2024 m. birželio 16 d.

 

"Fluxus" kolekcijos įsigyjimą globoja Prokuratūra ir STT

Paskelbta: 2010-11-02 10:28 Autorius: ekspertai.eu

FluxusŽiniasklaida skelbia, kad Vilniaus savivaldybė šiemet už skolon įsigytą "Fluxus" meno kolekciją  J.Meko atstovaujamai Mayaos Stendhal galerijai sumokėjo dar 1 mln. litų.2011 metais šiai galerijai pagal suderintą mokėjimų grafiką numatoma pervesti 1,5 mln. litų, o 2012 metais, pervedus per 2,7 mln. litų, skola turėtų būti baigta mokėti.Iš viso už šią kolekcija, įsigytą 2007 metais, turės būti sumokėta 13 mln. litų. Prieš kelis metus savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė, turėjusi ištirti, ar teisėtai buvo įsigyta J. Mačiūno kolekcija.

Komisijos surinkti ir Vilniaus miesto prokuratūrai perduoti faktai, įrodantys akivaizdžius pažeidimus įsigyjant J. Mačiūno kolekciją, jokios įtakos neturėjo. Prokurorams nesukėlė įtarimų nei tai, kad sutartis tarp Jono Meko vizualiųjų menų centro ir Jono Meko buvo pasirašyta įstaigai dar neturint finansavimo ir nesant garantijai, kad finansavimas bus skirtas, nei kiti pateikti procedūriniai pažeidimai.

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. 2009 metų pabaigoje skelbėme pranešimą "Fluxiškas liberalų biznis" su piliečių klausimais dėl šios kolekcijos ir savivaldybės "atsakymais" (visi klausimai, "atsakymai" ir sutartis ČIA). Po savivaldybės "atsakymų" buvo kreiptąsi į STT dėl dar vienos stambaus masto liberalcentristų "kultūrinės" aferos. Tačiau STT pranešė, kad išanalizavus Vilniaus savivaldybės atsakymus ir įsigilinus į pateiktą piliečių informaciją nustatė, jog joje „nepateikta konkrečių duomenų ar faktinių aplinkybių apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, todėl priimti sprendimą (pradėti ar atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą) Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka nėra teisinio pagrindo“.

Ir nors dėl pačiam Guggenheimo muziejui neteisėtai skirtų pinigų Vilniaus apygardos prokuratūroje rugpjūčio 6 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos BK 184 str. 2 d., tačiau pačios "Fluxus" kolekcijos įsigyjimas, pasak Prokuratūros ir STT, yra teisėtas ir visiškai skaidrus. Daugiau apie liberalcentristų projektą "Guggenheimas Fluxus" galima rasti ČIA.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras