Dar 1997 metų vasario 5 dieną „The New York Times“ puslapiuose amerikiečių diplomatas ir istorikas Džordžas Kenanas (George Kennan) pranašiškai įspėjo apie NATO plėtros politikos pavojų.
„NATO plėtra bus didžiausia Amerikos politikos klaida per visą laikotarpį po Šaltojo karo pabaigos... Galima laukti, kad tokia plėtra sustiprins nacionalistines, antivakarietiškas ir militaristines tendencijas Rusijos viešojoje nuomonėje; neigiamai paveiks demokratijos vystymąsi Rusijoje, prikels Šaltojo karo atmosferą santykiuose tarp Rytų ir Vakarų ir pastūmės Rusijos užsienio politiką tokiomis kryptimis, kurios mums labai nepatiks.“
Dabartiniai įvykiai yra šios lemtingos klaidos padarinys.
Šių dienų Rusija yra pajėgi padaryti tam galą, ir raudonąją liniją prezidentas Putinas nubrėžė Ukrainoje.
Jis absoliučiai aiškiai leido suprasti, kad neleis Kijevui įstoti į NATO. Tam, kad taikiai išspręsti šį klausimą, jis pasiūlė prezidentui Džo Baidenui (Joe Biden) suteikti Rusijai Ukrainos neprisijungimo prie karinio aljanso garantijas. Bet NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas atmetė šią idėją ir patvirtino aljanso teisę kviesti prisijungti naujas šalis. Jeigu situacija nepasikeis, Maskva neturės kitos išeities, kaip tik įsiveržti į Ukrainą.
Maskvai toks įsiveržimas nėra susietas su ypatingomis rizikomis nei karine, nei politine, nei ekonomine prasme.
Karine prasme prezidentas Baidenas jau pastūmė Ukrainą po traukiniu pareikšdamas, kad karinio NATO įsikišimo nebus.
Politine prasme bus daug triukšmo ir pasmerkimų, bet esminių sukrėtimų nebus. Tai jau matėme po Krymo aneksijos.
Ekonomine prasme reikia suprasti, kad Ukrainos situaciją Maskva traktuoja kaip pirmaeilę geopolitinę problemą. Todėl Maskvos ryžtas nesumažės net tuo atveju, jei sankcijos dar galios ateinančius šimtą metų.
Kol Amerika su savo NATO sąjungininkais vietoje to, kad bandytų išspręsti jų pačių sukurtą problemą, svarsto baudžiamąsias priemones prieš Rusiją, įsiveržimas atrodo neišvengiamas.
Jeigu jis įvyks, Ukraina nustos būti unitarine valstybe. Rusai padalins ją į tris atskiras šalis: Rytų, Centrinę ir Vakarų. Kenčiančiai nuo vidinių nesutarimų Ukrainai tai nebus kažkas nenatūralaus, o buvusiems sovietiniams satelitams bus nusiųstas signalas, jog NATO - ne išganymas, o našta.
Šaltinis: americanthinker.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Nato,karo kurstytojai
IP 84.15.187.209 | 17:01:44
Provokuoti RF,kad ji butu priversta pulti pirma o tada ja apkaltinti,kad tipo ji pradejo pirma.
"NATO diskutuoja apie didelio tikslumo prevencinius smūgius prieš Rusiją karinio konflikto atveju. Tai pareiškė Šiaurės Atlanto bloko karinio komiteto vadovas admirolas Robas Baueris .Pasak karinink...
Romas/Dzukas > 3. Ra
IP 31.172.72.58 | 16:58:26
Vamzdziai priklauso ne vokieciams ir niekada nepriklause. Dujotiekis priklauso Gazprom....