2024 m. liepos 17 d.

 

Privatus sektorius yra vis labiau išnaudojamas biurokratų gerovei užtikrinti

3
Paskelbta: 2023-06-02 10:48 Autorius: Tadas Pikčiūnas
Asociatyvi biurokrato nuotrauka.


Valstybės išlaidos nuolatos didėja. Ar pastebėjote, jog nei vienas valstybės biurokratas nekalba apie valstybės išlaidų mažinimą? Tik mokesčių kėlimas arba pinigų emisija (spausdinimas). O galbūt reikėtų kam nors pasiūlyti taupyti? Pavyzdžiui, sumažinti valstybės tarnautojų ordas? Pradžiai užtektų, jei paliktume kas trečią savo darbo vietoje. Ar ne puiki kova su infliacija būtų?

JAV valstybės išlaidos sudaro 37 proc., Prancūzijos – 58,1 proc., Vokietijos – 49,7 proc. Švedijos 49,1 proc. ES vidurkis – 49,8 proc. nuo BVP! Todėl BVP „augimas“ dažnai tėra – valstybės pirkimų pasekmė, o ne privataus sektoriaus darbo rezultatas.

Visose vakarų civilizacijos šalyse pastebima ta pati tendencija – kelių valdančių partijų kova dėl biudžeto paskirstymo, valdininkų armijos augimas, didėjančios skolos, valiutos nuvertėjimas.

Privatus sektorius yra vis labiau išnaudojamas viešojo sektoriaus – biurokratų gerovei užtikrinti. Piliečių pensijos nuvertėja dėl didelių infliacijos augimo tempų, kai tuo tarpu valstybės tarnautojai, juk niekada nepamiršta pasididinti savo atlyginimų.

Regis, centrinių bankų restrikcinė monetarinė politika taip pat nebeveikia. Bazinių palūkanų normų kėlimas, (M2) pinigų kiekio mažinimas nebepadeda mažinti infliacijos augimo tempų (2023 m. balandžio mėn.VKI (vartotojų kainų indeksas) JAV siekė 5 proc., JK – 8,7 proc. – abejose šalyse infliacijos augimo tempai viršyjo lūkesčius).

Anksčiau žaliavas tiekdavo Rusijos Federacija, o gamindavo – Kinija. Vakarų Europa ir JAV rinkosi paslaugų, finansų sferas vietoje gavybos ir taršios pramonės... Ir kur mus tai nuvedė?

Vos tik bus prarasta valiutų perkamoji galia: euro, JAV dolerio, svaro sterlingų, Japonijos jenos – nebus jokių galimybių suvaldyti infliaciją. Būtent tuo metu, dauguma žmonių suvoks – kainos nedidėja, tiesiog, valiutos perkamoji galia mažėja.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. yell...Z.O.V.marine
(2023-06-03 02:58:49)
(2001:67c:2628:647:5::245) Parašė:

autorius baisus utopistas :)) - susapnavo sapną, kad biurokratija pradėtų pati save naikinti :))) :- greičiau saulė pavargs šviesti, nei tinginių, biezdarių ir veltėdžių armija galbūt per stebuklą bus išvaikyta ..., - eilinis pilietis-veršis net nesuvokia, o ir nelabai stengiasi, koks baisus mokesčių prašikinėjimas vyksta valdiškose kontorose, pradedant išpūstais etatais, ir baigiant visokiais debiliškiausiais visokio "turto" ir "paslaugų", pirkimais, nesibaigiančiais "remontais" ir "reformomis", "kvalifikacijų" kėlimais, "skaitmenizacijom" ir kitokiom masturbacijom ..., - kurią valdišką kontorą bepaimtum - ar tai būtų litsovietas, ar kokia savicenzūradybė, ar elementari švietimo bei medicinos įstaiga...,- o apie policiją bei "armiją" išvis net keiksmažodžių trūksta ..., - vien tų "paliegėlių" paankstintas pensijas prisiminus, vemti verčia nuo "statutinių" dvasinės ubagystės ir žlobizmo..., --- ,žo,pelkių pelkė su šimtamečio dumblo krantais...2. Vadakste
(2023-06-02 15:19:15)
(78.62.55.176) Parašė:

Jaunimeliui reikia iskabinti koses , ismokti gyventi , dirbti ir nesurupinti kaip prastumti seime istatymus del narkotiku ir visokio kitokio slamsto. Atskirti kas yra geris , o kas yra blogis. Turi pasisemt patirties is savo seneliu , tevu zinoma jeigu , tik dirbo ir gyveno saziningai.Pamastyt, kad karas yra blogis , o ne geris , o be to sukirsintos dvi slavu tautos , todel kas remia kara Ukrainoje tiems turetu buti geda. Karai zmonijai yra blogis. Stop karui , ar ne taip jaunime?.1. Pensinike į užtarnauta....
(2023-06-02 14:18:12)
(78.58.225.231) Parašė:

Šaikoms privalo vadovauti jaunymas.Praktika rodo kad vadovais tape senuoles,senuoliai atneša skurda ir nelaimes.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras