2024 m. birželio 20 d.

 

Gynybos žvalgybos ataskaitoje – vėl apie „kibernetines grėsmes“

2
Paskelbta: 2013-06-07 13:25 Autorius: Naujienų redaktorius

Paskelbta pirmoji Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos veiklos ataskaita ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas.

Šių metų sausio 1 dieną įsigaliojus naujajam Žvalgybos įstatymui AOTD, kaip viena iš dviejų Lietuvos žvalgybos institucijų, vykdanti žvalgybą ir kontržvalgybą gynybos srityje, yra įpareigota skelbti neįslaptintą veiklos ataskaitą. Pagal įstatymą informacijos apie žvalgybos institucijas teikimas visuomenei yra vienas iš žvalgybos institucijų kontrolės mechanizmų.

Ataskaitoje – dvi dalys.

Pirmojoje visuomenė trumpai supažindinama su žvalgybos specifika ir 2012 metų veiklos rezultatais.

Antrojoje ataskaitos dalyje pateikiamas grėsmių vertinimas, kuriame apžvelgiamos karinės-politinės tendencijos artimiausioje Lietuvos geopolitinėje aplinkoje, krizių regionai, prie kurių suvaldymo kaip NATO ir ES narė prisideda ir Lietuva, taip pat neva vis didesnę žalą nacionalinio saugumo interesams keliančios kibernetinės ir informacinės grėsmės.

„Ši ataskaita turi ir praktinį tikslą, tai yra kartu su kibernetinių grėsmių vertinimu paskelbti ir šnipinėjimo programos požymiai. Pagal juos įmonių ar įstaigų informacinių technologijų specialistai bei privatūs asmenys galėtų patikrinti savo įstaigos kompiuterių tinklus ir asmeninius kompiuterius“, – teigia ataskaitos rengėjai.

Veiklos ataskaita ir grėsmių vertinimas buvo pristatyti ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. 2IbKRnTe
(2014-02-06 10:04:51)
(155.185.19.3) Parašė:

Smalsumo dėlei pastebėsiu, maloniau dardaamys įrašą, remies, ar informacija dabar išbūrei. remies kitu tirščių life insurance for depression bestlifeinsurpolicy.com life insurance cost žinot nes kavos kad atveju. kitą tiek, žinoma, skaitytojui bent tik būtų galvot, kart iš tokį galima ar vienu šaltinį nurodyk kuo kad kuria health insurance comparehealthinsur.com health insurance programs kad Juokauju heliomeds.com kaip1. qZhnSWqNB4hQ
(2013-08-08 09:40:50)
(88.26.236.99) Parašė:

This is way better than a brick & mortar esmtelishtbna.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras