2024 m. liepos 15 d.

 

Rukloje prisiekė dar 52 kariai

1
Paskelbta: 2016-08-12 14:54 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 12 dieną Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje Rukloje Lietuvos Respublikai prisiekė dar 52 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Jaunuoliai į kariuomenę atvyko iš Klaipėdos apskrities.

Iškilmingoje priesaikos ceremonijoje dalyvavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis, Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė, karių artimieji ir kiti svečiai.

Visų prisiekiančiųjų karių vardu garbė skaityti priesaikos tekstą ir teisė pagerbti dalinio kovinę vėliavą suteikta j. eiliniui Eimantui Mendeliui, į Lietuvos kariuomenę atvykusiam iš Klaipėdos. Pasak j. eil. E. Mendelio, skaityti priesaikos tekstą prieš visą rikiuotė yra didžiulė garbė ir atsakomybė. Tarnybai Lietuvos kariuomenėje Eimantą paskatino dėmesys kariuomenės disciplinai, fiziniam pasirengimui ir pareiga tarnauti Tėvynei. Likusiems draugams civiliniame gyvenime Eimantas linki nebijoti karinės tarnybos, nes čia galima įgyti daug gyvenimiškos patirties, kokios  kitur neįgytum.

Kariai, Mokomajame pulke baigę 8 savaičių trukmės Bazinį kario kursą, likusį  devynių mėnesių tarnybos laiką tarnaus Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose. Pagrindinė Mokomojo pulko užduotis – vykdyti bazinį kario kursą, kurio metu būtų parengti kariai, gebantys atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, būtų ugdomos karių savybės ir vertybės ir suteikta teorinių žinių bei praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Antanas
(2016-08-13 13:07:28)
(86.38.204.10) Parašė:

Ir vėl 51 kariui prieš kovinę vėliavą- priklaupus ant dešiniojo kelienio, vėliavą pabučiuojant, prieš pulko vadą, dvasinį vadovą-kapelioną, tėvus ir svečius, iš straipsnio supratau, kad tokia garbė tik kaip eiliniui Eimantui buvo suteikta. Kodėl tai nebuvo suteikta kitiems 51 kariui? Jei straipsnio nesupratau, kad taip rašoma, labai atsiprašau. Nejaugi taip vyksta? Šito Lietuvos kariuomenėje nebuvo. Netgi partizanai, žiauriomis sąlygomis persekiojant NKVD,( šitą tai manau gerai žino iš tėvų pasakojimų ir ginkluotųjų pajėgų vadė Prezidentė ) eidavo pas dvasios vadovą - kunigą ir naktį užsidegus tik žvakę, kad galėtų tiksliai perskaityti priesaikos žodžius, prisiekdavo tarnauti Lietuvai. Štai kur buvo kario ir karininko priesaikos vertė išsilaikyti, neišduoti priesaikos iki paskutinio partizano karininko.Gaila dvasinio stovio kariuomenėje ir vadų manau neturinčių moralinės atsakomybės ugdant jauną kariuomenę.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras