2024 m. liepos 17 d.

 

Lietuvos mokslininkai nulenkė galvas Seimui – tokio valstybės rūpesčio dar niekada nebuvo

3
Paskelbta: 2023-11-21 14:42 Autorius: ekspertai.eu
Seimo pirmininkė, lyberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.


Seimo priimti Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimai, numatantys mokslo darbuotojų atlyginimų didinimą nuo 2024 m., yra išskirtinė žinia Lietuvos mokslo bendruomenei. Apie tai skelbiama pačio Seimo pranešime visuomenei.

Informuojama, kad šie pozityvūs žingsniai rodo valstybės įsipareigojimą remti aukštąjį mokslą ir mokslinius tyrimus.

Pirma, atlyginimo koeficientų padidinimas sausio ir rugsėjo mėnesiais reiškia, kad mokslo darbuotojai gaus nuosavų pajamų didėjimą. Atskleidžiama, kad tai padidins mokslininkų socialinę bei ekonominę gerovę.

Antra, nauja pareiginė alga, susieta su šalies vidutiniu darbo užmokesčiu, yra protingas žingsnis skatinant socialinį teisingumą.

Trečia, papildomas algos padidėjimas valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose yra svarbus žingsnis siekiant pripažinti skirtingų mokslo sričių svarbą ir sudaryti sąlygas specialistams gilintis į savo sritį.

Ketvirta, darbo užmokesčio augimas, siekiant 30,6 proc. 2024 m., yra įspūdingas rodiklis, kuris tikrai atkreips dėmesį į mokslo srities potencialą ir įtaką šalies ekonomikai.

Galiausiai, siekis padaryti mokslo darbuotojų vidutinį darbo užmokestį sudarantį 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio rodo ambicingą tikslą užtikrinti, kad ši sritis būtų vertinama ir įvertinta tinkamai.

Šie pokyčiai atspindi valstybės įsipareigojimą rūpintis savo mokslininkais ir mokslo bendruomene bei skatina ateities kartas domėtis mokslu. Tai tikrai yra žingsnis į priekį link švietimo ir mokslo plėtros Lietuvoje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Cha
(2023-11-21 20:56:54)
(90.131.60.238) Parašė:

Šachmatininkė išmaudė akademinius darbuotojus.Pasirodo naivuoliai dirba univeruose.2. Argi.gaila?
(2023-11-21 18:25:17)
(78.63.229.96) Parašė:

Juk ne savo duoda!!! Dosni motinele1. tr
(2023-11-21 17:22:58)
(88.118.75.140) Parašė:

Šiais laikais mokslas dirba tik tam kas pinigus moka,kas tame darbe gero yra giria bet kas blogo nutyli,dabar tikėti mokslininkais tai tas pats kas tikėti velnio gerais darbais,mokslininkai skelbė kad ir skiepai išgelbės nuo visko ir sveikam mirti nereiks,aišku dalis mokslininkų yra ir nepraradusių sažinės dėl pinigų ,bet tai mizeris.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras