2023 m. gegužės 29 d.

 

Sulaukei 40 metų – darbą rasti bus sunku

3
Paskelbta: 2014-07-04 06:25 Autorius: CV MARKET pranešimas spaudai

Lietuviai baiminasi, kad sulaukus 40-ies metų ar peržengus šią amžiaus ribą darbą surasti tampa sudėtinga net ir išsilavinusiems bei patyrusiems specialistams. Tokia tendencija išryškėjo suskaičiavus specialistų paieškos portalo cvmarket.lt vykdytos apklausos duomenis. Respondentų buvo teiraujamasi, ar jie mano, kad 40-mečiam specialistui netekus darbo kitą susirasti būtų sudėtinga.

Daugiau nei pusė apklaustųjų (51 proc.) pritarė tokiam teiginiui, o antra pagal gausumą respondentų grupė (31 proc.) nurodė, jog viskas priklauso nuo ieškomam darbui keliamų lūkesčių. Ir tik 18 proc. apklausos dalyvių buvo įsitikinę, kad amžius nebūtų kliūtis trukdanti susirasti naują darbo vietą.

Pasak apklausą inicijavusio cvmarket.lt portalo atstovės Raimondos Tatarelytės, tokius rezultatus lemia kelios skirtingos priežastys, o bene svarbiausia – konkurencija.

„Lietuvoje yra daug gabaus, išsilavinusio jaunimo, kuris nori įrodyti savo vertę ir galimybes, todėl dažniau sutinka dirbti už mažesnį atlygį. Tuo tarpu vyresniems specialistams finansinė pusė yra aktualesnė, nes jie, tikėtina, turi šeimą, kurios poreikius turi tenkinti, o gal net ir finansinių įsipareigojimų. O juk darbdaviai retai pro pirštus žiūri į tai, kokio dydžio atlyginimo tikisi potencialus kandidatas ir dažnai renkasi pigesnį variantą, nors vėliau į jauną ir nepatyrusį žmogų reikia investuoti papildomai, jį ugdyti“, – aiškino R. Tatarelytė.

Įmonių požiūrį į 40-mečius bei vyresnius specialistus atskleidžia ir cvmarket.lt sistemoje sukaupti duomenys. Ten įmonės gali įvertinti kandidatus, prie kiekvieno iš jų pažymėdamos: jis tinkamas, jis svarstytinas arba apskritai netinkamas. Tokio grupavimo rezultatai rodo, kad kaip tinkamą vyresnį nei 36 m. amžiaus kandidatą įmonės pažymi 2-3 kartus rečiau nei jaunesnį. O kaip netinkamą – 37 proc. dažniau, nei 19-35 m. kandidatą.

Tai, jog vyresni nei 40-ies metų sulaukę žmonės patiria sunkumų ieškodami darbo, rodo ir Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjos Jūratės Baublienės pateikti duomenys.

„Kas mėnesį skaičiuojame tik tai, kiek Darbo biržoje yra registruotų jaunesnių nei 25 m. ir vyresnių nei 50 m. asmenų. Liepos 1 d. duomenimis, jaunimo dalis, palyginti su 2013 m., sumažėjo ir sudaro 8 proc., o vyresnių nei 50 m. – išaugo iki 37 proc.“, – teigė Jūratė Baublienė.

Tuo tarpu nepriklausomas psichologas ir vadybos konsultantas Lauras Balaiša tikina, kad į tokią situaciją žvelgti galima ir iš kiek kitos pozicijos.

„Kai kuriais atvejais vyresnis amžius yra privalumas, o ne trūkumas. Tai ypač išryškėja tarp siauros specializacijos profesionalų, kai darbdaviui reikia ne energijos, o įgūdžių ir žinių. Be to, vyresnius darbuotojus galima vertinti kaip lojalesnius, kurie savo nuomonės nekeičia dažnai“, – sakė ekspertas.

2014 m. balandžio mėn. duomenimis, Lietuvoje bendras nedarbo lygis siekė 11,2 proc. Tai yra antras rezultatas tarp Baltijos šalių. Mažiausiai bedarbių – Estijoje (7,7 proc.).

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
3. sventa tiesa
(2014-07-11 09:59:18)
(89.249.81.214) Parašė:

Šventa tiesa, kad ieško jaunesnių, nes jie pigesni, nors jiems ir kompetencijos, ir patirties, ir žinių-visko iš eilės trūksta. Man kartą taip pasakė: tu mums labai tinki, bet mes už tokią sumą du studentus paimsim. Gal jie padarys blogiau, bet tikėtina - daugiau. Taigi, jiems ne kokybės, o kiekybės reikia, nors paskui patys tuos žalius keikia, kad blogai padarė, nieko nesugeba, o reziume (čia jau kitam darbe) sako: gal tu gali padaryt tą ar aną, nes tie geltonsnapiai nesugeba? Tik už papildomą darbą mokėt vistiek nesiruošia...2. bedarbyste yra gerai
(2014-07-04 14:42:30)
(79.217.30.16) Parašė:

mokykimes ir toliau nedirbti...Sunki pamoka ir pats mokslas sunkus, bet susivokus visai nesunku.... jei per ta laika sugebejai isisavinti sios pamokos pagrindus , gali lb greitai gauti darbą , kuris vadinasi p o l i t i k a. O siame darbe iki mirties....be jokiu komentaru ir jokiu atsiskaitymu prieš ką nors:)1. Netikėkite
(2014-07-04 09:33:59)
(188.69.215.122) Parašė:

Negalima tikėti statistikos duomenimis,nes tai falsifikacija. Nedarbas mažėja dirbtinai,išbraukiant iš bedarbių sąrašų. Jeigu sugrįžtų milijonas emigravusių-nedarbas viršytų 40 procentų. Tai ekonomikos gerėjimas? Na o penkiasdešimtmečių ir vyresnių nepriima niekas į darbą,nes tokio amžiaus žmonės jau būna "nuvaryti arkliai",nebeturi sveikatos, dažnai serga. O jeigu ir priima, taipagaltrumpalaikę darbo sutartį,kad ligos metu galėtų lengvai atleisti iš darbo. taip yra liberalizuoti darbo santykiai,kad susirgus,jokio gydymo negautum,nes nutrūksta privalomas sveikatos draudimas. Durnių laive ir kapitonas-durnius.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras