2023 m. gruodžio 5 d.

 

Ukrainos žmonių gerovė Lietuvoje – Nausėdienės prerogatyva

3
Paskelbta: 2023-09-12 05:12 Autorius: ekspertai.eu

Prezidentūra pranešė, kad pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė susitiko su programos „Kurk Lietuvai“ dalyvėmis iš Ukrainos, kurios pristatė ukrainiečių, gyvenančių Lietuvoje, poreikių tyrimų rezultatus.

Atlikti juos „Kurk Lietuvai“ atstovėms Viktorijai Didenko, Katerynai Latyš ir Ksenijai Jerofejevai padėjo Ukrainos centro bei Vytauto Didžiojo universiteto komandos.

„Nuoširdžiai dėkoju žmonėms, atlikusiems tyrimus, kurių rezultatai bus nukreipti į Lietuvoje gyvenančių Ukrainos žmonių gerovės kūrimą. Konkrečiais duomenimis grįstas Ukrainos centro veiklos planavimas ir vykdymas sukurs sąlygas tolesnei sėkmingai veiklai, prisidės prie kokybiškesnių paslaugų teikimo ukrainiečiams. Suteiktos žinios pasitarnaus ne tik Lietuvoje esančioms jų bendruomenėms, bet ir pravers grįžus į Ukrainą“, - pasakė D. Nausėdienė.

Atliekant tyrimus nustatyta, kad šiuo metu ukrainiečiai labiausiai domisi galimybėmis mokytis kalbų. Anglų ir lietuvių kalbų mokymasis buvo įvardytas kaip vienas pagrindinių.

„Ukrainos centro unikalumas glaudžiai susijęs su aplinka, kurioje centras įsikūręs, – Vytauto Didžiojo universitete. Užsienio šalių atvejų analizė parodė, kad tik keliose valstybėse turime panašių bendradarbiavimo pavyzdžių. Mūsų koncepcija paremta holistiniu požiūriu ir koncentruojasi į visokeriopos pagalbos teikimą ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje. Ukrainos centre susijungia akademinė bendruomenė, nevyriausybinis, viešasis ir privatūs sektoriai – tai mūsų stiprybė ir išskirtinumas“, - atskleidė D. Nausėdienė.

Pirmosios valstybės ponios teigimu, projektų metu užsimezgęs Ukrainos centro bendradarbiavimas su Europos kultūros institutais ir ukrainiečių bendruomenėmis Lietuvos regionuose ir toliau leis plėstis tarpusavio supratimui per organizuojamus pažintinius renginius, bendrus projektus centre bei užtikrins centro veiklos tvarumą ir tęstinumą.

„Tikiuosi, kad visi įgyvendinami projektai taps puikiu bendradarbiavimo pavyzdžiu ir prisidės prie mūsų Ukrainos centro strateginio tikslo įgyvendinimo – paramos Ukrainai integracijos kelyje į Europos Sąjungą“, - nnurodė D. Nausėdienė.

Tyrimų pristatyme bei vėliau vykusioje diskusijoje taip pat dalyvavo VDU rektorius profesorius Juozas Augutis, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Carmenobinson
(2023-09-13 00:50:53)
(119.73.116.124) Parašė:

Finalement, j’ai fait 145 $/h. Il est temps de passer à l’action et vous pouvez également le rejoindre. C’est un moyen simple, dévoué et facile de devenir riche. Dans trois semaines, vous souhaiterez avoir commencé aujourd’hui. Essayez-le simplement sur le site d’accompagnement. BONNE CHANCE…. https://earncash82.blogspot.com/2. Petras
(2023-09-12 14:05:30)
(88.223.53.29) Parašė:

Svarbiausia,išmokti gerai, kvapiai persti. Kovidas jau čia pat su "dulkėmis" Armijoje perdimas labai pravers ir priešui gąsdinti.1. Romas/Dzukas
(2023-09-12 08:58:59)
(198.16.66.139) Parašė:

Reikia manyt, kad hoholu pabegeliai tampa begliais ir visiskai nesiruosia i Ukraina, uz kuria neva kovoja.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras