2024 m. liepos 23 d.

 

Mykolo Kleopo Oginskio metai bus paminėti Rietavo muziejaus parengta paroda

2
Paskelbta: 2015-04-30 10:21 Autorius: ekspertai.eu
M. K. Oginskio gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi istoriškumo suvokimo principus ir idealus.
M. K. Oginskio gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi istoriškumo suvokimo principus ir idealus.

Gegužės 5 d., antradienį, 14 val. Parlamento galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę“, skirta 250-osioms Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metinėms. Parodos rengėjai – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Muziejaus direktorius tikisi, kad „M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta paroda padės ne tik iš naujo atrasti ir pažinti šią asmenybę, bet ir leis giliau suvokti dramatiškus XVIII a. antrosios pusės istorinių lūžių įvykius, kurių metu iš pasaulio žemėlapių buvo ištrintas Abiejų Tautų Respublikos, kartu ir Lietuvos, vardas. Jubiliejinė M. K. Oginskio sukaktis turi pasitarnauti egzistenciniam mūsų visų susivokimui. Liūdniausia, kas gali nutikti, tai patikėti iliuzija, kad mūsų Tėvynės likimu pasirūpins kitos valstybės, kad patriotizmo idėjos paseno ir nebeatitinka šiuolaikinio, modernaus pasaulio elgsenos standartų“.

Pasak parodos rengėjų, M. K. Oginskio (1765–1833) gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi istoriškumo suvokimo principus ir idealus. Sunkiausiais istorijos laikotarpiais juos primindavo nemirtingojo polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ melodija.

2015-uosius Seimas yra paskelbęs M. K. Oginskio metais.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. zd
(2015-05-02 22:25:21)
(78.63.135.179) Parašė:

Lenkams Oginskio polonezas - šventas reikalas. ir kai pasakai kokiam Gorzow Wielkopolski gyventojui, kad Mykolas Kleopas - iš Plungės, tai jiems tik dar vienas įrodymas, kad Lietuva yra Lenkija.1. Andriau,
(2015-05-01 15:09:22)
(88.223.42.240) Parašė:

esi panašus! Kiek pagrimavus, tiktum Kleopo gyvenimą suvaidinti, jei kas filmą kurtų. Ir kad herojus groti moka nereikėtų kadre chimičinti: ve.lt/uploads/img/catalog/1/1341/628/seimo-narys-audrius-nakas-ragina-ukrainos-valdzia-paspartinti-sausio-13-osios-bylos-itariamuju-isdavima-lietuvai.jpgParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras