2024 m. balandžio 23 d.

 

Nausėda su Pociumi pasidžiaugė rinkoje atpigusiomis dujomis ir dėl to mažėjančiais tarifais

2
Paskelbta: 2024-02-14 08:04 Autorius: ekspertai.euGerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda susitiko su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininku Renatu Pociumi.

Susitikime aptarti svarbiausi darbai ir iššūkiai: konkurencijos elektros rinkoje didinimas, efektyvesnis energetinės infrastruktūros panaudojimas, vartotojų interesų ir teisių gynimas.

Prezidentas susitikime pažymėjo, kad valstybė turi mažinti administracinę naštą rinkos dalyviams, didinti reguliuojamų sektorių konkurencingumą ir efektyvumą bei kurti inovacijas skatinantį reguliavimą.

„Siekiant didesnio visuomenės pasitikėjimo valstybe ir jos institucijomis, jos turi rodyti daugiau viešumo ir skaidrumo aiškinant savo sprendimus, skirti daugiau dėmesio vartotojams“, - susitikime pasakė G. Nausėda..

Valstybės lyderis pabrėžė, kad šiuo metu elektros tiekimo rinkoje trūksta konkurencijos, kuri galėtų sudarytų prielaidas ženklesniam kainų mažėjimui.

„Susirūpinimą kelia ir su galios trūkumu elektros tinkle susiję klausimai: ESO tinklas daugelyje vietų yra išnaudotas ir dažnu atveju nauji vartotojai, taip pat norintys tapti gaminančiais vartotojais, prisijungdami turi mokėti ženklias sumas, o po jų besijungiantys – gali prisijungti praktiškai nemokamai“, - informavo G. Nausėda.

Atsakydamas į tai, VERT pirmininkas minėjo, kad artimiausiu metu planuojama peržiūrėti prijungimo kainų nustatymo tvarką ir įkainius, taip pat pabrėžė efektyvaus pajėgumų paskirstymo skatinimo svarbą.

Susitikime taip pat aptartas poreikis stiprinti ir diegti šiuolaikiškus duomenų valdymo ir priežiūros instrumentus efektyvesnei rinkos kontrolei užtikrinti.

Susitikime Prezidentas ir VERT pirmininkas aptarė galimus sprendimo būdus siekiant sumažinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas regionuose, kur jos yra 2-3 kartus didesnes nei didžiuosiuose miestuose.

Taip pat aptarta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonių jungimosi galimybė, kuri galėtų ženkliai sumažinti šių paslaugų kainas regionuose.

Susitikime pasidžiaugta rinkoje atpigusiomis dujomis ir nuo balandžio ženkliai mažėjančiais jų tarifais gyventojams.

„Šalies vadovas paragino ir toliau aktyviai siekti visų vartotojų interesų užtikrinimo bei prisidėti prie spartesnės energetikos sektoriaus transformacijos“, - skelbia Prezidentūra.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Dzūkija
(2024-02-14 22:28:46)
(78.58.118.105) Parašė:

... jie bent suprato, ko jie čia prikalbėjo ...1. Lora
(2024-02-14 10:35:30)
(78.58.59.215) Parašė:

Priežasčių džiaugsmui yra daugiau: nebeliks sukčių https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/31592-atvykusiuosius-i-teorijos-egzamina-regitra-tikrins-metalo-detektoriais Taip pat plėš nuo galvos kepures ir akinius nuo nosies - ar nėra filmavimo kamerų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras