2024 m. balandžio 21 d.

 

Europos Sąjungos šalių ministrai tarėsi, kaip užtikrinti švietimo kokybę

1
Paskelbta: 2013-04-30 10:25 Autorius: Švietimo ir mokslo ministerija

2013 metais balandžio 26-27 dienomis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvavo Europos Tarybos švietimo ir mokslo ministrų 24-oje konferencijoje „Valdysena ir kokybiškas švietimas“. Helsinkyje susirinkę ministrai diskutavo, kaip užtikrinti kokybišką švietimą.

Konferencijoje aptartas socialinių partnerių ir vietos valdžios dalyvavimas švietimo procesuose, švietimo valdysena ir decentralizavimas, mokytojų etika, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų sąsajos, taip pat tėvų, mokytojų ir mokinių dalyvavimas švietimo valdysenoje užtikrinant kokybišką švietimą.

Vizito metu ministras Dainius Pavalkis susitiko su kolegomis iš kitų valstybių, taip pat su Europos Tarybos generaliniu sekretoriumi Thorbjornu Jaglandu ir Europos Komisijos nare, atsakinga už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimo reikalus Androulla Vassiliou. Su EK komisare ministras aptarė Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Ministrų Tarybai ir pakvietė ją atvykti į Vilnių dalyvauti švietimo konferencijose Lietuvos pirmininkavimo metu.

Helsinkyje ministras su kolegomis taip pat lankėsi Yhtenaiskoulu bendrojo lavinimo mokykloje, dalyvavo pamokose. Švietimo specialistai susipažino su praktiniais Suomijos švietimo sistemos aspektais ir aptarė aktualius klausimus, dalijosi patirtimi.

Konferencijoje ministrai priėmė baigiamąją deklaraciją, kurioje atsispindi Europos Tarybos Ministrų Komiteto rekomendacijų dėl švietimo kokybės užtikrinimo pagrindiniai principai ir vertybės. Deklaracijoje pabrėžiama teisė į kokybišką švietimą, orientacija į Europos aukštojo mokslo erdvės standartus, taip pat neformaliojo ugdymo būdu įgytų kvalifikacijų pripažinimas.

www.smm.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Darijus
(2013-04-30 13:16:41)
(194.154.216.90) Parašė:

Švietimo kokybę apsprendžia lempų modernumas. Daugiau reiktų bendradarbiauti su Energetikos ministerija. Juk turime laimės žiburį - AE.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras