2024 m. birželio 20 d.

 

STT informavo: jei nusikaltimus vykdė prokuratūra, nieko padaryti negalima

14
Paskelbta: 2021-02-09 09:19 Autorius: ekspertai.eu
Rūta Kaziliūnaitė (kairėje), moters galva taip pat pažymėta violetiniu apskritimu. Nuotr. prezidentas.lt


Sausio 4 d. ekspertai.eu kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) direktoriaus pavaduotoją, Korupcijos prevencijos valdybos viršininkę Rūtą Kaziliūnaitę dėl Generalinės prokuratūros dangstomo nusikaltimo.

„Mažiausiai iki 2020 m. gruodžio 31 d. turėjo veikti pats garsiausias Lietuvos interneto portalas lietuva.gyvai.eu. Portalas Lietuvą turėjo garsinti septyniomis kalbomis.

VEKS informacija, kuri buvo skelbiama jau kitame dabar nebeveikiančiame VEKS portale culturelive.lt.


Deja, portalas iš viso neegzistavo, nors mokesčių mokėtojų pinigai už neatliktą darbą buvo sumokėti avansu“, - buvo informuota R. Kaziliūnaitė.

Kadangi produkto nebuvo ir nėra, buvo prašoma STT labai paprasto dalyko – padėti mokesčių mokėtojams susigrąžinti visus sukčių pasisavintus pinigus į valstybės biudžetą.

„Visa reikalingą informaciją ir dokumentus pateikti jums galime kada tik pageidausite“, - buvo rašoma rašte R. Kaziliūnaitei bei atkreipiamas moters dėmesys, kad laukiamas neformalus jos atsakymas

Moteris taip pat buvo informuota, kad mielai iš jos būtų paimtas interviu ir ji kviečiama nusifilmuoti antikorupcines problemas nagrinėjančioje laidoje.

„Tačiau svarbiausia – pasisavinti pinigai turi būti sugrąžinti į biudžetą. Jūsų kova su korupcija įkvepia visus mokesčių mokėtojus“, - tokiais žodžiais buvo baigiamas raštas R. Kaziliūnaitei, atsakingai už STT vykdomas korupcijos prevencijos ir analitinės antikorupcinės žvalgybos veiklos kryptis.

Po gero mėnesio, vasario 8 d. ekspertai.eu sulaukė STT laiško.

„Nėra pagrindo priimti sprendimą (pradėti ar atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą), todėl Jūsų pranešimo nagrinėjimas baigtas“, - rašoma STT laiške, kurį pasirašė STT darbuotojas Mikas Bukauskas (su visu laišku galima susipažinti ČIA).

Vyras taip pat paaiškino, kodėl nieko padaryti STT negali.

„Lietuvos Respublikos teisės aktai nesuteikia teisės STT revizuoti prokurorų ar ikiteisminio tyrimo pareigūnų priimtų proceso sprendimų bei vertinti jų proceso veiksmų teisėtumo ir pagrįstumo“, - atskleidė M. Bukauskas.

Su pačia R. Kaziliūnaite susisiekti nepavyko, nes kolegos atsisakė duoti darbinį mobilų jos telefoną, paaiškinę, kad tokiam veiksmui neturi R. Kaziliūnaitės leidimo.

Susisiekus su M. Bukausku ir pakvietus jį tiesioginiame eteryje plačiau papasakoti apie priimtą STT sprendimą, pastarasis nurodė visa tai suderinti su Komunikacijos skyriaus viršininke Renata Kebliene.

Susisiekus su R. Kebliene, pastaroji informavo, jog ji nusprendė neleisti tiesioginėje laidoje dalyvauti STT atstovams tiesioginėje „PressJazz TV“ laidoje ir papaskoti, kokiais pasiekimais džiaugiasi ar kokie rūpesčiai slegia su korupcija nuo ryto iki vakaro kovojantį STT kolektyvą.

Plačiau apie tai vasario 9 d. „PressJazz TV“ laidoje „2K+“ – žiūrėti galima čia

Visus „PressJazz TV“ laidos „2K+“ įrašus rasite ČIA.

Susiję:

Nusikalstamo pasaulio užsakymus uoliai vykdanti Generalinė prokuratūra toliau demonstruoja aukštąjį pilotažą 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. Dumblas
(2021-12-23 17:21:21)
(46.249.171.50) Parašė:

Ar imanoma nama pasistatyti Vilniuje ,ar salia Vilniaus is atlyginimo?Sakyciau cia ir yra atsakymas i visus klausymus.Ten gyvena ir tie ir anie.13. Slykstu it tiek
(2021-03-12 18:42:42)
(188.123.231.90) Parašė:

Rūta Kaziliūnaitė , - tai Grybauskaitės “drauges” ir kambariokės Briuselyje Rimos Kaziliūnienės dukra. Pati Rima Kaziliūnienė nuo Grybauskaitės gavo Lietuvos banke valdybos pirmininko Vasiliausko patarėjos postą , net nebūdama bankininke, o dukra Rūta Kaziliūnaitė per kelis metus nuo studentės padare svaiginama karjera iki STT viršininko pavaduotojos! Taigi, nieko stebėtino - nepotizmas ir politine korupcija klesti! Tiesiog ant akių!12. .
(2021-02-10 16:10:32)
(83.176.236.181) Parašė:

Manau, kad čia susitarimo reikalas: STT neseka prokurorų, o prokurorai neseka STT.11. Ceslovas
(2021-02-09 19:37:07)
(78.63.127.120) Parašė:

Tai kaip dabar yra su Konstitucija? Visi pries istsatyma lygus, vadinasi yra ir neligiu, kuriems istatymas yra kilimelio prie duru vietoje ir tai tie nelygus yra teisinguma "priziurintys dievai", o teisingus istatymus priimantis seimas uzsiima cenzūraastiniais istatymais.10. Nelaime
(2021-02-09 17:50:37)
(107.77.173.3) Parašė:

Measkes nesioti bunant pagrindiniam Tautos Vadui priversti zemintis gali pamiseliai,tik nusikalteliams! Tas pamiseliu abdaras rodo,ka lieps,ta darys!9. SS
(2021-02-09 17:23:47)
(78.63.162.242) Parašė:

Tai kažkas juk ir prokurorų veiksmus (neveikimą) turi prižiūrėti. Ar jie tik patys save gali tikrinti? Tai tada sena taisyklė: varnas varnui akies nekerta. Tai viena iš priežasčių kodėl Lietuvoje kas ką nori tą ir daro. Už vištą ar bulvių kibirą, ar šokoladą iš parduotuvės tai BB garantuota.8. Gintas
(2021-02-09 13:09:02)
(77.18.58.28) Parašė:

Jeigu, kažkam atrodo, kad papuasijos politikai ar kitos valstybinės struktūros dirba žmogui arba ateina, kad žmonių gyvenimas būtų geresnis, reiktų dar kartą pagalvoti.7. kas ji?
(2021-02-09 11:52:48)
(85.206.2.35) Parašė:

nieko sau tarnyba. tai kam tokie reikalingi jei mato kad pinigai nusvilpti o jie net sprendimo primti negali pradeti ar nepradeti tyrimo? kaziliunaite gal statytine banditeliu?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras