietas ir išskirti konkrečias citatas, kuriose A. Paleckis skleidė karo propagandą, Kremliaus propagandą ar bet kuriuos kitus draudžiamus dalykus Lietuvoje.

Vieta atsakymui:

„Jums neatsakius į pateiktą klausimą, mes būsime priversti pateikti jums ieškinį teisme, kaip netiesiogiai apkaltinant mus kaip transliuotojus – ekspertai.eu ir „PressJazz TV“ – karo kurstymo, karo propagandos pasisakymais“, buvo rašoma gruodžio 19 d. ekspertai.eu rašte Teisingumo ministrei E. Dobrowolskai.

Gruodžio 20 d. Teisingumo ministerija atsiuntė atsakymą.

„DĖL PRAŠYMO PATEIKTI INFORMACIJĄ IR ATSAKYTI Į KLAUSIMUS

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje gautas Jūsų paklausimas dėl informacijos pateikimo. Įvertinę Jūsų paklausimą, atkreipiame dėmesį, kad Teisingumo ministerija pagal kompetenciją jau nagrinėjo Jūsų paklausimą ir į jį Jums buvo atsakyta Teisingumo ministerijos 2022 m. lapkričio 29 d. raštu Nr. (1.64Mr) 7R-5320.

Įvertinę aukščiau nurodytą aplinkybę ir vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 11 straipsnio 3 dalies 3 punktu, pažymime, kad skundai ir prašymai nenagrinėjami, jeigu paaiškėja, kad dėl to paties klausimo atsakymą yra pateikęs arba sprendimą yra priėmęs viešojo administravimo subjektas, į kurį kreiptasi, arba kitas kompetentingas viešojo administravimo subjektas ir asmuo nepateikia naujų duomenų, leidžiančių abejoti ankstesnio atsakymo pagrįstumu ar ginčyti viešojo administravimo subjekto priimtą sprendimą. Atsižvelgiant į tai, Teisingumo ministerijoje gautas Jūsų paklausimas nebus nagrinėjamas.

Šis atsakymas per vieną mėnesį nuo jo gavimo dienos gali būti skundžiamas Teisingumo ministerijai ar pasirinktinai Lietuvos administracinių ginčų komisijai (Vilniaus g. 27, 01402 Vilnius) arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, 01102 Vilnius) Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka“, - rašoma Teisingumo ministerijos kanclerio Augusto Ručinsko rašte.Remiantis šiuo A. Ručinsko atsakymu-rekomendacija, ekspertai.eu kreipiasi Vilniaus apygardos administracinį teismą, informuodami, kad Teisingumo ministrė E. Dobrowolska vengia atsakyti į ekspertai.eu klausimus ir prašo teismo įpareigoti Teisingumo ministrę E. Dobrowolską atsakyti į pateiktą prašymą – sekundžių tikslumu nurodyti visas vietas ir išskirti konkrečias citatas, kuriose A. Paleckis skleidė karo propagandą, Kremliaus propagandą ar bet kuriuos kitus draudžiamus dalykus Lietuvoje.

P. S.

Gruodžio 21 d. Kauno apskrities kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos tyrėja Viktorija Vintytė su kolega atvyko į „PressJazz TV“ studiją Vilniuje ir apklausė A. Naką. Pastarojo teigimu, apklausa parėjo korektiškai, bandymų kankinti (kaip tai buvo daroma slaptajame prezidento Valdo Adamkaus kankinimų kalėjime) nepastebėjo.

Susiję:

Teisingumo ministerija atskleidė, kad A. Paleckio skleidžiama propaganda ir karo kurstymas yra tik menamas  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
19. JONAS
(2022-12-22 04:19:19)
(90.140.173.143) Parašė:

TEGU JI PATI TEN EINA VISIEM BUS GERIAU18. S
(2022-12-22 02:37:12)
(2a02:8084:46c3:b100:690b:5c38:c583:e18f) Parašė:

Veidrodziai... https://youtu.be/GsbRFdwqPpM17. zinoma
(2022-12-21 22:36:57)
(78.62.207.16) Parašė:

Su malonumu pasiklauseme atlikejo Petrus kuriniu . Patiko Jo skaidrus svelnus balsas. .Koks grazus Pasaulis16. Daina apie draugą
(2022-12-21 20:54:21)
(82.145.208.83) Parašė:

Arja Saijonmaa - Ystävän Laulu -- YouTube: "Esli drug okazalsya vdrug.."15. Vilkų medžioklė
(2022-12-21 20:32:21)
(82.145.212.159) Parašė:

Susijahti - Mika ja Turka Mali - YouTube: "idiot oxota na volkov, idiot oxota!"14. Vieniša armonika
(2022-12-21 20:00:09)
(82.145.210.207) Parašė:

Erkki Junkkarinen - Yksinäinen harmonikka - YouTube13. TSRS hitas
(2022-12-21 19:23:37)
(82.145.211.110) Parašė:

Georg Ots i / ja Petrus Schroderus - Rakastan sinua, elämä - YouTube12. TSRS hitas
(2022-12-21 19:12:47)
(82.145.208.65) Parašė:

Georg Ots i / ja Petrus Schoderus - Rakastan sinua, elämä -- YouTubeParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi