2024 m. birželio 18 d.

 

„Bloomberg“: finansų krizė JAV buvo valdoma, todėl gali pasikartoti (video)

2
Paskelbta: 2014-04-07 13:54 Autorius: ekspertai.eu

„Bloomberg“ atskleidė, kad centrinis JAV bankas, vadinamas Federaline rezervų sistema (FRS), kai jam dvi kadencijas (2006–2014 m.) vadovavo Benas Shalomas Bernanke (gim. 1953 m.), išmokėjo didžiausią pasaulyje žinomą – 7,7 trln. dolerių – subsidiją. Tokiu būdu paaiškėjo, kad 2008 m. finansų krizė JAV buvo sukelta tyčia ir valdoma, todėl gali pasikartoti.

Šią paslaptį netgi nuo „Bloomberg“ FRS pavyko nuslėpti daugiau nei dvejus metus. Iš pradžių galvota, kad slapta subsidija siekia 13 mlrd. dolerių, vėliau paaiškėjo, kad suma yra kur kas didesnė.

Tik dabar tampa akivaizdu, kad, 2008 m. kilus finansų krizei, FRS paslapčia didžiausioms korporacijoms išdavė didžiulius trilijonus dolerių siekiančius kreditus, ir beveik be procentų.

Gavę kreditus, bankai užsiimdavo lobizmu prieš vyriausybės taisykles, kurios būtų apsunkinusios FRS darbą. Tokiu būdu iki „Bloomberg“ žurnalistų tyrimo net Kongresas nežinojo, ką slepia paslaptingieji lobistai ir finansų krizė.

Remdamiesi Informacijos laisvės įstatymu, „Bloomberg“ žurnalistai gavo 29 000 puslapių 2007–2009 m. FRS dokumentų, taip pat informacijos apie daugiau kaip 21 000 transakcijų.

Nors FRS darbuotojai tvirtino, kad beveik visos paskolos buvo grąžintos, ši informacija atskleidė, kad viskas atsitiko priešingai: dėl slapto finansavimo didžiausieji bankai tapo dar didesni.

Paslaptis išaiškėjo po to, kai „Bloomberg News“ savininkė „Bloomberg L.P.“ 2011 m. kovą laimėjo bylą prieš FRS. Tuomet JAV Aukščiausiasis Teismas įpareigojo FRS atskleisti iki tol nežinomus dalykus, susijusius su finansų krize.

Paaiškėjo, kad, 2009 m. kovo duomenimis, FRS išparceliavo ne mažiau kaip 7,77 trln. dolerių.

FRS pinigus skolina per vadinamąjį nuolaidų langelį nuo pat jos įkūrimo metų – 1913-ųjų. Kai 2007 m. rugpjūtį JAV ėmė blėsti pasitikėjimas bankais, FRS sukūrė įvairių būdų, kaip paremti finansų sistemą grynaisiais pinigais arba lengvai parduodamais vertybiniais popieriais. 2008 m. pabaigoje JAV centrinis bankas jau turėjo įkūręs arba išplėtęs 11 skolinimo įstaigų, aprūpinusių bankus, vertybinių popierių biržas, korporacijas, kurios negalėdavo gauti trumpalaikių paskolų iš įprastų šaltinių.

Šeši didžiausi JAV bankai – „J.P. Morgan & Co.“, „Bank of America Corporation“, „Citigroup Inc.“, „Wells Fargo & Company“, „The Goldman Sachs Group, Inc.“ ir „Morgan Stanley“ – finansų krizės metu iš FRS pasiskolino net 460 mln. dolerių. Jų aktyvai išaugo nuo 6,8 trln. 2006 m. iki 9,5 trln. dolerių 2011 m.

Bankai nieko nekomentavo.

Pasak demokratų senatoriaus iš Delavero valstijos 2009–2010 m. Edwardo E. Kaufmano, jei „įstatymų leidėjai tai būtų žinoję, visi įstatymai būtų buvę pakeisti“.

Dabar, E. E. Kaufmano teigimu, „mes esame visiškai, totaliai, 100 procentų nepasiruošę kitai finansų krizei“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. nujo
(2014-04-07 16:33:41)
(77.90.124.239) Parašė:

zydai suede ekonomika.1. Vytautas Ju.
(2014-04-07 15:12:34)
(195.182.64.237) Parašė:

„Globalist Conspiracy Plans for the New World Order Exposed (Full...“ ↔↔↔ Tai „Vamzdžio“ adreso pavadinimas. Bandžiau įdėti patį, adresą, bet, kaip visada, blokuoja. ↔↔↔ Čia viskas tas pats, tik — 2 valandos 25 min. Ilgas, bet kas suvokia geopolitinius procesus, tikrai verta pažiūrėti ir paklausyti. Jei į ekspertų pasisakymus filme galima kai kada pasižiūrėti filosofiškai, tai ką kalba JAV Kongreso komisijai Federalinio rezervo pirmininkas Ben Bernanke (apie 52 min.) ... be komentarų. ↔↔↔ Šitie degeneratai net nebesidangsto, kad pasaulis jų kišenėje ir niekas jiems nieko nepadarys. ↔↔↔ Kad taip kas nors išverstų į lietuvių kalbą ir parodytų tiems, kurie skuodžia prie balsadėžių, ypač, vienos, labai „patriotiškos“ partijos rėmėjams.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras