2024 m. balandžio 19 d.

 

Prokuroras: „Visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“

2
Paskelbta: 2013-05-08 15:14 Autorius: Naujienų redaktorius
Prokuroras Irmantas Mikelionis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Prokuroras Irmantas Mikelionis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Viešajai įstaigai „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) skirtos lėšos panaudotos pagal paskirtį, o visi darbai, už kuriuos sumokėta, atlikti, sakė Generalinės prokuratūros prokuroras.

Jis pabrėžė, kad prokurorai nevertino VEKS programos racionalumo, efektyvumo, projektų meninio lygio.

Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis sakė, kad ikiteisminį tyrimą dėl VEKS veiklos atliko geriausi pareigūnai, jie padarė milžinišką darbą, bet nerasta veikų, kurios užtrauktų baudžiamąją atsakomybę.

„Nustatyti tam tikri finansinės ūkinės veiklos pažeidimai, bet baudžiamosios atsakomybės jie neužtraukia. Visos lėšos naudotos išimtinai pagal paskirtį. Nebuvo nustatyta, jog pinigai būtų mokami ne už atliktus darbus, nenustatyta, kad sudarydami sutartis pareigūnai būtų piktnaudžiavę tarnybine padėtimi, turėjo korupcinių tikslų, motyvų“, – teigė prokuroras.

Anot jo, taip pat nenustatyta, kad padaryta materialinė žala valstybei ar valstybinėms institucijoms.

„Suprantu, kad visuomenės narius jaudino, ar už projektus nebuvo permokama. Prokurorams į tą klausimą sudėtinga atsakyti, nes šiuo atveju projektai vertintini meniniu požiūriu“, – teigė I. Mikelionis.

Jis priminė, kad jau yra suėjęs senaties terminas dėl padarytų pažeidimų.

Kalbėdamas apie šiuo metu neveikiantį interneto portalą www.lietuva.gyvai.eu, Generalinės prokuroras atstovas teigė, kad šiuo atveju galioja sutartiniai civiliniai santykiai.

„Pagal sutartį darbai buvo atlikti, priduoti, sutarties vykdymą kontroliavo Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė. Jie, matydami, kad sutartis įvykdyta nevisiškai ar netinkamai, galėjo inicijuoti procesą, jog kita šalis įvykdytų sutartį. Didesnių pretenzijų už sukurtą produktą nebuvo pareikšta“, – sakė I. Mikelionis.

Kita vertus, prokuroras pripažino, kad galima kelti abejones, ar VEKS lėšos naudotos racionaliai, bet tai nėra prokuratūros kompetencija.

„Esame gavę išvadas, kad VEKS projektas tam tikrais atvejais vykdytas neracionaliai, tam tikrais atvejais – neefektyviai, bet tai mums vertinti kaip įrodymą baudžiamojo proceso metu būna gana keblu“, – tvirtino jis.

Pareigūnas pabrėžė, kad nei prokuroras, nei ikiteisminį tyrimą atlikę policininkai negali įvertinti projektų meninės vertės. Tai tvirtinant VEKS programą padarė Lietuvos menininkai, teigė jis.

„Net iškelčiau kitą klausimą, ar galime vertinti, ar tas projektas „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ yra ekonomiškai naudingas, ar pagrįstas? Manau, jeigu projektas nebūtų išvis vykdomas, sutaupytume gana daug lėšų. Kalbėti apie ekonomiškumą, kalbant apie kultūrą, lėšos skiriamos kultūrai, meno objektams, ar jos yra ekonomiškos? Tai visai kitos kategorijos, ir tikrai prokuroras į tokius klausimus atsakyti negali“, – kalbėjo I. Mikelionis.

„Tyrimo metu susidūrėme su be galo didele problema - kiek vertas meno projektas, kiek už meno projektą galime mokėti. (...) Bjork koncertas, 700 ar 800 tūkstančių litų išleista. Kas gali pasakyti, kiek jis iš tiesų vertas?“ – svarstė pareigūnas.

Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė suabejojo VEKS bylos tyrėjų kompetencija. Anot jos, susidaro įspūdis, kad kartais sąmoningai tyrimai sužlugdomi.

Jos kolega Jurgis Razma teigė, kad prie likusių VEKS skulptūrų dabar būtų galima pakabinti lenteles, jog tai paminklai korupcijai.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. petras
(2013-05-12 18:02:22)
(81.167.27.233) Parašė:

23 metus viesieji pirkimai apie 9 milijardus irgi viskas skaidru...1. Šiaurys
(2013-05-09 16:22:48)
(86.100.84.79) Parašė:

Velniai žino, normaliai dirbantis žmogus, jei mato, kad su užduotimi nesusidoros, kreipiasi į darbdavį ir, paprastai, parenkami arba tinkami specialistai pagalbininkai, arba išvis darbas perduodamas kitam asmeniui (na, gal ir kris markė, bet darbas bus padarytas). O prokurorai, pasirodo, gali nuaimanuoti, kad nesupranta meno arba Bjork koncerto vertės, tačiau nuo pavesto darbo nenusišalina ir išdidžiai praneša pasauliui: VISKAS ČIA OK, APRIMKIT NESUSIPRATĖLIAI. O po to duria skylutę švarko atlape eiliniam medaliui ar kitokiam cedeliui prisukti. Išvada: valio prokuratūrai ir tris kartus įprastai - ura, ura, ura.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras